şükela:  tümü | bugün soru sor
  • soyle bir ozgurluk hareketidir.
    link icin tiklayiniz.
    adam hakli beyler.
  • tam metni soyledir:

"bağımsız ege projesi (bep) için egelileden destek bekleyon:
    ben sıkıldım arkideş bu memleketten, yetti gari egemiz için demokratik özerklik mi neyii, ondan taleb ediyom.

memlekette başkan seçiyola, bizim oy vermediğimiz adamla, bizim vergileeemizlen puropaganda yapayo, yozgatlının, kastamonulunun, urfalının oylarıylan başımıza geliyo, bizi yönetiyola. yetti gari ulen!!!!!!!!!!! hasta etmen adama.

ege’mizin gaynaklarına kasımpaşalıların, konyalılar, yozgatlıların elinde mundar ettiler yıllardır. 10 sene önce gayseri neydi şimdi ne oldu, bi bakın bakem.bi de bu çomarlara oy vermeyen şehirlere bak: yerinde sayıyo.bak ızmir’e..

biz oy vermiyoz adama, adam bizim rakımıza şarabımıza garışıyo vergi goyuyo deyyuz, kızlı erkekli yaşamamıza garışıyo, garılaaaa gülmesin diyo, bizi ahlaksız diyo, çapulcu diyo. çekmek zorunda mıyız biz bunları arkıdeş?

konya’ya gider bu zihniyet, yozgat’a gider de, ege ye gitmiyor arkıdeş, ben özerklik istiyom. egeyi egeliler yönetsin gari, medeniyetsiz kurola değil!!

haritamız belli, (bkz: 2014 cb seçimleri) komşulaamız kuzey’de çanakkale,güney’de antalya, batı’da yunanistan, güneydoğu’da afyon.(afyon’u devletimize alamayız yoksa senelerce g.doğu sorunuyla uğraşırı, bissürü masraf olu, hiiiiiiiç gerek yok. zaten sözde egeli de olsa konyalılarla daha iyi anlaşıyor onla)

yılmaz özdil deyyusunu isteceniz hindi hemen ama başkan gadın olcek, gadın has egeli olcek, benim adayım sezen aksu (doğum yeri denizli, memleketi ızmir, bizinkisi sarayköylü garıdan

turizm vaa bodrum,çeşme bizde,sanayi vaaa, maden ocaklamız va.tekstilimiz var, tarımımız va, sebze meyve bizde, dağlarımızdan yağ, bağlarımızdan bal akıpduru.
    liman kentimiz izmir, yurtdışıylan ticaretimiz zaten va. ekonomi bakanına bubadağlı yaptıkmıydı iyi olu. başkente izmir yaparız. şaraba zaten biz üretiyoz kendimize vergi gomayız gari, o gadar da olsun arkideş..
    enerji elektirik sıkıntımızda olmaz güneş de var rüzgar da alla şükür,
    angaralıların soma’yı çalıştırıp birileri rant etsin, birilere bizim paramızlan seçimde beleşe kömür dağıtsın deye egeli işçilemize öldürmeye gerek yok. avrupalı tekirdağlı arkıdeşlerimizi de gapütülasyon verdik miydi, şarabımızla rakıyı takas eder gül gibi yaşaaaa gideriz ay oğlum ya.

nufus 11 milyon, iyi. resmi dilimiz dengizlice. güzeeee.
    insanımız çalışkan, aydın, hoşgörülü, moderen.
    ab’yi bugün başvuram yarın üyeyiz.

purojemizin adı bağımsız ege projesi (bep)
    egeliler’den geliştirmek için fikirlerine alayım.

(ismin e- harfiyle –i harfine garıştırmış diyenler bok yimiş.
    garıştırmadığı yerlerde yazılanlardan dolaya egeli gardeşlerimden özür diliyom, assimile ettile bene ıstanbulla'da)"
  • süper proje. artık yozgatlının oyu ile izmir'in yönetilemeyeceğini herkes anlamalı.
  • desteklediğim proce
  • haklı bir isyan, güpgüzel bir fantezi.

