şükela:  tümü | bugün
 • drew goddard'ın yazıp yönettiği, kadrosunda chris hemsworth, dakota johnson, jon hamm, jeff bridges, nick offerman'ı bulunduran gerilim filmi. 5 ekim 2018'de vizyona girecek.
 • 141 dakikalık, 2018 yapımı film. 6 / 10.

  drew goddard'ın 2. uzun metrajı. ilki eğlenceli bir iş olan the cabin in the woods idi. filmde goddard'ın senaryosu da yönetim şekli de güzel, orijinal sayılabilir. yalnız hikayeye girmek biraz zaman alabiliyor tabi. film hakkında pek araştırma yapmadıysanız ortalıkta neler döndüğü anlamanız 40. dakika ve ardına kalabilir. yerli yabancı mecralarda tempo sorununa bolca değinilmiş, bence film akıcı sayılabilir ama zaman zaman bu tempo konusundaki eleştirilere de hak verilebilir: goddard'ın acelesi yok, hikayesini ağır sekanslara bölmüş çoğu zaman, karakterlerine özenle eğilmiş.

  kanada'da çekilmiş olan, 32,000,000 dolares bütçeli filmde kadro ise oldukça iyi. jeff bridges ve cynthia erivo başta olmak üzere, jon hamm, chris hemsworth , dakota johnson diğer iştirakçiler. sonuç olarak, zevkli müzikleri ile farkli bir gizem-suç denemesi. bir aksiyon ya da heyecan fırtınası beklemeksizin, tertipli bir "crime - mystery" umudu daha fazla seyir zevki verecektir.
 • teaser trailer'ı düşen film.

  https://www.youtube.com/watch?v=sqmoajcii7q
 • chris hemsworth'un gomleginin onu acik dans ettigi sahne icin mutlaka izlenecektir.
 • resmi fragmanı düşen film.

  https://www.youtube.com/watch?v=y7wzbvarwau
 • jon hamm nerede oynasa izlerim diyerek beklenilecek filmdir. edit gelecek
 • fragmanda bir identity havası sezdim. güzel bir filme benziyor.
 • fragmanından identity havası sezen arkadaş ucundan yakalamış. çünkü biraz benziyor ama olay psikoljik değil. uzun uzun eleştirisi için: tık

  filmin yönetmeni drew godard, aslında birçok filmde karşılaştığımız biri. cabin in the woods gibi kültleşmeye devam eden bir filmin yönetmeni olan godard, 6 sene sonra 2. uzun metrajının başına oturdu. kamera arkasında 2. filmi olmasına karşın biz onu kalemiyle tanıyoruz. the martian, world war z, cloverfield, daredevil ve lost’un birçok bölümü. kendisi genel itibariyle j.j. abrams ile takılan biri. öyle ki reklam fikirlerini de ondan alıyor olsa gerek. j.j. abrams, 10 cloverfield lane’i büyük bir gizlilikle çekmişti. drew godard da el royale’i oldukça gizli tutarak hazırladı. birkaç tempo problemini hiçe sayarsak şayet, film, özene bezene saklanmış altın gibi değerli.

  jon hamm, chris hemsworth, jeff bridges, dakota johnson gibi güçlü isimlerin olduğu film, herkesin lobide buluşmasıyla dur bakalım neler olacak diye başlıyor ve devamında da gerçekten beklentinin hakkını veriyor. sakin bir şekilde başlayan gece, herkesin yolunun bir şekilde birbiriyle kesiştiği, aksiyonun hiç bitmediği, komplo teorilerinin, yalancı kimliklerin, kurşunların havada uçuştuğu bir geceye dönüşüyor. aksiyon adına film kesinlikle doyurucu. fakat burada bir ama gelecek…

  bu adam işte tempo. 2 saat 20 dakika film. tempo sürekli yukarıda durmadığı ve alçalıp çıktığı için insan yer yer sıkılabiliyor. 30 dakka daha az olsa film şaheser olurmuş.
 • "farklı hikâyelere sahip yedi yabancı, tahoe gölü’nde yer alan eski el royale otelinde bir araya gelirler. her biri gizemli bir sır saklayan yedi yabancı, gece ilerledikçe geçmişleriyle yüzleşmek zorunda kalacaktır."

  gerek oyuncu kadrosu gerek fragman ilgi çekici. bu hafta sinemada izlenebilir filmlerden birisi gibi duruyor.
 • drew goddard imzalı 2018 yılı yapımı film. film, yarısı california’da yarısı nevada’da bulunan el royal ismindeki köhne bir otele gelen ve birbirini tanımayan süpürge satıcısı adam , siyahi bir kadın, yaşlı bir peder ve hippi kadının aksiyon dolu hikayesini anlatıyor.
  https://www.imdb.com/title/tt6628394/