şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kolon kanseri)
  • bagirsagin herhangi bir yerinde bir polüpün olusmasıyla baslar.yıllarca (10-11 yil bile) hic belirti gostermeden var olabilir.yara halini aldiginda makattan kanama yapar,sürekli dişarı çıkma hissi yaratır.70 yas ve üstü hastalığıdır der doktorlar ve 50 yaştan itibaren kolonoskopiye gidilmesi,kontrol yaptırılması gerekir.kanserli bölgeyi almak için,evresine göre kombin ameliyat,tem yöntemi ile kansız bir ameliyat ya da yalnizca kemoterapi veya radyoterapi kullanılabilir.
  • ateşte pişen kırmızı etin çokca tüketilmesinin de bu kanser türünde önemli rol oynadığı söylenir.
  • genelde hazır yiyeceklerin korunması içine konan kimyasalların sebep olduğu kanser çeşidi.
  • kurtulanlar arasına adımı yazdırmama az bir vakit kalan illet hastalık

gururla ve sevinçle edit: tahlil sonuçları geldi. kurtuldum!!!
    (ama diyete bir süre daha devam etmem gerekiyormuş)

11 yıl sonra gelen edit: lan her şey düzeldi, iyi gidiyor falan derken bu meret bu sefer belden aşağı vurdu. sağ testisi aldırdık. hasta yatağımdan bildiriyorum.

büdüt: en beğenilen entrim bu ya, kaderime mi küssem, ssg'ye mi sövsem bilemedim.
  • erken teşhisinde çok rahat müdahale edilebilen, uzun süre neredeyse hiç belirti göstermeyen, belirti gösterdiğinde de çoktan karaciğere sıçrayan kanser türü.

erken teshis hayat kurtarir
    tecrubeyle sabit
  • hayatinda sigara icmemis, hazir yiyecek tuketmemis, ailesinde kanser gorulmemis insanlari 1 ayda eriten, bitiren sonunda da olduren kanser turudur.
  • amerika da yanında yasadıgım babamda cıkmıstı.
    alınmaca gucenmece yok, tum yerkureyi arsınladım, yuzlerce-binlerce adamla tanıstım, yakından ve uzaktan pek çok baba figuru tanıdım; onun kadar harikasına 32 senelik omrumde sahit olmadım!

allahtan iyi huylu cıktı ve iyilesti.
    allah sevgili kullarını hep korur!
    ve kimileri doktora dusecekse bagırsagından duser yanlızca.
  • olmaktan korktuğum ve fakat tüm belirtilerine sahip olduğum kanser türü. vücudu eriten cinsten.