şükela:  tümü | bugün
 • super bi grup.amerikalılar band der oysa dilimizde band yapıstırma maddesi olarak kullanılır.neyse herifler punk yapıyolar.gusel bayaa dinleyin.
 • bir punk efsanesi olan bad religion 1980 yilinda los angeles'ta kuruldu.ilk basladiklarinda greg graffin (vokal), brett gurewitz (gitar), jay bentley (bass) ve jay ziskrout (bateri) seklinde olustular.kisa bir sure sonra ilk kisa kayitlari olan "bad religion"i kaydettiler.bu dunya eyaletinden bahseden 6 tane basarisiz sarkidan olusuyordu.bunu piyasaya surmek icin epitaph records'la anlastilar.ardindan br full bir album kaydetmeye karar verdi."how could hell be any worse" albumunu kaydederken jay ziskrout grubu buyuk bir hayal kirikligina ugratti ve ayrildi.daha sonra yerine pete finestone gecti ve "how could hell be any worse" albumu brett'in babasinin ufak bir finansal destegiyle beraber 1982 yilinda cikti.bu album ilk kisa kayitlarindan bir adim onde ancak gercek yeteneklerinin parildamasina daha uzun bir sure olan 14 kisa ve kizgin parcadan olsuyordu.graffin'in garajini bir studyoya cevirdiler ve "the hellhole" olarak adlandirdilar."how could hell be any worse" bir yil icinde 10000 adet satti ve grup merakla beklenen populer bir grup haline geldi.

  bir sure sonra zaman kacirmalarina regmen greg graffin gruba 2. gitarist olarak katildi.ardindan brett graffin'e "into the unknown" albumunun parcalarini yazdiklari bir keyboard satin aldi."into the unknown" albumunun uretimi sirasinda gruptakiler dagildi ve bu graffin, gurewitz, paul dedona bassta ve davy goldman bateride olacak sekilde degisti.yavas ve keyboard agirlikli bir album olan "into the unkown" albumu 1983 yilinda cikti ve fan'lar tarafindan kizginlikla karsilandi ayrica punk kesimi tarafindan rezalet olarak degerlendirildi.br takipcilerini kaybetti ve bir sure sonra dagildi.

  1984 yilinda greg hetson greg graffin'e br'da herseyi yeniden baslatmayi teklif etti.birlikte, geri donmeyi kabul eden pete finestone ve basist tim galleos ile 2. kisa kayitlari olan "back to the known"u yaptilar.daha sonra gurewitz ve bentley gruba geri dondu ve yeniden 5 kisi oldular.gurewitz'in yardimiyla epitaph records'a geri donduler.

  1988 yilina punk efsanesi yazildi.birlikte, bir takim oyunu seklinde greg graffin ve brett gurewitz gelmis gecmis en iyi punk albumlerinden biri olarak degerlendirilen "suffer"i yazdilar.buradan itibaren br surekli bir yukselise gecti.1998 yilina kadar her yil birer album cikardilar."no control" '89, "against the grain" '90, "80-85" ("into the unknown" albumundeki ve o donemdeki diger sarkilari bir araya taopladiklari album) '91, "generator" (bateriye pete finestone yerine bobby schayer gecti) '92, "recipe for hate" (epitaph records'da son albumleri) '93, "stranger than fiction" (atlantic records'da ilk album ve mr brett'in son albumu) '94, "all ages" ("how could hell..."-"generator" albumleri arasindaki en iyi parcalarin toplandigi album) '95, "the gray race" (yeni gitarist brian baker'in baslamasi) '96, "tested" (dunya capindaki konserlerdeki canli parcalarin toparlanmasindan olusan bir album) '97 ve "no substance" '98, the new america 2000 yillarinda ciktilar.

  su anda 2001 yilinda bad religion yeni albumu olan "process of belief"i cikardi ve gun gecikece agirlasarak gelmis gecmis en buyuk punk gruplari arasinda yerini saglamlastiriyor...
 • viyana'ya trenle 1 saat uzaklıkta, nickelsdorf'ta yapılan novarock 2008 festivali'nde verdikleri konser sırasında "austria... one of our favorite places to play in germany. (gülerek) just kidding." (almanya'da çalmayı en sevdiğimiz yerlerden birisi avusturya. şaka şaka.) diyerek amerikalıların dünyanın geri kalanı hakkındaki cahilliğiyle esprili bir dille dalga geçen bir vokaliste sahip, güzel punk grubu. *
 • 30.yıllarını sitelerinde "say what you must, do all you can. break all the fucking rules and go to hell with superman and die like a champion, ya hey!" sözleriyle kutlamış olan punk-rock grubu.
 • ahh lise yıllarım ahh, dedirten grup. sıkılınacak şarkılar değil bunlar dostum. bir zamanlar "punk mı dinliyordun ulan" diyenlere inatla "eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet. evet ulan evet. punk da dinliyordum onu da bunu da" diye bağırmama sebep olan grup.

