şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: addicted)
  • bagimli sahsiyet manipulatifin de allahidir.* duymak istediklerinizi soyler, herseyin farkinda be, cok zeki biri lan bu dersiniz*. repeate takar bu hikayeyi.
    bi gun uyanirsiniz.
  • sigara tiryakisi de bu kategoride incelenebilir.
  • olmaktan o kadar korkmak ki, ruhu kilitlemek ki aşık olmasın (mesela).
    sonra "acaba"lı sorular başlayıp başa döndürtmesin ki..hani baş yoktu, an vardı?..
  • can çavuşoğlunun kitabıdır.

herkesin bir bağımlılığı vardır.
    bazıları öldürür, bazıları öldürtür.
    bu eşcinselleri ve jigoloları acımasızca kim öldürüyordu? her cesedin yanına bırakılan cennet kuşu tüyü nasıl bir imzaydı? melih korkunç bir geçmişin ürünüydü. çocuk yaşta aile içinde yaşadıkları, güneydoğuda yaptığı askerlik ve kollarına vurularak düşen aşkı, vicdanında açılan derin yaralar ve alkole olan bağımlılığı onu öngörülemez, karmaşık ve tuhaf bir kişilik haline getirmişti. parası vardı, ancak para mutluluğu satın alamasa da, mutsuz bedenleri satın alabiliyordu. melih intikamın peşindeydi, ölüm ise melih’in peşinde !

kitabı hakkında bir söyleşi; http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=10712
  • can çavuşoğlu 'nun eşcinsel edebiyatına örnek gösterilebilecek ama öncesinde polisiye romanıdır. melih'in öldürdükleri belirli kriterlere uygun kişiler oldukları için bir eşcinselin katil olması beni pek rahatsız etmedi.
  • (bkz: junkie)
  • can çavuşoğlu'nun ikinci kitabı olan bağımsız ile beraber yeniden basılan kitabı. iki kitap bir arada satışa çıkmış.

idefixten sipariş verilebiliyor,

sipariş linki
  • ankara'da odaların salondan bağımsız girişi koridoru olmayan, kapıları salona açılan evler için kullanılan tabir:

- ev 3+1 güzel bir ev hocam
    - odalar bağımlı mı bağımsız mı?
    - bağımlı efenim.

(bkz: odaları salona açılan saçma ankara evleri)
  • resmen beni tanımlayan sıfattır. 12 sene önce bir deneyim isteyince bırakırım dedim başladım sigaraya içmeden yürüyemez oldum; 2 gece salonda yatsam bir daha yatak odasında yatamam; bir kaç öğün sulu köfte yesem bir hafta sulu köfte pişirir yerim, bir kaç gece içip midye dolma yesem o günden sonra içmeden midye dolma yiyemem; her sabah kahvaltıda üçgen peynir yesem bir gün yemediğimde doymam resmen bağımlıyım.

şimdi düşünüyorum tipini ... senle arada bir konuşsam her gün ister miyim konuşmak ulan karı tipine bakıp güldüğüm sevindiğim tek kızsın. yanlış anlaşılmasın hala erkeklerden hoşlanıyorum.