şükela:  tümü | bugün
  • acibadem hastanesinin cogu doktoruna muayene olmus biri olarak baha bey icin diyebilirim ki; kadin dogum uzmani deyip gecilemeyecek, isini is gibi gormeyen ama cok iyi yapan, hastasinda sonsuz güven uyandıran ve 'demirime' kavusmamda bana en buyuk destegi veren, acibadem hastanesinin 'en iyi' 'en tatli' doktoru.
  • sağlık sektörünün tamamen bir ticarethaneye dönüştüğü günümüzde bulunması zor olan etik bir doktordur. candır, adamdır...
    sakin, nazik mizacı ve tecrübesi sayesinde çok rahat bir hamilelik dönemi geçirmemi sağladı. gereksiz gördüğü hiç bir testi yapmaz. etrafımdaki hamilelere bakıyorum da neredeyse daha 30. haftadan itibaren devamlı nst ye giriyorlar. ben 40. haftam bitine kadar hiç nst'ye girmemiştim, ki artık maalesef doktorlar, hamilelerin 40. haftayı görmelerine bile izin vermiyorlar. okuyun, öğrenin, bilinçli olun lütfen... ortada hiç bir sebep yokken, bebeğinizin 37. haftada alınmasına izin vermeyin. 41 hafta + 2. günde doğum yapmış bir anne olarak söylüyorum :)
  • canım doktorum. 40 yaş hamileliğimin 2. ayında moralimi bozan 2 doktordan sonra "ben bu bebeğin sağlıkla doğacağını düşünüyorum" dedi ve 2 sene 3 ay önce yavrum onat'ı sağlıkla kucağıma verdi. her aklıma geldiğinde sevgiyle anarım. iyi ki var ve iyi ki kadın doğum doktoru.
  • bir arkadaşımın tavsiyesiyle ve okuduğum olumlu yorumlar neticesinde 16. hafta muayenesine gittiğim fakat hiç memnun kalmadığım doktordur. normal şartlarda beni takip eden doktorum avrupa yakasındaydı fakat ilerleyen dönemlerde zor olur diye evime ve işime yakın bir doktor arayışına girdim.

karşılaması, muayene ederken ilgi alakası normal düzeydeydi. konuşma sırası bana geldiğinde kendimi psikolojik olarak hiç iyi hissetmediğimi, sürekli ağladığımı, öfkelendiğimi, çok çabuk yorulduğumu söyledim ve "bu hamilelikle ilgili bir şey değil, ben böyle bir şey okumadım" cevabını aldım. eşim de ben de son derece rahatsız olduk bu tavırdan.

ertesi gün itibariyle internette araştırmalar yaptık. bunun hamilelikte hormonel değişiklikler sebebiyle sık rastlanan bir durum olduğunu, 4. ay itibariyle düzelebileceğini, tiroid fonksiyonlarının ve demirin tekrar kontrol edilmesi gerektiğini okuduk. keşke baha bey de okumuş olsaydı. hamilelikte psikolojik durumla alakalı yüzlerce yazı, makale vs mevcut. her neyse demirimin sınırda olduğunu öğrenmemizle birlikte takviye almaya başladım ve sonrasında günden güne daha da iyileştiğimi fark ettim.

düşünüyorum da ben aynı doktora devam etseydim, araştırma yapmayıp sadece doktorun söylediğiyle yetinmiş olsaydım "ben manyağım herhalde" diye düşünüp berbat bir hamilelik geçirmeye devam edebilirdim. acıbadem hastanesi tarafından memnuniyet anketi adı altında aranıp durumu anlattığımda benim için 'psikiyatri randevusu alabileceklerini' söylediler sağ olsunlar. böyle de çözüm odaklılar.