şükela:  tümü | bugün
  • benim sahip olduğum bir fobi bu. evet, fobi, çünkü herhangi bir rasyonel temeli yok. alışveriş yapıp bagaja koyarken, ya da bagajdan çıkarırken herşeyi sığdırmak için biraz eğilip hafiften daha içeriye doğru meyletmem gerekiyor. ama o tepeye kaldırdığım kapak bir anda iniverecek, boynuma gelicek ve kafam kopacak diye ödüm kopuyor. hadi o kapağın kafamı koparabilmesi için nasıl hayvani bir hızla aşağıya itilmesi gerektiğini, o hızla itilip itilemeyecğini geçtim, nereden bu fikri edindim diye merak ediyorum ben. bildiğin alışveriş yani, neresinden tuttum da bu kadar vahşi imgelerle özdeşleştirdim bilmiyorum, bilemiyorum.

fobinin yapısı gereği her arabada olmaz: kıçlı, bagaj kapağı yerle 90 derece yapacak biçimde yukarıya doğru açılan arabalarda tetiklenir bu fobi. ve evet, adı "bagaj kapağı kafamı koparacak" fobisi, çünkü kopmasından korktuğum kafa benim kafam. (başkasının kafası kopsa umursamayacağım demek değil tabi. özmerkezci bir insanım ben, başkasının kafasından evvel kendi kafamın kopmasından korkuyorum.)

korkuyorum sözlük. hem kafamın kopmasından, hem de böyle şeyleri düşünen birisi olmamdan.
  • bu fobiye sahip olanlarda baza kafamı koparacak fobisi defaulttur. uzmanların** yaptığı araştırmalara göre bu insanların eski yaşamlarında giyotinle kafaları kopartılmış ve bu korkularının reenkarnasyonla bu zamana kadar gelen ruhlarının eski yaşamlarından taşıdığı bir tür fobi olduğu ortaya çıkarılmıştır*.