• yıllarca abazanla aynı şey sandığım sözcük. meğer anti-tezi gibi bir şeymiş (eğer yavşaklık ekseninden bakarsak).

alakalı olarak şu kavram var bi de: (bkz: omega male) (veya duruma göre beta male)
  • dün arkadaş aradı, "olm gel bak seni bi kızla tanıştırıcam, belki beğenirsin vs. vs." dedi. "olur" dedim... hazırlanıp çıktım ve yolda giderken aklımda "lan umarım kız çirkindir de beğenmem, kim uğraşıcak şimdi manita mevzularıyla..." diye bir düşünce oluştu birden. işte o zaman anladım ki ben bir badağım. zaten az çok tahmin ediyordum ama bu yaptığımdan sonra artık tereddüt bile etmiyorum. edemem de zaten.
  • oğlum aptal olmayın yapmayın böyle şeyler badak madak,gidin fuckbuddy takılın olmadı yazın hatunlara ortalama ilişkiler yaşayın.bu badaklık sikinin hiç bir iyi yönü cool yönü falan yok kandırmayın kendinizi, ulan dünyanın en berbat şeyi oğlum bu hatunlardan hoşlanamamak ya da gidip emek sarfedecek kadar hoşlanmamak durduk yere adamı seçici yapıyor sonra yıllarınız geçerken anca üç beş hatundan hoşlanıyorsunuz o da olmazsa canınız yanıyor ki bu adamların çoğunlukla o hoşlandıkları hatun da bunları istemez bir türlü.valla oğlum yapmayın etmeyin böyle badak olmak gibi bir salaklık öyleyseniz kendinizi değiştirmeye çalışın mal olmayın hele hele cool falan hiç sanmayın yok öyle bir şey ne coolluğu amına koyayım armadun sapı üzümün çöpü diye seçip durdurtur adama bunun nesi güzel?
  • maçı değiştirecek üç sayılık skoru bekler. atmak için hamle etmez, başkasından bekler o skoru. koaladan farksız, zararsız gönül insanı. en azından birilerine human papilloma virus bulaştırmak gibi bir çabası yok. sonra vay efendim zor bulduğu insanda serviks kanseri, exitus falan... başı ağrımaz, ''hiv mi oldum sifiliz mi acep'' diye şüphe duymaz, rahat, mis...
    tek kusuru var yalnız bunun biraz entel takılmakta, optimistken de pesimist biraz idealizmi de savunmakta, aliiiii alidesidero... öhm pardon. kusur dedim dimi, evet, malesef kıymeti bilinmez.
  • piyango kendisine çıksın ister ama bilet almaz.
  • eşi görülmemiş insandır.
  • 24 yıllık hayatımın 5 harflik özetinin geçilebileceğini söyleseler "siktir lan ordan" deyip geçerdim. ama badak kelimesi olanca ihtişamıyla karşımda arz-ı endam etmekteyken böyle iddialı olamıyorum haliyle. hakkındaki tanımlamalar, hakkında verilen örnekler, varsayımlar... ulan bir tanesi de bana uymasın be?! millet sanki nickimin altına entryler döşemiş gibi hissettim bir an şu başlığı okurken. tüylerim ürperdi amına koyim.

boyu posu tipi yerinde, karşı cinsle iletişimde sorun yaşamayan, bulunduğu ortamlarda çoğunlukla sevilen bir insanım ben. yani en azından gözlemlerim bu şekilde. anladığım kadarıyla zaten bu badaklık müessesesi boya, posa, tipe, rahatlığa bakmıyor. badaklığın aradığı ilk şartlardan bir tanesi üşenmektir zannediyorum. yani kendimden varabildiğim en belirgin özellik bu. ben bir kız tarafından reddedilsem dünyalar başıma yıkılmaz, hayatıma aynen devam edebilirim (ki birkaç defa başıma da geldi zaten üniversite hayatım boyunca) ancak üşeniyorum yahu. ilişki kurmak, birinin seni sevmesi için çabalamak, o ilişkinin dinamiklerini ayakta tutmak için fedakarlıklarda bulunmak benim gibi hayatı oldukça tıkırında ve kafası rahat bir bireye inanılmaz ağır ve gereksiz bir yük gibi geliyor. 5-6 ay süresiyle o yükü kaldırmayı birkaç defa denemiş olsam da anladım ki ben kafamdaki mükemmel kadın figürüne benzer bir hatunun benimle ortak bir noktada buluşmasını beklemeyi daha az yorucu ve daha az kafa karıştırıcı bulduğum için hep bu yolu seçeceğim. ancak mükemmel şartlar oluşursa bulacağız birbirimizi. gebeşizm felsefesinden de besleniyor bu noktada badaklık müessesesi.

