• o degil de nicin sozlukculer tarafindan itin gotune sokuldugunu anlayamadigim film. az once izledim tek kelimeyle super film.
  • filmin başında coenlerin isimlerini görünce hemen filmi durdurup gittim bi çay suyu koydum. ama nedendir bilinmez filmin beni güldüreceğini sanmıyordum ta ki ağzımdan fışkıran çayın ılıklığını üzerimde hissedene kadar. the big lebowski kadar değil ama olmuş film olmuştur. olmasa da olmazmış.
  • yonetmeni filmin girisini istedigi gibi tutmak, studyonun onerdigi sekle cevirmemek icin cok ugrasmis. gercekten filmin girisi ve santamizin "funny how things work out. it's fuckin' hilarious" sozu harika.
  • "shit happens when you party naked"
  • por una cabeza'nın dinlenilebileceği bir diğer filmdir...

bundan başka;
    (bkz: scent of a woman)
    (bkz: true lies)
    (bkz: schindler's list)
    (bkz: nip tuck)
    (bkz: all the king s men)
  • coen biraderlerin executive producer olarak katkida bulundugu, zaman zaman big lebowski tadinda absurd mizaha da rastlanilabilen super komedi.

filmde billy bob thornton'un yani sira gilmore girls*'ten tanidigimiz lauren graham ve office space'de samir rolunde gordugumuz ajay naidu da oynuyor.

bu da filmden bir repliktir:

"sue: i've always had a thing for santa claus. in case you didn't notice. it's like some deep-seeded childhood thing.
    willie (santa): so is my thing for tits. "
  • ismi gibi rated r bir film olmasina ragmen the man who wasn't there'i bazi noktalariyla hatirlatan film. tabii bu bazi noktalardan en barizi basrol oyuncusunun ayni olmasi *. esas kayda deger olan iki rolun de hayatta hicbir amaci olmayan lost insan resmi cizmesi. orada olmayan adam basedemedigi dunyaya orada olmamakla * tavir koyarken, kaka noel baba* dunyaya yikici davranislariyla kafa tutuyor. biri pasif agresif digeri sek agresif olmak uzere ikisi de hayli hircin aslinda.
  • muhtemelen john ritter'in son filmi olması ve john ritter'in dokturmesi disinda hicbir ozelliği olmayan kotu bir film. mesaj kaygılı hafif kara komedi
  • yarisinda terk edip cikana kadar filmden çok oyuncularin kötü performanslarinin beni yordugunu söylemeliyim. billy bob thornton kelimenin tam anlamiyla "zorlama" bir oyun cikartiyor.. ilginçtir filmde oyunculugu dikkat çeken tek kisi o sisman çocuk *
  • 18 milyon dolara mal edilip 60 milyon dolarlik hasilat yapmis, christmas trenine binmis filmdir..bombos ve eglencesiz olmasina ragmen imdb'de 7.2'lik puani korumakta, beni sasirtmakta olan filmdir ayni zamanda.
hesabın var mı? giriş yap