şükela:  tümü | bugün
  • senelerce ismini bademtat olarak bildigim, acibadem gencliginin ve bolgedeki iki ozel okul kopillerinin onune arabalari cekip tiriviri yaptigi pastahane. laz olduguna emin oldugum ama soramadigim kisiler tarafindan isletilir. milli mac benzeri seylerin izlenebildigi bu pastahanenin pastalari lezzetsiz, pogacalari soyle boyle, peynirli acmasi sahanedir. hemen karsisinda jumbo catal bicak dukkani, bir yaninda safter kosku, caprazinda ise mevkiye ismini veren kurucesme bulunur.
  • içi beyaz kremalı ekleri ile gönlümde taht kurmuş bir pastanedir, evi buraya yakın olan kimseler kahvaltıyı dert etmez, sözkonusu pastaneden peynirli poğaça ve benzeri gıda maddesi peydahlayıp çeşitli öğünleri bu şekilde atlatırlar. önündeki masalarda oturup birşeyler yiyecek olursanız (ki neden olmayasınız) dümdüz baktığınızda artık önünü iş bankası devasa blokları kapatsa da bir ortaokul kabusu olan istek acıbadem lisesi'ni görebilir, şanssız bir istekli değilseniz "iyi ki bizim okulu böyle lunapark gibi, sirk gibi boyamamışlardı" diyip sevinebilirsiniz. ben sevinemiyorum.
  • acıbadem köprüsüne gelmeden hemen sağda yer alan ve 40 senedir orada bulunan pastane.
    şeker insanlar vardır, ders aralarında gitmek için ideal mekan teşkil eder. ürünleri leziz ve her zaman tazedir.
  • son on sene icinde cok büyük gelisme gostermis bir mekandır. ürünleri her zaman taze ve hostu ama dıs görünüs acısından da geri kalmadılar kendilerini yenilediler.
  • tuzlu kek yapar. muhteviyatı dereotu, beyaz peynirdir. pek güzeldir pek.
  • acıbadem'de ikamet ettiğim senelerde sabah kahvaltısı, ikinci sabah kahvaltısı, 14 çayı, ikindi gibi öğünlerde bolcana uğradığım, ürünlerinin çeşitliliği ve lezzetiyle beni hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmamış pastanedir.

çikolatalı poğaçaları vardı bunların... böyle ısırdınızmı içinden ıscak ıscak akardı çikolata...

her girişimde bugün çok abartmayacağım, yiyebileceğim kadar alacağım derdim. her seferinde yeme kapasitem biraz daha artmış olarak çıkardım. ne oldu? kilo aldım bu pastane yüzünden işte, aman dikkat diyorum.
  • "abi bu ürün iyi tuttu heee, itelemeye devam" $eklinde politika izlemeyen, sürekli yeni çeşitler çıkarmayı hedefleyen, fikrimce beyaz fırın gibi adını satan yerleri çoktan geride bırakmı$ yer.
  • en büyük özelliklerinden biri çalışanlarının sürekliliğidir. uzun yıllardan beri bu yüzler hiç değişmemiştir. ayrıca çok sıcakkanlılardır.
  • (bkz: şimal kebap)
  • pastaları her daim taze olan, bir de son favorim milföyden yapılmış alman pastası olan harika pastane.