hayat kısa, bıktık artık bağzılarının istediği biçimde yaşamaktan.
    (bkz: acıh da bağa vir)
  • kesinlikle desteklediğim proje, detayları ise şöyle:

devlet sınırları

edirne, kırklareli, tekirdağ, çanakkale, balıkesir, manisa, izmir, aydın, muğla, burdur, denizli, antalya, mersin, adana, osmaniye ve hatay illerinin tamamı, istanbul'dan ise silivri, çatalca, büyükçekmece, beylikdüzü, avcılar, bakırköy, eyüp ilçesinin karadeniz kıyıları, sarıyer, şişli , beşiktaş, kadıköy, kartal, maltepe ve adalar.

başkent muğla merkez olabilir çünkü ne deniz kıyısında ne de anadolu çomarları islam devleti'ne sınırı var.

idari yerleşim-demografi

devlet 3 eyaletten oluşacak, ege eyaleti başkenti izmir, trakya eyaleti başkenti çorlu ve akdeniz eyaleti başkenti alanya. bu eyaletler kendi içlerine iller , ilçeler, mahalleler ve köyler olarak ayrılacaktır. toplam nüfus 22.700.000 kişidir.

ekonomik faaliyetler

türkiye'nin izmir, adana, antalya, mersin gibi büyük şehirleri ve istanbul'un bir kısmı bizim olacağından ekonomik faaliyetlerde çeşitlilik gözlenecektir. tekirdağ'da rakı, adana'da kebap , izmir'de kumru üretilecek, iklim'in elverişli olduğu her ürün yetiştirilecektir. özellikle izmir'den antalya'ya kadarki bölgede turizm yayılacak ve ana gelir kaynaklarımızdan biri olacaktır.

yönetim

meclis başkent'te olacaktır ve haziran-eylül arasında kapalı olacaktır. meclis başkanı'nı milletvekillerini halk seçer. başbakan'ı ve cumhurbaşkanı'nı da halk seçer. resmi tv kanalları eyalete göre seçilir, ege tv , tek rumeli tv ve akdeniz tv resmi televizyon kanallarıdır. açid (anadolu çomarları islam devleti)'e vize uygulanacaktır, 3 üniversite bitirmemiş ülkeye giremeyecektir, kaçak girenler ülkeden atılacaktır. vize alan açid vatandaşları'na pasaport kontrolü'nden sonra havalimanı hastanesi'nde test yapılacaktır ve hastalık taşıyorsa sınır dışı edilecektir. gerici ülkeler ve orta doğu ülkeleri dışındaki her ülkeyle iyi geçinilecektir, başka devletlerin iç işlerine karışılmayacaktır. atatürk ilkeleri benimsenecektir ve ana yasa buna göre belirlenecektir.

eğitim

eğitim sistemi düzelene kadar dershaneler kapatılmayacaktır, zaten eğitim sistemi düzelince dershaneler kendiliğinden iflas edecektir. din eğitimi kaldırılacak, matematik ve fen dersleri desteklenecektir. okul öncesi eğitim zorunlu olacaktır ve zorunlu eğitim lise sona kadar devam edecektir. devlet okullarında kalite farkı kaldırılacak, tüm öğretmenler en az bir üniversite bitirmiş olacak, böylece okullar arası puan farklı olmayacak ve sınavla okula girme devri kapanacak. bu sistem üniversiteler için geçerli değildir. tüm öğrenciler eşit şartlarda eğitim görecek ve aynı müfredat uygulanıp aynı sınavlara girecek. üniversite'ye girişte lise puanları orantılanıp başvuranlar arasından en yüksek puandakiler seçilecek.

belediyecilik

ülke genelinde gecekondu kalmayacak, her köyde köyün nüfusuna göre bir okul olacak, bir muhtarlık binası olacak, bir sağlık ocağı ve bir kahvehane olacak. her mahallede nüfusa göre bir ya da birden fazla okul olacak, bir muhtarlık binası olacak, bir hastane olacak ve en az bir bar ile bir kahvehane olacak. her eyalet kendi başkanını kendisi seçecek ve eyalet içindeki illerde halkın seçtiği birer vali olacak, il merkezinde valilik bulunacak.
  • (bkz: eğe bölgesi)
  • muğla aydın denizli olarak izmir'in başkent olduğu bir yönetimi kabul etmiyoruz. manisa'yı da kafalayıp, burdur, ısparta ve bir kısım balıkesir'le bu projeye karşıyız. biz izmirsiz bir ege istiyoruz