şükela:  tümü | bugün
 • bir çoğu ilerlemiş yaşlarında, hayatlarına bir çok kadın girmiş de olsa, evlenmiş bile olsalar, hayatları boyunca hiç bir kadına çıkma veya evlenme teklif etmemiş olduklarını hayretle fark ederler. bu en çok görülen semptomdur. çünkü bir badak hoşlandığı, takıldığı bayanla geziyor, tozuyor, eğleniyor bile olsalar işi birlikteliğe götürmek için son adımı atamaz. genelde öfkeden çıldırma noktasına gelmiş olan karşı taraf o adımı atar. bir kadın için bu adımı atmak çok zor geldiği için de badakların başlamadan biten bir çok ilişki öyküsü vardır. ha unutmadan, kadından badak olmaz. doğasına aykırıdır. badaklık sadece erkeklere özgü bir durumdur maalesef. badaklık bir aslanın vejeteryan olması gibi bir şeydir.

  badaklar parayla ilişkiye giremezler. bir fahişeyle kolay kolay yolları kesişmez. bu konularda aşırı zorlanırlar. tahrik olabilmek için çok başka şeylere ihtiyacları vardır. işte bunları anlayamayanlar, abazan erkeklerle badakların arasındaki en büyük farkı da anlayamazlar. bu yüzden bir çok kişi badakları kifayetsiz abazan sanarken hayati bir yanılgıya düşerler. badakların doğasından gelir bir takım şeyler, poz değildir.

  badaklar ilişkiyi başlatamadıkları gibi bitirmekte de sorunlar yaşarlar. genel olarak şövalye ruhlu olurlar. bu ruh yüzünden, ilişkileri bitme noktasına taşımaktan imtina ettikleri durumlar yaşarlar. ve bu yüzden de hasbelkader başladıkları bir ilişkiyi bitiremedikleri için yanlış evlilikler yapmış çok badak vardır. ha bunların aralarında doğru kadına denk geldiği için şanslı olanlar da vardır elbet. ne mutlu onlara.
 • abaza'nın doktora vermiş halidir. bir zamanlar abaza olduğunu bile hatırlamaz. gerilip gelirip en sonunda yaşadığı büyük boşalma ile hafızayı da sıfırlamıştır. aseksüel'dir. artık ne karşı cinsi ne de onla yapacaklarını düşünür. cinsel organlarını işemekten başka bişey için kullan(a)maz. anadolu üniversitesi öğrencisi bir arkadaşın dediğine göre eskişehir'de badak tanımı buymuş.

  edit: abi tanım giriyoruz, hayattan örnek veriyoruz, bunu kötülemenin mantığı ne lan? haaaaa?
  edit 2: "badak tanımı" yerine "konsept" yazıyordu eskiden, "tüm eskişehir öyle" gibi bi anlam çıkardılar da mı tribe girip kötülediler acaba?
 • atakoy lisesi'nde okudugum yillarda -ki o yillar 1995 ila 1999 arasi-**mudur yardimcisinin soyadi.

  (bkz: selahattin badak)
 • kendi yaşından bağımsız olarak, 14-17 yaş arası erkek. gözümün önüne bağa çerçeveli şişe dibi gözlüklü, saçları düz kesilmiş, hafif ıslak ve dişlek ağızlı, kahverengi v yaka hırka içine yeşilimsi gömlek giyen, her gün düzenli, memur gibi okuldan sonra tuvalete girip, etraf pislenmesin diye klozete ters oturup peçeteye ve asla taşırmadan boşalan birisi geliyor.
 • azerice "çelme takmak" anlamına gelen badalaq kelimesinin türkçe içerisinde asimile olmuş şeklidir.
  birde kökü fıkraya dayanan bir deyimi vardır badaksız başını badağa sokmak diye. olmadık yere birisi başımıza iş açıp, sonrada kalkıp bize telkinlerde bulunanlar için söyleriz. şöyle ki :
  kadının birisi kocasını aldatmaktadır. sonra klasik fıkralardaki gibi koca iş seyahatinden erken gelir, yatağında karısıyla başka bir erkeği iş üzerinde görür. sonra adam yatağındaki herifle kıyasıya bir boğuşmaya girişir. ama eleman güçlü kuvvetlidir ve bizim adamı hacamat ediyorken, karısı izlediği yerden kocasının yediği dayağı sindiremez ve yataktan kocasına seslenir "badaq vur... badaq vur!" adam yediği dayaktan zaten bezmiş bir halde dönüp karısına "allah belanı versin kadın!badaqsız başımı badaqa sokupsan!" der.
  kıssadan hisse tadında birşey daha çok!
 • bu tür genelde sevgililerini gayet rastlantısal olaylar neticesinde edinip, ilişkileri süresince hayatımın kadınını buldum abi şeklinde ortalıkta dolanır. eşi olcağı kişileri seçerken, beğenme, bakışma, hatunu analiz, iletişime geçme, sevgili olmaya karar verme süreçlerindeki basiretsizlikleri yüzünden doğanın sunduğuyla yetinirler. talih yüzlerine gülmezse çok büyük bir ihtimalle aradığını bulamayıp mutsuz olup ayrılır, ertesinde "bu kadar tesadüf olması çok garip" diyecekleri yeni sevgililerini beklemeye başlarlar. kısacası badaklık pipisinin düşmesinden sonra genç bir erkeğin başına gelebilecek en hazin durumdur.
 • süper insan manasına gelen türkçe kelime. badak sıfatını verdiğimiz muhteremler yaşamayı bilir, sevmeyi saymayı, insan olmayı, içmeyi sıçmayı, kiminle muhatap olunup kiminle olunmayacağını doğuştan çözüp gelirler. mükemmele yakındırlar ama belli etmezler.
 • bu adamın gösterdiği 1 birim ilgi, nşa 10 dur 100 dür.
 • badaklık konusunda aşmış örneklerden biri de the big bang theory de görülür, kendisi rajesh koothrappali dir.

hesabın var mı? giriş yap