3103 entry daha
  • önden not: işbu entry'nin hedeflediği kitle; gomis'i yeterli bulmayan veya gomis'in maaşının çok olduğunu düşünenler değil, yıl boyu gomis'i övüp yalan haberler üzerine gomis'e küfreden, aklını kullanmayan ve iq'su ortalamanın altında olan kitledir. üzerine alınanlar beni veya gomis'i falan değil de, önce kendilerini sorgulasınlar ;)

billur gibi saf ve temiz yürekli renktaşlarımın, hakkında çıkan her habere itibar ettiği golcümüz. ve bu canım-ciğerim renktaşlarım da haberleri kesin ve tartışmasız gerçekmişçesine yorumluyor.

- çünkü haberler masa başında yazılmıyor, her haberde gomis'in onayı alınıyor.
    - çünkü haberlerde "iddia edildi" denmiyor, "ileri sürüldü" denmiyor, direkt allah'tan ayet şeklinde iniyor haberler.
    - çünkü "gomis'le fatih terim arasında aşırı gizli bire bir görüşme" tarzı haberlerde gomis ve terim'i duymak için cinlerden istihbarat alınıyor.

fact check yapalım: gomis zam istedi mi? hem menajerinin fransız radyosuna konuşmasından, hem de fatih terim'in açıklamasından anladığımız kadarıyla evet, istedi. bu konuda teyitli iki tane haber var sadece. iki. başka yok. konu hakkında belki 20 tane haber yapıldı ama sadece ikisinin kaynağına güvenmek mümkün.

(araya not düşeyim: sneijder zam istemedi mi bu takımda? istedi. melo istemedi mi? istedi. muslera'nın bile zam istediği haberleri yapıldı, elbette teyitsiz. zam istemek her futbolcunun değil, her çalışanın hakkıdır. mal gibi goygoy yapmanın lüzumu yok.)

peki benim gerizekalı taraftarım ne düşünüyor? inanın sadece bunları düşünmüyor. haberleri renklendirmek, olayları dallanıp budaklandırmak için haber yazanların terbiyesizce yaptığı abartmalara da inanıyor. "gomis yönetime rest çekmiş" diyor taraftar, "gomis bu paralara oynamayacağını yönetime bildirmiş" diyor, "gomis yönetimi köşeye sıkıştırmaya çalışmış" diyor.

sevgili hıyar arkadaşım, sen basının amacını bilmiyor musun? fenerbahçe batarken, beşiktaş batarken "galatasaray battı, men yiyecek" haberlerinin yapıldığını bilmiyor musun? fikret orman basın üzerinden alenen şenol güneş'i gömerken yırtık dondan çıkan muhabir müsvettelerinin fatih terim'e "yönetimle aranızda sorunlar olduğu haberleri yapılıyor, nedir durum?" sorusunun yöneltildiğini görmüyor musun?

medya okuryazarlığı bu çağın olmazsa olmazıyken, medyanın kuklası olmayı içine sindiriyorsun, eyvallah da "gomis'le terim gizlice konuşmuşlar, o yüzden terim gomis'i yedek bırakmış" diyebilecek salaklığı sana hangi travma sebep olabiliyor?

medya galatasaray'ı kaşımayı seviyor. spor basınının kimin ellerinde olduğu saklanmıyor. buna rağmen sen hala gomis'in yedek kalmasının sebebinin performans düşüklüğü değil zam ısrarı olduğunu düşünüyorsan, salaksın, malın önde gidenisin. eğer düşünmekle kalmıyor, bir de yorumluyorsan, kuklasın. eğer yorumlamakla kalmayıp, instagram hesabından gomis'e küfredecek kadar ileri gidiyorsan, bu takıma zarar veren bir kımıl zararlısısın.

söyleyeceklerim bu kadar, hadi engelle şimdi beni.
  • gidişi ile de faydalı olmuş top tepici. gönül geçen sene gösterdiği performansı göstermesini dilerdi. kafası bu kadar parada olan bir topçunun başarılı olacağını zannetmiyordum zaten. bu yaştaki bir futbolcu için çok iyi paralardan bahsediliyor.
    (bkz: https://twitter.com/…tatus/1029546623398039558?s=20)
  • klüp net bir dille gidecek ya da kalacak diyemediği için transfer döneminin son gününe kadar "gidiyor" şeklinde haberler sıkça duyulacak. yönetimin ilk ciddi sınavıydı bafetimbi gomis ve zam konusu. bence yönetim ilk ciddi sınavda çaktı. süreç doğru yönetilemedi. bu durum hem takımı hem de taraftarı etkiledi. şu an gomisciler ve gomisi sevmeyen taraftarlar diye ikiye bölünme durumuna geldi herkes. ki bu adam geçen sezonun yıldızı idi. herkesin övdüğü, iş ahlakına hayran kaldığı, tam bir profesyonel denilen yıldız.

