şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az evvel duş alırken aklıma gelen inanılmaz mantık hatasıdır. hemen kurulanıp başlık açmak için sözlüğe koştum bunun için.

  toplanın anlatıyorum..

  şarkı güzel tuttu, listelerde birinci ama mantıksız.şöyle sözleri biraz inceleyecek olursak bakın ne diyor ablamız;

  yine seni sevmekten başka
  hiçbir şey yapma neyse geçiyorum buraları şu kısım çok önemli...
  kaç öpücük olmuş inanamazsın
  aşkı hesapladım bugün
  ''dün geceyle tam 3 ay 1 gün''

  yani ablamız birine aşık , çok aşık ,onun için ölüyor bağdatı filan bulabilir deliriyor gece gündür demeden onu düşünüyor ve ona şarkı yazmak istiyor..

  ve şarkıyı yazmaya bugün yani sevgili olduklarından tam 3 ay 2 gün geçmişken başlıyor..ama şarkıda dünü baz alıp 3 ay 1 gün oldu diyor. hayır kardeşim siz sevgili olalı ,eğer şarkıyı yazmaya bu gün başladıysan 3 ay 2 gün olmuş.

  yani mantıken birini bu denli seviyorsan dünü baz alıp niye sevgini ölçersin ki sen onu bugün hatta şu an dahi seviyorsundur.

  yani şarkıya göre şöyle bir anlam çıkıyor ablamız bir gün geriden geliyor. ve sevgili olalı tam 3 ay 2 gün olmusken alenen bütün herkesi salak yerine koyup sırf kafiye olsun sırf söz uyumu olsun diye hepimizi kandırmaya yeltenip bir de üstüne yanına terör propagandası yapan beyazıtı alıp bizim saf temiz masum duygularımızla oynuyor..

  yermiyiz lan biz bunları yermiyiz. kaçın kurrasıyız biz sen bizi salak mı sandın. hadi bitmiştir. bu kadar.
 • başka bir mantık hatası da " ben koynunda yüz sene bin sene durabilirim" cümlesinde. yani şimdi mantık olarak kim kimin koynunda yüz sene bin sene kalabilir ki. tuvalete falan gitmek ister insan.
 • başka bir mantık hatası da " ben koynunda yüz sene bin sene durabilirim" cümlesinde. yani şimdi mantık olarak kim kimin koynunda yüz sene bin sene kalabilir ki. ortalama insan ömrü 70 yıl falan filan. ölürler yani bence.
 • toplanın anlatıyorum:

  ben leyla’yı mecnun’u ferhat’ı aslı’yı kerem’i bilmem...

  şu rezalete bakar mısınız?

  hala fark etmediniz mi?

  şirin, bu şarkıda görmezden gelinmiştir. ayla çelik bu şekilde ne yapmaya çalışmaktadır, neyi amaçlamaktadır?
 • tüm gün telefona bakmama ayrıntısı da ("enikonu çaldı telefonlarım") dikkate değer. sevdiceğin gözü hep telefonda olur, ya ararsa diye, oh bebek.
 • aşk bu kızılötesi,yaralı müzesi,hareket edemem.

  insanlık önce bunu çözmeli. bu sözleri idrak ettiğimiz gün insanlık altın çağına ulaşacaktır. buna inanıyorum.