şükela:  tümü | bugün
  • bakırköy marmara forum'da yer alan sağlam bir pizzacı. ayrıntılı inceleme için;

http://pilavcilavrisotto.blogspot.com/…o-pizza.html
  • (bkz: baffetto)
  • şaşkınbakkal'da süper bir pizzacı. hakikaten çok çok iyiler, pizzaları odun ateşinde pişiriyorlar ve malzemeleri gerçekten kaliteli. paket servise de başladılar, fiyatları da uçuk değil. bağdat caddesi'nde pizza yemek için çok mantıklı bir seçim. yılların pizza severi olarak söylüyorum; pizza severler kesinlikle ama kesinlikle denemeli burayı. adamlar isimlerinin yanına "best pizza in town" yazmışlar. şu ana kadar istanbul'da yediğim pizzalar içinde gerçekten ilk 3'e girerler. haklılık payları var.

http://bafetto.com/

not: şaşkınbakkal'da yapı kredi'nin arkasında, bodrum mantı'nın yanındalar.
  • baffetto'dan tek f alınca geriye kalan.

(bkz: baffetto)

ha kötü mü? değil. bence tadı filan da güzel. tabi bir pizzadan ne peklediğinize bakar. ben lezzet ve sonrasında bıraktığı hisse dikkat ediyorum. 4 peynirli pizza yedim dün. yedikten sonra kesinlikle rahatsız etmiyor. 4 peynirli gibi yoğun peynir ve yağlı bir pizza söylemiş olmama rağmen ne o kadar yağlıydı, ne de çok baskın bir peynir tadı vardı.

evlere siparişi de var. buradan pizza yenir açıkçası. en yakın zamanda şaşkınbakkal'a gidip de yerim.

fiyat performans olarak ben oldukça iyi buldum. şu an pizza fiyat bandı 15-20 tl arasında değişiyor. o fiyata göre oldukça güzel pizzaları var. umarım fiyat ve performansta bir değişiklik yapmazlar da kendilerinden mahrum bırakmazlar.
  • lor peynirli rokalı pizzalarının hastası olduğum, semtimin en iyi pizzacısı.
  • civarda evlere servis yapanların hepsini denedim, eve sipariş verecekseniz ve bu arkadaşlar da sizin muhitinize getiriyorlarsa başka yerde yemeyin derim.

gidenlerin yalancısıyım yerinde yemek isteyenler için de güzel bir yermiş. salı gecesini ladies night yapmışlar kadınlara pizzasının yanında bir kadeh şarap da bedavaymış. perşembe family night diyor sitede, ailenin en küçüğünün pizzası bedava.

http://www.bafetto.com/
  • bir kere pizzasını tadınca daha önce yediklerim neydi diye ister istemez sorgulamanıza neden olan pizzacı. servisi, mekanın genel hali herşey çok keyifli. işletmecileri ve çalışanları da samim, işine sahip çıkan insanlar. bugün arkadaşın pizzasında olmaması gereken bir malzeme vardı, kendilerine gösterdiğimizde hemen özür dileyip yenisini yapmayı teklif ettiler, kendilerini affettirmek için tatlılarından ikram ettiler. türk milleti olarak böyle içten özürlere alışık olmadığımızdan şaşırdık tabi. tatlıları da pizzaları gibi kendi yapımları ve leziz, tiramisu mutlaka denenmeli.
  • marmara forum'daki şubesi bir süre önce kapanmış. güzel pizzaları vardı. sanırım bulundukları yerdeki yemek sokağı konseptine kurban gittiler. çok mantıklı değildi zaten.
  • tiramisuyu şahane yapan pizzacı. pizzaları zaten mükemmel.
  • son zamanlarda istanbul'da yediklerim arasında, en güzel pizzaları yapan mekan. hamuru gerçekten çok başarılı, çıtır çıtır ağızda dağılıyor ve yedikten sonra da hiçbir şişkinliğe yol açmıyor. ayrıca çoğu pizzada az ve öz sayıda malzeme kullanıp, saçma sapan karışık pizzalar yapmıyorlar. menüleri de gayet zengin.

benim favorim ise şu sıralar "ege"; patlıcan ve lor peynirin birleşimi sonucu ortaya çıkan hem hafif, hem lezzetli bir pizza.