• - pardon hanımefendi bebeğinizi düşürdünüz.

+ bu benim değil kendisini ilk defa şimdi görüyorum.

- ama sizden düştü.

+ öyle mi? dur bi bakiym (karnını kontrol eder). aaaa evet benim galiba. çok teşekkür ederim çok naziksiniz.

- rica ederim.
  • güzel türkiye'mde gerçekleşmiştir.
    sokakta yürürken bebek düşüvermiş, o da üstünden geçip gitmiştir bebeği sokak ortasında bırakarak.
    evet evet kürtaj yasaklansın, sokaklar bebeklerle dolsun. devlet bakacak ne de olsa.
    2 haftalık embrioları düşünen devlet, zamanı kalırsa sokaklarda doğan bebeklere de bakar elbet..
    insanlığınızdan utanıyorum!
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20710207.asp
    http://video.milliyet.com.tr/…tti-4uwgo569lgyj.html
  • kimi aileler doğumhaneye kamerayla girip güzel bir hatıra olsun diye çocuklarının doğumunu görüntüler, kimisi de böyle güvenlik kamerasına trajediyi "düşürürler". her ikisi de yeni bir hayat görünüşte.
  • düpedüz yalan haber... sokaga atip gitti... diye degiştirmek lazım haberin basligini... ortada kordon yok.. öyle osurur gibi dogum yapildigini düşünen haber editörleri var...

yumurta mi lan.. pıt pıt pıt her köşeye.
  • insanı insan olduğu için utandıran olay.

edit : ayrıca gecenin o vakti soğuk betonda yatan bebeği görüp de baş örtüsünü çıkartıp sarmalamayan kadına söyleyecek söz bulamıyorum.
  • muhafazakar yurdum insanının başrol oynadığı doğumdur, aynı yoldan geçmişiz biz, inanır mısın, ben son derece demokratik buldum. recebim bir koşu gidip çocuğu yerden alaydın, malum devlet bakar ne de olsa.
  • doğar doğmaz sokağa bırakıldığı yetmiyormuş gibi bir de o kaldırıma kafa üstü atılan, üstelik muhtemelen prematüre olarak doğan bir bebeği sırf hala hayatta diye şanslı sayan bir takım zihniyetleri gözler önüne sermiş bir olaydır.

bıngıldak diye bir şey var bildin mi, bu videoyu izleyip hala kürtaja karşı çıkıyorsan sen de bebekken oradan darbe almış olabilirsin.

senin muhafazakar(!) aklın yakında muta nikahının da serbest bırakılmasını isterse şaşırmayacağım. neymiş, aman nüfusumuz artsınmış! sen daha evindeki çocuğa sahip çıkamıyorsun, karnı kocaman oluyor hamile olduğunu fark edemiyorsun, başkalarının sokağa attığı çocuklarına mı sahip çıkacaksın?
  • her anlamda nasıl bir genişlikse oha diyerek karşıladığım olay.
  • tam on buçuk saat doğum sancısı çekerek bebeğini kucağına almış biri olarak şaşkınlık, gıpta ve devamında üzüntü ile izlediğim haber. mantıksız çünkü doğumun nasıl bir süreç olduğunu 14 ay önce birebir yaşadım, kızın karnı yok, hızlı hızlı yürüyor, pat düşüyor sancısız, ıkınmasız, devamı vicdansızlık, bebeğe şöyle bir bakıp gidiyorlar, hayvanlar bile yanından ayıramıyorken bebeğini, neredeyse koşarak uzaklaşıyorlar.
    oldu böyle, güzel oldu, kürtaj yapmayarak cinayet işlemedi, günah da işlemedi 16 yaşındaki cahil anne, peki o bebek kimin günahını taşıyacak ömrü boyunca acaba?
  • çok somut ve yaygın bir durumun şans eseri kameralara yansımış olanı. böyle nice örnek var, tahmin etmek zor değil.

ha bir de münferit diyecek olan ilk şerefsiz umarım cümlesini bitiremeden ölür.
hesabın var mı? giriş yap