şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdaki linkte ikamet eden glutensiz, unsuz, şekersiz, tahılsız tarifler olan şahane site.
    sırasıyla tüm tarifleri denemeye başladım sayesinde.

link
  • yanlış bilgi vermek istemem ancak hatırladığım kadarıyla bu sitenin yazarı sıla alkan adındaki hanımefendi'nin uzun yıllar kilo sorunu varmış ve önemsememiş, ne zaman ki kızı bade'nin tip 1 diyabet olduğunu öğreniyor; düşük karbonhidratlı ve sağlıklı alternatiflere yönelip kızının sağlığı ve mutluluğu için çabalıyor. kızlarına örnek olmak adına kendi beslenmelerine de dikkat ederken; kendisi de fazla kilolarından kurtuluyor, hatta haberlere bile çıkmıştı.

birkaç gün sonra doğum günüm ve ketojenik diyette olduğumuz için ısrarla doğum günü pastası istemedim ve pastam olarak şunu seçtim:

http://www.badeninsekeri.com/…ersiz-kostebek-pasta/

ancak sitede her ihtiyaca yönelik tarif var, evde sağlıklı alternatif arayışında olanlar mutlaka kenara köşeye tuttursun derim!

edit: maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor, site kapanmış :s

edit2: geri gelmiş sonunda oh.
  • yakın bir arkadaşımın önerisi ile tanıştığım rafine şekersiz ve glutensiz içerk ile bir çok tarif paylaşan bir site. dün rafine şekersiz mozaik pastasını yaptım tamam kalori bombası ama tertemiz içerikte olmasına rağmen acayip lezzetli.