şükela:  tümü | bugün
  • david tennant, robert sheehan, carlito olivero, kerry condon, lisa brenner, hannah barefoot ve jacqueline byers gibi isimleri kadrosunda barındıran gerilim filmi. dean devlin, filmin yönetmeni. 30 mart'ta vizyona girecek.

poster
    fragman
    http://www.beyazperde.com/…/filmler/haberler-82390/
  • bir grup hırsız soymak amacıyla bir eve girerler ve evde tutsak alınmış bir kadınla karşılaşırlar. ve olaylar gelişir.
  • - (film 2018)vale hizmeti sayesinde arkadaşı ile ufak hırsızlıklar yapan bir genç, girdiği evde işkenceye uğramış ve bağlanmış bir kadın görür. ona yardım etmek ister ama o anda başaramaz evden apar topar kaçmak zorunda kalır. daha sonra polis ve fbi'a ne kadar dil dökse de ikna edemez. kadını tutsak eden seri katil kafasında manyağın biridir ve onun da psikolojik arkaplanından azbuçuk bahsediliyor filmde. adam bunun kimliğini öğrenir ve gençle katil arasında bir tür uzaktan savaş başlar. bu arada manyağın kurbanı olan kızın zamanı azalmaktadır.

- genel anlamda vasatın üstünde bir gerilim filmi. klişeler pek yok ama yine de kek seyirciye uygun olsun diye süslenip püslenmiş. gerilim fena değil, hikayenin işlenişi de derli toplu. iki oyuncu da seyirciyi yadırgatmıyor. sona doğru, satış kaygısı ve populizm artsa da belli bir çizginin altına düşmüyor.
  • iyi başlayan ancak sonunu getiremeyen kaçma kovalamacalı gerilim filmi. puanım: 6/10. sürükleyici bir şeyler izlemek isteyenlere önerilir.

filmin ismi olan bad samaritan deyimi, good samaritan (ingilizcede iyiliksever demek) kalıbına bir gönderme.

öncelikle filmin neden imdb'de korku olarak tanımlandığını anlamadım. bu film korku filmi falan değil. bildiğin gerilim hatta crime filmi.

kedi fare oyunu gibi gayet hızlı başlayan filmde tempo genelde düşmüyor. ancak bir süre sonra olaylar insanı sıkmaya başlıyor. artık ne olacaksa olsun ve bitsin istiyorsunuz. özellikle bitmek bilmeyen karakol/fbi sahneleri. şahsen son 20 dakikasında uyumuşum. sonra uyanıp bitirdim. o kadar ilgimi kaybettim yani.

usta oyuncu david tennant ilk kez kötü adam rolünde ve gayet iyi. diğer oyuncular da idare eder.

***spoiler***

arasam mantık hataları elbette bulurum. o tayfadan değilim. ama esas eleman sean'un annesinin pat diye kapıdan girip bir çocuğa cinsel tacizden işten çıkarıldığını söylemesi çok komikti. hem bu kadar kolay mı bu işler yahu? "aloo iyi günler..çalışanınız şu şu kadın çocuğumu taciz etti."

ayrıca sean'un kız arkadaşının dayak yedikten sonra "get away" demesi? yahu seni dövenin sean olmadığını görmedin mi? daha neyin kezbanlığı bu?

son olarak da kötü adamın motivasyonu ne kadar tırt çıktı.

***spoiler***
  • detaylı yorum yapacağım bir film değil açıkçası. biraz gerilim biraz aksiyon içeren orta kalite bir yapım. ancak filmdeki maserati nedir öyle arkadaş? internette modelini aradım bir türlü bulamadım. film için özelmi yapılmış merak içindeyim.
  • david tennant ın kötü adamı oynayarak renk kattığı film. açık konuşmak gerekirse david olmasa izlemezdim filmi. adamın seçtiği roller çok hoşuma gidiyor. farklı roller denemekten kaçınmıyor.
  • bana baya kitap uyarlaması geldi ama değilmiş.

ortalamanın üstünde bir gerilim potansiyeli varken düşük bütçe, yeteneksiz aktörler ve kötü bir yönetmenle film berbet olmuş. david tennant biraz kurtarıyor işte ama robert sheehan denen tip nasıl aktör olmuş ilginç, eleman sıfır yetenek ile başrol kesmeye çalışıyor onu da beceremiyor. sağlam bir prodüksiyon ve o yeteneksiz eleman yerine gençten bir star olsa sinemalarda iyi gişe yapardı muhtemelen.
  • ucuz, tutarsız gerilim filmi olmaktan son anda yırtmış, david tennant için bile izlemeye değmeyecek yapım. misfits'in terbiyesiz çocuğu robert sheehan bile sırıtmış filmde.
  • 2018 amerikan yapimi gerilim filmi.

senaryo guzel, oyunculuklar idare eder. puanim 6/10.

--- spoiler ---

zengin simarik cocugu psikopat -binicem ustune vurucam kirbaci tarzi- cocuklugu boyunca atlara iskence etmis biri. buyuyunce atlar yetmemeye basladigindan artik insanlara zarar vermekten hoslanmaya baslar. yine bir kurbanini zincirlemis bir halde evde tutarken eve giren bir gencin kadini gormesi ve onu kurtarmaya calismasiyla olaylar gelisir.
    --- spoiler ---
  • maçın başında üst üste 3 tane 3 lük atıp maç boyu 30 tane kaçıran basketçi gibi film.
    filmle ilgili hiçbir fikrim olmadığı halde iyi başlangıcıyla beklentimi yükseltti ama berbat devam etti ve bitti.

--- spoiler ---

filmin hemen başında oldukça gizemli bir flashback görüyoruz. insanda film bittiğinde puzzle ın ortasındaki parça gibi cuk oturacak imajı yaratıyor. ama neymiş at terbiye ediyormuş da insan terbiye etmeye başlamış.
    katilimiz karşımıza onlarca cinayet işlemiş, oldukça zeki, planlı, soğukkanlı bir imajla çıkıyor ama filmin ortasından itibaren ergen gibi intikam alıyor. kafasına göre, sorumsuzca, taktiksiz, bam bam bam saldırıyor. madem adamın manitasını linç edeceksin, memeli fotoğrafını sınıfa yaysan ne olur? kankasının kafasına sıkan adam babasını işten kovdurmaya mı uğraşır?
    kurban kızımız da karşımıza üstünden tır geçmiş gibi çıkıyor. insana kısa süre sonra bakamayacağı sahneler izletecekmiş gibi görünen kırbaç yaraları, ezikler, kesikler var. ama film boyunca manyağımızın kıza ettiği en büyük işkence kahvaltısını vermemek?

--- spoiler ---

kısacası film başında vaat ettiği hiçbir duyguya dokunamıyor. iyi bir gerilim izleme niyetindeyseniz, yanlış seçim.