transfer sezonunun kapanması gitme olasılığı olan tüm futbolcuların performansını yükseltecektir. buna gomis de dahil.

eğer gomis konuşulduğu gibi 11 m. euro'ya giderse piyasada alınabilecek 2 tip forvet kalıyor. yıllardır bekleneni verememiş vasat forvetler ve geleceğe yatırım gözüyle bakılan genç forvetler. vasat forvet zaten şu an kadroda var. (bkz: eren derdiyok).
    genç ve tecrübesiz bir forvet ile de ne lig gider ne de avrupa.
  • her işte olduğu gibi sporda da duygusallığa yer yoktur. eğer basında bahsedildiği gibi kendisine 11 milyon avro bonservis veriliyorsa; alacağı yıllık ücretin yüksekliği ve 3 sene daha o yüksek kontratın ödeneceği düşünülürse, kulüp tarafından özel jet tutulup o şekilde gönderilmelidir.
  • 33 yaşındaki adama 11 milyon euro teklif edildiği söyleniyor ve ben hala sağda solda "satılsın mı, satılmasın mı, satmayın, bu ayarda adam bulamayız" gibi şeyler okuyorum.

bu adam daha sezon başlamadan üstelik kulüp bu kadar zor durumdayken dünyanın parasını aldığı halde zam diye tutturmuş ve bu sezon sağlayacağı fayda şüpheli. bu paraya satılırsa emre akbaba alınabilir ayrıca denayer, ndiaye ve son vuruşlar dışında da meziyetleri olan bir forvet kiralanabilir. fenerbahçe'nin elenmesiyle çok eğlendik ama şampiyonlar liginden gelen parayı transferde kullanamıyoruz, futbolcu satmamız gerek.

inşallah satılır.
  • açilin buyuk resmi gordum ve açiklamaya geliyorum.

galatasaray'in malum ffp girdabi yuzunden kadrosunu iyilestirmek için oyuncu satmasi gerekiyor. geçen sezonun en gozde ismi gomis. ustelik yasini almis, bir yil daha yaslanacak ve maas yuku hal-i hazirda zaten yuksek. oyuncuya zam istedi diye çok kiziyoruz da acaba galatasaray yonetimi, zaten geçen sezon bir onceki yonetim tarafindan zam vaadi verilen ve elden çikarmak istedigi oyuncu hakkinda bu haberlerin çikmasina bilinçli sekilde seyirci kalmis olabilir mi?

goygoyu geçelim, ideal bir mali ve idari yapida gomis satilmali mi tartismasi yapilmaz, gomis'i yedekleyecek hatta tarz olarak baska oyun duzenlerine yatkin ve gomis'i kesebilecek bir santrfor transferi konusulurdu. ama ideal mali ve idari yapida degiliz, kendisine gerçekten teklif var midir bilmiyorum ama eger konusulan rakamlar dogruysa, tum katkilarina ve çalisma ahlakina ragmen kendisine tesekkur edilip yollanmalidir.

besiktas-cenk ornegi onumuzde olsa da, gomis'in bu sezon saglayacagi fayda, sana sl'de hiçbir basari garantisi vermeyecegi gibi ligde bile 3 yillik yukumluluk ve o yasta elinde kalacak olmasinin getirecegi mali kulfeti karsilamaz. gelecek sezon daha da yaslanmis ve drogba gibi ileride top bekleyen, 2 sene daha kontrati olan ve hiçbir yere pazarlayamayacagin oyuncuyla kala kalirsin. bu yastaki oyuncularla 3-4 yillik kontrat imzalamak zaten basli basina hata. yoksa kimsenin gomis'i yerdigi, ona kustugu falan yok, isteklerini soylemistir konu kapanmistir terim gorev verince yine kendini yirtar. ama bu fizikle nereye kadar yirtabilir?
  • gitti demediniz mi lan
1955 entry daha
hesabın var mı? giriş yap