şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dahil oldugu her turlu yiyecegin tadini bir ust seviyeye cikaran yag ve kalori deposu.

  tavuk gogsu ya da meatloaf cok mu tatsiz tuzsuz geliyor, sar bacona ver firina, olsun sana ziyafet.
  kahvalti da sahanda yumurta cok mu banal geliyor, koy yanina iki strip bacon gonuller senlensin.
  makarna sosu hep domates hep domates baydi mi, at icine bi avuc bacon bits, sabahlar olmasin..
  dolar yine cok mu yukseldi, ver baconi dussun (yok bu olmadi)

  ama guzel bisiy hagaten.. ha pastirmaya degisir miyim? hayir.. ama pastirmanin olmadigi yerde bacona abdurrahman celebi der miyim? delisin..
 • kisa devre sonucu besin icerigi bolumunde pork yerine pig yazildigini sanan sevimli insanlari bagrina basan iddiasiz et. bacon kelimesini yurtdisinda yasayip bilmeyen yoktur, fakat baconi bilip icerikte pigi arayan varlikla tanisip hayat gorusunu dinlemek isterim.
 • domuz pastirmasi.
 • domuzun jambon yapilmayan yerlerinden uretilen yagli yerlerinden tuzda bekletilerek yapilan (ki bu genelde döş kismi olur) sarkuteri urunu. tipki jambonda oldugu gibi ulkemizde devekusu ve dana dan yapilmis mutant turevleri bulunur. yumurta ile beraber tercih edilir.
 • acaip yagli olmasi sebebiyle pistiginde yarisindan cogu yok olur.
  cok lezzetli oldugu iddia edilir. hergun tuketilirse 35 yasinda kalpten gidilir..
 • benim gibi etsever bir insana bile itici gelebilecek kadar yağlı olan pastırma türü. bunu ingiltere'de, irlanda'da, yunan ellerinde denedim yok sonuç aynı hakikaten yenecek gibi değil. kahvaltıdan akşam yemeğine her şeyin içine sokuştururlar bir de bunu, hayır ben ki yağlı eti severim yine de anlayamıyorum insanlar nasıl kahvaltı da yiyebiliyorlar bu şeyi? yani kenarında hafif yağı olan bir biftek gibi de değil (ki öylesini çok severim) çok farklı bir tadı var, çok ağır. bir de bunu bizim pastırmamızla karşılaştıranlar var, gerçekten kendilerini ilim irfana davet ediyorum. kahvaltılarda bundan daha kötü olabilecek tek şey ise domuz sosisi bence. hayır dinle, müslümanlıkla ilgisi olan bir insan da değilim, nedir anlamıyorum bu domuz etine karşı olan sevmeme durumu (ki bu ürünleri beğenmediğim zaman bunların domuzdan yapıldığını bilmiyordum bile). zaten alkolden de hiç haz etmem, ne denediysem bir türlü sevemedim tadını. anlamak zor gerçekten, belki müslümanlık böyle genlerime, metabolizmama falan işlemiştir, ya da sık sık arap diyarlarına gide gele onlardan bulaşmıştır, bilemiyorum.

  5 yıl sonra gelen düzeltme: bu bacon denilen şey aslında gayet güzel bir şey. kahvaltıda yumurta ile birlikte güzel oluyor, hamburgerin içinde de öyle. zamanında neden öyle gelmiş ki acaba bana, ilginç...
  pastırma ile karşılaştırmanın terbiyesizlik, domuz sosisinin ise cidden rezil bir şey olduğu ile ilgili fikrlerim ise değişmedi.
 • macaristandan ithal 9 strip ihtiva eden paketini kipa'dan 22 liraya aldığım et ürünü.

  değdi mi diye merak ediyorsunuz, hem de ne biçim.
 • dayanamadığım yiyecek. şahane tadı var. özellikle kahvaltıda ekmek arası kaşarla şahane olur.

  ayrıca:

  nihat hatipoğlu'na sorulmuş soru:

  soru: domuz haram ise neden yaratıldı?
  cevap: domuz haramdır. allah bir denek hayvanı olarak yaratmıştır. bizim domuza bir düşmanlığı yok. ormanlarımızda domuzlar hür ve bağımsız dolaşıyorlar. allah domuz çok iğrenç bir hayvandır demiyor. allah bizim nefsimizi irademizi denemek için onu yaratıyor.

  katılıyorum hocam cidden bacon yememek için irade lazım.
 • yıllar önce okumaya gittiğim londra'da, elin ingilizine kaptırdığım paramın bir kısmını kurtarmak için çalıştığım otelin mutfağında bol bol kızartmak zorunda kalmamdan mütevellit kokusu hala burnumun direğini sızlatan leş kokulu nevale.
 • bir t-shirt kendisini cok guzel ozetlemistir:
  " if you don't like bacon, you're wrong!"..