şükela:  tümü | bugün
  • yarrağı yediğimizin renkli fotokopisi, zaten çekilmez olan bir şeyin modifiyesi ile iş saatlerin de benim gibi bu hattı kullanmak zorunda olanlara dünyada cehennemi yaşatacak gibi duruyor.
  • bugün bu hatta resmen şu anonsu yaptılar.

"halil yılmaz,halil yılmaz babanız beyazıt tramvay durağında beklemektedir. bi sonraki durakta ininiz ve biran önce babanızla irtibata geçiniz." şaka gibi. 5-6 kez ısrarla bu anonsu yaptılar.
  • geçenler de "falanca durakta 20 tl bulunmuştur, sahibi lütfen filanca istasyona başvursun" şeklinde bir anons yapıldığını da duydum.
    ulan hadi parayı buldunuz e be embesiller hangi durakta kaç para olduğunu söylersen bu iş nasıl olacak...
  • bugün bomba ihbarı üzerine bütün yolcuların indirildiği hat olmuştur. iki turistin "what is happening" sorusuna cevabım "well... for security... bomb bomb" olmuştur.
  • bugun 7-8 sularında insanı çileden çıkartmaya yetmiştir. 785 nolu tramwayın klimasının bozulmuş olması sebebiyle karaköyden yusufpaşaya 1 saate gelebildim. bir dur bir kalk şeklinde seyir eden yolculuğa yusufpaşaya kadar sabredebildim ve otobüse atladım ama o da ne . otobüs tramwaydan da beter, trafik kitlenmiş.otobüse de hasekiye kadar katlanabildim ondan da indim. çapaya kadar gece vakti yürümek durumunda kaldım. tabi ardından bu çileye katkıda bulunanlara da, istanbulun trafiğine de ana avrat sövdüm. pişman mıyım hayır.
  • bu hattın boş veya tenha şekilde gitmesi kainatın düzenine aykırıdır.

ayrıca geçenlerde gülhanede aniden fren yaptıktan sonra "sayın yolcularımız önümüze aniden bir turist çıktı o yüzden fren yaptık" anonsuna da ev sahipliği yapmıştır..evet ormanlık yerlerde ayı tarihi yarımadada turist değil mi canım benim...

ayrıca bu hattın her günü ayrı macera, ayrı aksiyon, ayrı heyecan dolu...bir amcamız da durak dışında da durduğu için güzel bir benzetme yapmıştı zamanında: "bu tramvay da ada vapuru gibi, her yerde duruyor..."
  • her sabah bağcılardan çilesini çektiğim tramvay hattı (bkz: allahım sabır ver.)
  • an itibari ile bagcilar kabatas hattini malum bilinmeyen paketten dolayı kapatmışlar bagcilar zeytinburnu çalışır. öbür tarafın durumunu bilememem
  • her bindiğimde kendimi vurmak istediğim tramvay hattı. yazın da gelmesiyle iyice çekilmez ce leş kokulu oluyor.
  • bir konuyu gunderme getirmistir (bkz: bağcılar hakkında büyük yanılgılar)