şükela:  tümü | bugün soru sor
 • acibadem hastanesinin cogu doktoruna muayene olmus biri olarak baha bey icin diyebilirim ki; kadin dogum uzmani deyip gecilemeyecek, isini is gibi gormeyen ama cok iyi yapan, hastasinda sonsuz güven uyandıran ve 'demirime' kavusmamda bana en buyuk destegi veren, acibadem hastanesinin 'en iyi' 'en tatli' doktoru.
 • sağlık sektörünün tamamen bir ticarethaneye dönüştüğü günümüzde bulunması zor olan etik bir doktordur. candır, adamdır...
  sakin, nazik mizacı ve tecrübesi sayesinde çok rahat bir hamilelik dönemi geçirmemi sağladı. gereksiz gördüğü hiç bir testi yapmaz. etrafımdaki hamilelere bakıyorum da neredeyse daha 30. haftadan itibaren devamlı nst ye giriyorlar. ben 40. haftam bitine kadar hiç nst'ye girmemiştim, ki artık maalesef doktorlar, hamilelerin 40. haftayı görmelerine bile izin vermiyorlar. okuyun, öğrenin, bilinçli olun lütfen... ortada hiç bir sebep yokken, bebeğinizin 37. haftada alınmasına izin vermeyin. 41 hafta + 2. günde doğum yapmış bir anne olarak söylüyorum :)
 • bir arkadaşımın tavsiyesiyle ve okuduğum olumlu yorumlar neticesinde 16. hafta muayenesine gittiğim fakat hiç memnun kalmadığım doktordur. normal şartlarda beni takip eden doktorum avrupa yakasındaydı fakat ilerleyen dönemlerde zor olur diye evime ve işime yakın bir doktor arayışına girdim.

  karşılaması, muayene ederken ilgi alakası normal düzeydeydi. konuşma sırası bana geldiğinde kendimi psikolojik olarak hiç iyi hissetmediğimi, sürekli ağladığımı, öfkelendiğimi, çok çabuk yorulduğumu söyledim ve "bu hamilelikle ilgili bir şey değil, ben böyle bir şey okumadım" cevabını aldım. eşim de ben de son derece rahatsız olduk bu tavırdan.

  ertesi gün itibariyle internette araştırmalar yaptık. bunun hamilelikte hormonel değişiklikler sebebiyle sık rastlanan bir durum olduğunu, 4. ay itibariyle düzelebileceğini, tiroid fonksiyonlarının ve demirin tekrar kontrol edilmesi gerektiğini okuduk. keşke baha bey de okumuş olsaydı. hamilelikte psikolojik durumla alakalı yüzlerce yazı, makale vs mevcut. her neyse demirimin sınırda olduğunu öğrenmemizle birlikte takviye almaya başladım ve sonrasında günden güne daha da iyileştiğimi fark ettim.

  düşünüyorum da ben aynı doktora devam etseydim, araştırma yapmayıp sadece doktorun söylediğiyle yetinmiş olsaydım "ben manyağım herhalde" diye düşünüp berbat bir hamilelik geçirmeye devam edebilirdim. acıbadem hastanesi tarafından memnuniyet anketi adı altında aranıp durumu anlattığımda benim için 'psikiyatri randevusu alabileceklerini' söylediler sağ olsunlar. böyle de çözüm odaklılar.

  bir yazarın(!) benim yanlış anlamış olabileceğim ile alakalı mesajı üzerine aklıma gelen bir detayı daha eklemek istedim editi:
  harıl harıl normal doğum odaklı doktor arayışı içinde olduğum bir dönemdi, baha bey'e normal doğum yapabilmeyi çok istediğimi söylediğimde bana "benim 30 saat sancı çekip sezeryane aldığım kadınlar var, o iş son dk belli olur" gibi bir cevap vermişti. canı isteyen bu yaklaşımı "gerçekçi" olarak algılar, bir başkası ise "şimdiden normal doğuma yanaşmadığını" düşünebilir. en nihayetinde 8. ayım civarı tanıştığım, kendisi de 2 çocuk annesi olan bir kadın doktor ile normal doğum yapabildim.
 • kadın doğum uzmanından çok daha fazlası. kafanda binbir tilki ile gittiğin muayeneden pskolojik olarak aşırı rahatlamış şekilde ayrılıyorsun. asla gereksiz bir tahlil, gereksiz muayene, gereksiz işlem yaptırmıyor. "acıbadem para tuzağıdır" düşüncesini yıkmıştır. ayrıca normal doğum için ikna etmeye çalışan doktor kalmadı diye biliyorum. normal doğum isteyenler için en büyük artısı. cep telefonu ile 24 saat ulaşabilirsiniz. en saçma sorunuza bile cevap verir, sizi istediğiniz kadar dinler vs vs.
  çok şükür aşırı sorunlu bir gebelik yaşamadım, ama en ufak sorunda bile "bunun hamilelikle ilgisi yok, sapasağlamsın, devam et yaşamına" dedi hep. hiç bir aktivite, yiyecek, seyahat kısıtı olmadı, kitaba bağlı hiç konuşmadı. bu bir hastalık değil, bu normal bir durum, yaşamına aynen devam et demiştir hep. normal için çok teklif etti, ameliyata girmeden önce bile. ama bu senin kararın, nasıl rahat ediyorsan öyle olacak da dedi. ameliyat sonrası sürekli odaya geldi, aradı. öğle yemeğinde herkes tuzsuz çorba yerken bana karnıyarık pilav göndertti, yemeden iyileşemezsin dedi:) ağrın varsa ağrı kesici iğne ol rahatla, kasma dedi.
  sonuç olarak imkanı olan varsa kesinlikle öneririm. buradan kendisine de selamımı iletirim.
 • yaklaşık 15 yıllık sevgili doktorum. güler yüzüyle bir kadın doğum doktorundan çok, çok sevdiğiniz bir arkadaş gibi. her sıkıntımda yanımda olan, içimi rahatlatan doktoruma teşekkürü bir borç bilir sevgilerimi sunarım.