• (bkz: bad boys blue)
 • ölülere saygısızlığın had safhada olduğu saçma bir film , martin abi yine afedersiniz kavat modunda , will abi ise seymen ağa triplerinde.
 • süpper aksiyon sahneleri & eğlence yüklü, "adamlar hiç bi masraftan kaçınmamı$" dedirten(!) film.
  "dün ben piyanisti izledim trt'de, çok sığı bu, bilemiyorum" diyen zihniyet gitmemeli elbette.
  onun dışında filmde bir hummer ile neler yapılacileceği iyice gösterilmi$tir, 150.000$lık jeep, suv türevi araçlarla kuaföre giden zihniyetin iyi izlemesi gerekir.
 • aksiyon sahnelerinin bokunun çıkmasına rağmen 2 küsür saat boyunca asla baymayan, taşak seviyesinin ilkindeki gibi hep üst düzeyde kaldığı film..soundtracki hakkında yazmaya bile gerek yok kanımca..
 • fare pornosuna el atmı$ film.
  dvdsinde bonus olarak yer almasını bekliyoruz.
 • her ne kadar bir miktar uzun olsa da eğlencesiyle, aksiyonuyla insanı baymayan bir yapım.
 • kovalamca sahnelerinde kameranın durmadan oynadığı ve titrediği, kanımca gayet estetik olabilecek bazı sahnelerin bu yüzden bozulduğu, onun dışında çok eğlenceli, bol aksiyonlu ve esprili güzel film.
  ayrıca bence ileride lethal weapon gibi olacak bu seri. aynı şekilde tartışmalar, şakalaşmalar, hem fikir olmalar falan.
 • 10 milyona 3 saat boyunca deli gibi eğlenmeyi sağlayan yegane film.. gidin, eğlenin...
 • baştan aşağı klişelerle dolu, alt metninde biz amerikayız canımızın istediğini yaparız dünya bizim diyen bir lethal weapon parodisi. yine biri kural tanımaz diğeri cici aile babası iki ortak, yine ota boka bağıran yüzbaşı, yine milyonlarca mermi harcayıp hedefi bir türlü tutturamayan kötü adamlar, yine yabancı düşmanlığı, yine akla hayale gelmeyecek devamlılık hataları, yine yakınları rehin alınan kahramanlar, yine son anda öldürmek yerine "at silahını" diyen villainlar ...

  eğlenceli olmasına eğlenceli. tek gözünüzü kapayıp klişeleri görmezden gelerek, martin lawrence'a gülüp will shith'in pezevenk elbiseleri ile dalga geçerek iki küsür saati geçirebiliyorsunuz ama film bittiğinde michael bay'den the rock ayarında bir film daha beklemenin ufak ufak hayal olduğunu yakalıyorsunuz. bunun dışında abartılı şiddet ve bir macera filminden beklenmeyecek ölçüde gore olduğunu belirtmeden geçmemeli.

  meraklısına notlar:
  * filmde kullanılan iki ferrari'den biri michael bay'e aitmiş. arabasını will'e ödünç verdiği için kendisini filmin ikinci araba kovalama sahnesinin başında will'in beğenmediği arabanın şoförü olarak görmek görmek mümkün.
  * araba takip sahnelerinde continuity hatasına eyvallah ama bay bu gaflete ceket giyme sahnesinde dahi düşebiliyormuş, tebrikler.
  * polislere duyduğu nefret cümle alemce bilinen bir adam olan henry rollins'i yine bir polis rolünde görmek harika
  * bir awacs'ın bir tekneyi görmesi için en iyi ihtimalle uçağın ters uçması gerekir. jstars sistemli uçak görüntüsü kalmamış sanırım elde.
 • en son kubaya gidislerine kadar eh iste deyip gulduren, kuba sonrasi "rambo bok yemis" dedirten , 2.5 saatlik aksiyon filmi.
hesabın var mı? giriş yap