badak insanın, daha önce de değinildiği üzere, sevgilileri, yakın kız arkadaşları ve hatta inanmazsınız fuck buddy'leri olabilir. one night stand bile takılabilir utanmadan bu şerefsizler. köpekler gibi aşık olduğu bir kızdan o kızın gözünün yaşına bakmadan ayrılabileceği gibi yine çok sevdiği ancak aşık olduğunu hissetmediği bir kızdan onun daha az zarar görmesi için açık açık konuşup ayrılacak kadar da düşünceli olabilirler. "badaksan badaklığını bil ulan ne alakası var bu yazdıklarının badaklıkla?!" diyeceksiniz de işte zaten badaklığın ince çizgisini fark edebilesiniz diye bunları yazdım. badaklık illa evde götünü yayıp kantır oynayarak hayatını idame ettiren liseli imajına sahip olmayı gerektirmez. insanın iç dünyasının derinlerinde kalmış duyguları, ilişki yaşama konusundaki kırılganlığıdır badaklık. inceciktir. morfin dolu bir şırınganın iğnesi gibidir.

en kötü huyları gereksiz uzun ve onlara masalsı gibi gelen aşık oluşlarıdır efendim. çoğunlukla karakter şekillenmeye başlarken, yani ergenlik döneminde, badağımızın yakınlarında kafasında çizdiği ideal kız imajına çok yakın bir kız vardır. şuraya bir not düşmek isterim ki, yani konuyla alakalı diye söylüyorum, bu 5 yıl içerisinde hayatıma 1 sevgili ve 2 fuck buddy girdi ancak bu üç kızın da ortak özelliği ilk adımı onların atmış olmasıydı. adam gibi diyebileceğim iki ilişkime de bakıyorum hatta, (ki ikisi de en fazla 5 ay sürmüştür) ikisinde de ilk adımı atan yine karşı taraf olmuş. hem de birebir aynı şekilde! (detayını yazmayayım ama benzerlik hakikaten korkutucuydu)

terapi grubuna konuşuyormuş gibi hissettim şimdi ama ben kendimi 5 harfli bir kelimeyle özetlenebilecek bir insan sanmıyordum sözlük. en azından bir cümle etmeliydim ben yahu. badaklık ne fenaymış be kardeşim! bari güzel bir kelimeyle özetleneydim amına koyim. badak ne lan! bu arada tanıdığım en has badak ross geller'dır onun da üzerine laf söyletmem. hadi o ibnetor şanslıydı rachel'ı götürdü de bakalım ben o kadar şanslı olabilecek miyim bir gün. zira badaklığımı içimden söküp atabileceğime hiç mi hiç ihtimal vermiyorum. ne kadar boktan olduğunu çok net bir şekilde görüp bildiğim halde ona bile üşeniyorum amına koyim, yuh be.

siz badaklar ve badaklara acıyanlar derneği üyelerine ağaçkakan'dan bir kupleyle veda etmek istiyorum:

belki yorulmam için bir an yoktu terin
    ya ulaşırsam diye parçalanmış senin gemin
    ekvatoru ikiye bölerdim ben küçükken
    ya kaybedersem diye oyuncağım yoktu benim
  • uzun zaman görüşemediğiniz arkadaşlarınızdan birisi de olabilir bu, leveli ne kadar yüksekse görüşme sıklığınız da o kadar azdır.
  • çabalayıp kurtulmaya çalışsa da beceriksizliğin baki kaldığı insan evladıdır. ama zamanla değişiyor insan. yani biraz.
hesabın var mı? giriş yap