şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tam adı elektro bağlama büyüsüdür. edebiyat tarihinde ilk bulan ursula k le guin olsa da, gizlice yaptığı karadeniz turunda kolbastı içinde kalmasıyla aklına bu fikrin geldiği; karanlık labirentlerde, atuan mezarlarında yankılanır durur yıllardır. rivayete göre, öğleden sonra elektro bağlamayla başlayan şenlikler geceyarısına kadar devam etmiş ve kimse döngüyü durduramadığından, demirden pullu bir ejderha gelip ursula'yı kurtarmıştır. bu yaşlı ejderhanın pençeleri arasında bile oynayan ursula, yere indikten sonra ilk kitabının ilk sayfasını da bağlama büyüsüne ayırmış ve kolbastı akımının edebiyattaki yansımasını da başarıyla kağıda aktarmıştır.

o zaman, bir kere daha nonstop kolbastı!
  • bir büyü kitabında sevdiğinizi bağlama büyüsü başlığı altında aynen şöyle yazıyordu: " sevdiğinin donundan bir parça koparasın, üstüne aşağıdakileri (kargacık burgacık bir takım yazılar) yazasın, sonra ekmeğin arasına koyup ite yediresin."

büyünün akışındaki tutarsızlıklar (son aşamada neden it?) , tarifin muhteşem(!) dil kullanımı falan herşey bir yana da anlamadığım nokta şu: sevdiğimin donuna o kadar kolay erişimim olsa her türlü kendime bağlarım ki, ne gerek var büyüye, ekmeğe yada ite?

ama yine de iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsanız :

(bkz: sahaflar çarşısı)
    (bkz: anahtar kelime)
    (bkz: havas)
  • -kızımız da pek güzelmiş, nerden çektin bu fotoyu?
    -dergiden kestim, medyum teyze.
    -adı ne?
    -adriana.

(olaylar gelişir.)
  • anadolu’da oldukça yaygın bir uygulamadır.

çeşitli yöntemleri vardır. dinsel nikah kıyılırken “amin” dendiği sırada, bıçak kınından çıkarılırsa, açık bir asma kilit kilitlenirse, ipe düğüm atılırsa damadın bağlanacağına inanılır. en çok kullanılan bağlama yollarından biri tüfekle bağlamadır; tüfeğin kullanılmamış fişeği alınır, ucundaki mermi çıkarılır, mermi ve kovan, eşlerin geçeceği yolun iki yanına konur. eşler geçtikten sonra mermi kovana yerleştirilip havaya ateş edilir. iki mısır koçanını yolun iki yanına koyup eşler geçtikten sonra bağlayarak gömmek, ağaca çivi çakmak da başvurulan bağlama yöntemleridir.

bağlamanın etkisiz hale getirilmesi için, bağlanmaya neden olan maddi unsurların bulunup yok edilmesi gerektiğine inanılır. ayrıca gelinle damadın buğday ya da mısır çuvalı üzerinde gerdeğe girmesi, her türlü bağlamayı çözebilecek en etkili yöntem olarak görülür.
  • ciddi ciddi eski kız arkadaşımın beni bağlamak için kullandığı büyü çeşidi.

evde bir çiçeğin köküne, bir dikiş iğnesi arkasına bir çok düğüm atılmış misinayı, toprağa/çiçek köküne saplanmış şekilde bulduk.
    doğruluğunu internetten sorgulamış ailem ve bağlama büyüsü olduğu sonucuna varmışlar.

bana göre her ne kadar komik de olsa aileme göre büyü etkili olmuş, benim hareketlerim değişmiş, tahammülsüz olmuşum. bana göre bir değişiklik yoktu.

ailemde büyü vb. şeylere inanamayan tek kişi olduğum düşünülürse benim dışımda herkesin bu durumdan etkilenmesi ve buna göre düşünüp benim hareketlerimin değiştiğini düşünmesi normal tabi.

aslında şimdi düşündüm de sözlük normal falan değil.

büyü lan!
    neyse sonuç itibariyle bana bağlama büyüsü yapan kız arkadaşımla ayrıldık. içinizde bu tarz bi büyü yapmak isteyen olursa diye; bu misina işe yaramıyor diyecektim.
  • koçhisarlı elvan dalton'un coşturduğu büyüdür.
  • bir çeşidinin nasıl yapıldığını duyduğumda hayattan soğumama neden olan büyüdür. şimdi hanım kızımız regl olduğu zaman bir kesme şekere bu kanı bular ve oğlanın çayına atarmış. oğlan da bu kıza bir bağlanır başka kimseyi gözü görmezmiş. lanet olsun böyle aşka.
  • büyü denilen diye şey yoktur. psikolojik manipülasyon vardır. daha işlevsel ve amaçla uygun
  • cooldown'u daha kısa olduğu için sazla yapmanızı öneririm.
  • instagramdan bana takip isteği göndermiş hesap. infosunda yazanları görünce korkup isteği iptal ettim. sonra aman şimdi bu kızıp fotoğrafımdan büyü yapmasın bana dedim. yapmasın tabii. neyse gerçek adım da değil zaten. bir şey yapamaz. lol