  hâlâ dinliyorum, çaktırmayın.
 • bad religion ismi nereden geliyor diye sorulduğunda, greg graffin şöyle demiş:

  "bu soruyla en az bin kere karşılaştık. sanırım oldukça eski bir grup olmamız, işi daha da kötü bir hale getiriyor. 1980 yılında bir grup delikanlıydık. grubu kurduğumuzda on beş yaşındaydım. on beş yaşında kafanızdan nelerin geçtiğini düşündüğünüz zaman, yetişkinler tarafından rahatsız edilmemek istediğinizi hatırlayacaksınız. bad religion'ın bu amaca uygun olduğunu düşündük. bundan sonrası, yani bu isme uyumumuzu sağlamak çok kolay oldu. bununla beraber, hatırlarsanız o sıralar televanjelizm çok yaygındı. o yüzden ismimiz zamana çok uygun düştü. öyle ki amerikan kültürünün bir parçasıyla dalga geçecektik. ve görünen şu ki, isim gençlere yönelik düşünülmüş olsa da yıllar geçtikçe gerçekten sıkı bir isim haline geldi. 'religion/din' kelimesini dogma düşüncelere bir mecaz anlamında kullanıyoruz - gerçekten, her şeyden çok özgürlük ve bireysellik aşılamaya çalışan punk rock'ın tam tersi... günümüzde bile düşünceyi ateşleyen bir isim, çünkü bütün hayatımız boyunca dogmalarla savaşmak zorundayız."

  kaynak: bir sahafın kirli raflarından bulup aldığım; rock isimler kitabı
 • march ör die albümünden gaz bir motörhead parçası.

  thou who wouldst make us devils
  thou shalt not poison me
  the world hath been persuaded to believe thy heresy

  i spit in the eye of satan
  and i will spit in thine
  the devils that surround thee
  liveth only in thine eye

  bad religion, bad religion
  i need no gods or devils, i need no pagan rights
  bad religion, bad religion
  i need no burning crosses to illuminate my nights
  hey, hey, you hear me now
  you hear me now
  hey, hey, for thou art judas
  the mark of cain be on thy brow
  evangelistic nazis, you cannot frighten me
  the name you take in vain shall judge you for eternity

  i spit in the eye of satan
  spit right in your eye too
  you are the spooks you're chasing
  you know not what you do

  bad religion, bad religion
  i know you lie, i know you lie
  bad religion, bad religion
  thieves and liars
  cross my heart i hope you die

  if there be such a being
  then thou art anti-christ
  turn men against their children
  turn beauty into vice
  i say thy god shall smite thee
  he will perceive thy lust
  his wrath shall fall upon thee
  thou that betray his thrust

  bad religion, bad religion
  i say that thou art liars, thy souls shall not be saved
  bad religion, bad religion
  here are the days of thunder, the days that thou hast made

  hey, hey
  base seducers, i see thy greed
  hey, hey
  i am more fit for glory, than any ten of thee
 • haziran ayında çıkan "the kids are alt-right"ın ardından geçen ay, greg'in açıklamasına göre, tüm insanlar için insan haklarının korunması amacıyla laik bir temele olan inançlarıyla ilgili şarkıları "the profane rights of man"i ve bugün de "my sanity" adlı yeni şarkılarını çıkardılar. 2019'da yeni albüm çıkarmaları bekleniyor. henüz albümün çıkış tarihi belli değil ama albümde bolca "fuck trump" içerikli şarkı olması gerektiğini, buna ihtiyaç olduğunu söylemiş bay brett.
 • amsterdamda konserlerine gitmiştim, tek söyleyebileceim hiçbir zaman insanı hayalkırıkıllına uuratmayacak bi grup
  gelmiş geçmiş en iyi de punk grubu ..
 • yeni albümleri için gruptan ayrılan brett gurewitz ile yollarını tekrar birleştiren punk grubu.