• 06.08.1985 dogumlu senagal/fransiz vatandasi genc golcü. st.etienne'de oynuyor. 21 yasinda ve bu sezon st.etienne'in cikisinda etkisi büyük. özellikle son on hafta neredeyse her hafta bir gol atarak takima katki saglamistir.

1.84 boy, saglam bir fizigi olan siyahi oyuncunun etkili sutlari ve hareketliligi ile göz dolduruyor.

bir zamanlar hakan sükür icin attigi zaman yenilmiyoruz geyigi söz konusuydu. bu adamin da özellikle ligin son on haftasinda st etienne'nin yenildigi her macta seref sayisi atmasi var ki; bana özel bir kuruntu olsa gerek.

alirdim ben boyle bir oyuncuyu. drogba kadar olmasa da ona yakin bir potansiyel söz konusu.

(isimde olusan hata nedeniyle baslik tasinmistir, dogru isim ile tekrardan girilmis ve bu sevgili perikles'in uyarisi geregince gerceklesmistir, tesekkür.! )
  • otoriteler tarafından emmanuel adebayor ve didier drogba'nın sentezi olarak nitelendiren siyahi forvet oyuncusu. seneye daha büyük bir takımda oynaması muhtemel. kendisini takip edenler arasında arsene wenger de yer alıyor.
  • fenerbahçe'yle adı geçiyor son günlerde. elbette gerçekleşmesi halinde öpüp de başıma koyarım böyle bir forveti. ama gel gör ki başta premier lig olmak üzere 4 büyük lig bu oyuncuyu fenerbahçe'ye ve turkcell super lig'e koklatmaz. bundan adım gibi eminim.
  • fransa'nın 30 kişilik kadrosunda yer bulan oyuncu. euro 2008'e gider mi bilinmez tabi. ayrıca kendisi fenerbahçe'nin transfer politikasına pek uymayan bir isim. olası bir transfer söz konusu olsa da adamın piyasasını yapmışken buralara geleceğini düşünmüyorum.
  • fransa'nın ekvador ile oynadığı hazırlık maçında 2 mükemmel gol atarak "euro 2008'de kadrodayım, sonra da uçarım büyük takımlara" dedi. yani ben öyle duydum.
  • muhtemelen sadece havayı koklaması için çağrıldığı euro 2008 aday kadrosunda çıktığı ilk maçta/kendisinin ilk milli maçında iki gol atması sonra domenech'i zora sokacak bu müthiş çocuk. domenech'te, kaşarlanmış cisse, govou ve anelka'ya nazaran gomis'i tercih edecek potansiyel ve politika fazlasıyla mevcut. böyle olunca da en büyük dileğimiz, euro 2008'de onu izlemek.
  • -bir gün olur da burayı okursa gücüne gitmesin- tv'de görüp "anaa predator topçu olmuş la" tepkisi verdiğim adam.
  • oncesini ya da sonrasini bilemiyorum ama gerek 9 haziran 2008 romanya fransa macinda gerekse 13 haziran 2008 hollanda fransa macinda oynadigi futbol ile bende kendisinde raymond domenech'in ciplak resimleri bulundugu dusuncesini olusturmustur. saka gibi bir adam. esbpl'de bu adamin kadroya girebilecegi takim yok.
  • saçları kestirse mr. eko'ya benzeyebilecek topçu. o derece...
hesabın var mı? giriş yap