şükela:  tümü | bugün
  • back to the future serisinin vah$i batida gecen ucuncusu..
  • serinin bu son filminin soundtracklerini zz top yapmıştı... hatta "doubleback" diye bir şarkılarını hatırlıyorum... filmin bir karesinde de hani şu saat kulesinin açılış töreninde görünmekteydiler...
  • back to the future serisinin son filmidir. senaryoyu toplar. professor un gecmiste yasamaya baslamasi uyuz eder adami
  • --- spoiler ---

profösörün son anda trenle gelmesi herkesi dumur etmiştir..

--- spoiler ---
  • (bkz: clara clayton)
  • marty mcfly in elinde colt peacemaker ile tennan la yapacagi duellodan bir gun once aynadaki goruntusune silahi dondurup
    "you talkin to me?, you talkin to me?" demesi taxi driver a gondermedir
    hmm baska minik ayrintilar serif, yani tennanin festivalde silahlarini alan uzun sacli sahis back to the future 1 ve 2 deki okul muduru stricktland (strickland da olabilir) in buyukbuyuk babasidir ismi aynidir
  • minik ayrintilara tam gaz devam goguse metal plaka yerlestirme numarasi back to the future 2 de alternatif gecmis de biff tarafindan kuvette izlenen bir clint eastwood filminde uygulaniyordu, marty de kendini clint eastwood olarak tanitmistir... ne enteresan degil mi?
  • serinin diğer filmlerinden tamamen farkli bir havada olsa bile, yine de süper filmdir, iyi ki de çekilmiştir...
  • şöyle bir süper sahnesi vardir, emmet brown'un kafasi bozuktur, bara girer geceyarisi, barmen "her zamankinden mi emmet?" der (her zamanki yasemin çayi ayarinda birşey) "hayir filip" der emmet, "daha sert bişeyler istiyorum... bana... viski ver!" barmen şaşirir, "viski mi emmet? ama geçen sefer olanlari biliyorsun" ama emmet viskisini alir, işte o sirada gaza gelir ve geleceği anlatmaya başlar, saat sabaha karşi sekize on kala marty geldiğinde doc hala anlatiyordur, konuşurlar, "tamam geliyorum" der doc, içkisini kafasina diker ve aninda sizar. marty sorar "ne kadar içti?" diye, barmenin cevabi süper: " o ilk bardağiydi"