şükela:  tümü | bugün
 • nicholas roeg'un 1980 yilinda cektigi film. tam adi: bad timing; a sexual obsession. film viyana'da gecer, amerikali bir ciftin (art garfunkel, theresa russell) iliskisini (canli ve cansiz durumlarindaki) irdeler. heyecanli bir olum olayinin ardindan devreye dedektif harvey kaitel girer. theresa russel'in demir perde gerisinde yasayan yasli(ca) kocasi rolunde de denholm elliot oynar. oyunlar ve cinematography muthistir.
 • (bkz: sari kart)
 • "there's hell in hello but more in goodbye", "94 the long way", "bad timing" ve "happy trails" isimli dort uzun[ca] sarkidan murekkep jim o'rourke ep'si. hos zaman bazinda bazi uzuncalarlardan daha uzun, zamanlama konusunu ben bilemem.
 • sıradışı bir hayata sahip milena'ya aşık psikiyatrist alex'in, abartılı kıskançlıkları ve aşkını onuruna tercih edememesi -ki filmin sonunda milena'nın kocası /bunu başardığına inandığım adam/ tarafından dile getirilmiştir- sonucu her iki taraf için de hastalık haline gelen bir ilişkinin öyküsü. izleme anı psikolojisine bağlı olarak etkileyici olabilir. ayrıca the sheltering sky * ve the kiss * gibi bazı eserleri de çeşitli sahnelerde görmekten eksik kalmadığımız bir filmdir.
 • viyana'da geçen, dr. alex rolünde olan art garfunkel'in filmde avusturyalılar'la almanca konuştuğu ancak polis teşkilatındaki dedektiflerin aralarında ingilizce konuştuğu film.
  bir de filmde şöyle bir diyalog dikkat çekmektedir.

  dr. alex - siz almanlar! hepiniz böylesiniz işte.
  dedektif - şu anda avusturya'dasınız.
 • keith jarrett 'ın köln konseri kaydındaki ilk parça, art garfunkel ve theresa russell parkta karşılaşıp konuşamaz ve birbirlerine bakarken çalar. etkileyici bir sahnedir.
 • klimt, viyana, zor ilişki gibi bir takım mühim ve altından kalkılması zor işlerin hakkından gelen nicholas roeg filmi. don t look now'ın yönetmeni roeg bu filmine de bir seyahatler zinciri eklemiştir. montajı fazlasıyla güçlü olduğundan bir süre yönetmenin montaj asıllı olduğu konusunda keklendikse de, öğrendiğimize göre görüntü yönetmeni ekolünden geliyormuş. filmdeki fas sahneleri aklımıza sheltering sky'ı getiriyor. theresa russell'ın leziz mor kostümünü de unutamıyoruz. çölde çay demişken, filmin başrol oyuncusu debra winger için arquettegillerden rossana'nın çektiği 'nerde bu yaşlanan kadın oyuncular' temalı searching for debra winger'da theresa russell'ın da arz-ı endam ettiğini hatırlayalım. demek ki, çöllü filmler çeviren aktiristler kaybolabiliyor.

  böyle 'çay'lı 'kek'li entry yazmak da bad timing'e nasip oldu.
 • tom barman ın ilişki döngüsünün özeti .
 • art garfunkel, theresa russell, harvey keitel'ın başrollerini oynadığı ve nicolas roeg'in 1981 ingiltere londra film eleştirmenleri birliği: yılın yönetmeni ödülünü aldığı tatlı bir film.

  tatlı oluşu, yönetmenin çekim detaylarından, art garfunkel'in bakışlarından, sesinden, kadın ve adamın ev içlerinden geliyor. hayata bakışları ve felsefeleri bazında her ikisine de hayran kalıyor ve bu bozuk ilişkide hatalı kim diye sorup cevapsız kalınabiliyor.
  sevişmelerdeki tutku ve sahicilik ise ayrı bir güzel unsur.
hesabın var mı? giriş yap