şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2017 yapımı tayland filmi. türü komedi, suç, dram ve gerilim olarak belirlenmiş imdb'de. bir komedi filmi nasıl aynı zamanda insanı gerebilir diyorsanız; filmi izlediğinizde anlayacaksınız. oyunculukları beğendim. tayca kulağa bazen garip gelse de çok da rahatsız edici değil. şöyle ufak da bir not koyayım. lynn karakterini canlandıran oyuncu aslında sağ elini kullanan birisiymiş. ancak solak insanların daha zeki olduğu inanışından hareketle filmde özellikle solak olarak karakteri canlandırmış. bunun için çok çalışması gerekmiş. beğeneceğinizi düşündüğüm bir film.
 • tayland eğitim sistemini eleştiren güzel film.

  --- spoiler ---

  zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığınız bir film... iyi bir kurgu var,hızlı geçişler ile olanı biteni anlatmışlar.keşke itiraf sonrasını da anlatsalarmış,o zengin çocuklarının yüzünün halini görmek isterdim
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  film, zengin çocuklarının okuduğu özel bir okula tam burslu olarak alınan çok zeki bir kızın hikayesi. sınavda arkadaşına kopya veren kahramanımız zaman içinde kopya işini büyüterek profesyonel bir hale getirecek ve yaptığı dahiyane planlarla oldukça büyük paralar kazanacaktır. yaklaşık 2 saatlik süresi boyunca düşmeyen müthiş temposu ve soundtrack'ı ile keyifli ve renkli bir seyirlik, ufaktan eğitim sistemi eleştirisi. ( komedi, macera, dram hepsi bir arada ve dozunda.)
  --- spoiler ---
 • zengin-fakir ayrımının ve egoların nelere neden olabileceğinin güzel bir örneği bu film...

  para, uyuyan devi uyandırıyor... ayrıca baba kral adammışın vesselam, adamlığından ödün vermedin...

  korku filmlerinde bu kadar gerilmiyorum, gerçekten helal olsun... güzel film...
 • nattawut poonpiriya tarafından çekilen sinema filmi. eğitim sisteminin nasıl kişi ve durumlara göre değişebileceğini gösteriyor. üstelik sadece tayland için de değil.
 • nattawut poonpiriya' nın yönetmenliğini üstlendiği 2017 yapımı tayland filmidir.
  chalard games goeng adıyla da bilinir.

  film; kategorisel olarak öğrenci-gençlik filmi kategorisine girebilmektedir fakat klasik amerikan romentik komedi filmleriyle uzaktan yakından alakası yoktur.

  film için direk olarak gerilim filmi diyebiliriz.

  bir grup öğrencinin kopya çekmesi ile olayların iyice karmaşık hale geçmesini konu eder.

  sürekleyici bir filmdir. bireysel olarak puan vermem gerekirse; 10 üzerinden 7,5 verilebilir kanaatindeyim.
 • muhteşem bir tayland filmi.

  --- spoiler ---

  eğitim sistemini, çocukların sınav için yok yere hayatlarının bitirilişini iyi anlatır. ancak asıl zengin-fakir ayrımında kalan bir gencin nasıl para uğruna değerlerinden vazgeçmiş olabileceğini de gözümüze gözümüze sokar. bank karakterinin 180 derece kişilik değişimini film içerisinde üzülerek izleyebilirsiniz...

  --- spoiler ---