• yakında, yüzüklerin efendisi ile bir efsane konumuna yükselecek olan peter jackson'ın ilk çalışmalarından. uzaylılar galaksiler arası bir fast-food zinciri için gözlerini dünyaya dikip girişimci bir ruhla adım atarlar. hepsi birbirinden tuhaf ve beyinsiz kahramanlarımız da buna engel olmaya çalışır. yarılan kafalar, yırtılmayla ortalığa saçılan beyinler, kan, kusmuk ve eşi benzeri olmayan bir eğlence. testereli adamın uzaylılardan birinin başından girip bacak arasından çıktığı sahne için bile izlenebilir.
  • izlerken kahkahalardan mahalleliyi uyandırdığımız film.olası sözlük film izleme zirvelerinde muhakkak izlenmesi gerektiğini düşündüğüm iğrençlik abidesi,kahkaha makinesi film.

aslında insanın anlatası geliyor "aabi herifin kafası yarıldı,adam beyinciğini gerisin geriye kafasına soktu,sonrada düşmesin diye kemerle bağladı" diye bütün süpper aksiyonları filmdeki.ama filmi izleme şerefine nail olamamışların zevkini kaçırmamak için kendimi zorlada olsa tutuyorum.

izlediğim en komik filmlerden birisi.sağlam bir mideniz varsa kesinlikle biryerlerden* edinin diyorum.
  • ing. kötü zevk
  • peter jackson ın ilk profosyonel filmi.dünyada fast food zinciri kurmaya çalışan garip ve dangalak uzaylıların ve bir grup "uzaylı avcısı" karizma yoksunu insanın başlarından geçen miğde bulandırıcı tiksindirici sahnelerle süslü bi film.bütçesine ve teknolojisine göre gerçekten iyi.uzaylının bir kaba kusup sonra diğerlerinin o iğrenç üzerinden dumanlar çıkan yeşil,garip yiyecek parçalı kusmuğu yeme sahnesi görülmeye değer...
  • peter jackson`un her hafta sonu arladaşlarını bir araya getirerek çektiği film. tamamlanması bu sebeple tam 4 yıl sürmüştür.
  • peter jackson in yapimcisi , yonetmeni , co-writer'i , derek' i ve robert' i olup , legendary low-budget debut filmi olarak kult filmler arasindaki yerini almistir.
  • bu filmin yapımcıları peter jackson'ın anne ve babasıdır. annesi filmi çekmek için para vermekle kalmayıp, kusmuk yapımında oğluna maksimum katkıda bulunmuştur.
  • derek rolünde peter jackson oynuyor.hani martıya kafa atan,uzaylıyı testere ile ikiye bölüp içine girip çıkan eleman...
  • (bkz: taste in men)
  • braindead (aka dead alive) filmine öncülük eden, peter jackson klasiği. internetten adamın omuriliğini söküp camdan degajman yaptığı sahneyi indirip peter'la tanışmış bulunmuştum. efektlerin falan nası yapıldığını gösteren bi sayfa vardı ama, unuttum gitti işte...
hesabın var mı? giriş yap