şükela:  tümü | bugün
  • ilk siyah beyaz adlı gazetede görülen daha sonra kuvayı medya dergisinde baş yazar olan, kendisinin taha kıvanç'ın (ki o da fehmi koru'nun bazı yazılarında kullandığı takma adıdır zati) tamamen zıt karakterdeki kardeşi olduğunu iddia eden yazarın mahlası. zamanında çok kişinin foyasını meydana çıkarmıştır. fehmi koru'nun sahte harward diplomasını, mehmet ali birand'ın trt dolandırıcılığı, can dündar'ın belgesel hırsızlığı, leman'ın kazandığı paraları ve daha nicelerini ondan öğrenmiştik. çok sert olan uslubu ve herkese hak ettiği kadar özgürlük söylemiyle bilinirdi. kemalist gözlükleri bazı olayları abartmasına, bazı kişilere gereğinden fazla takılmasına sebeb olmasına rağmen medya için elzem bir sesti.
    tansu çiller başbakanken, onun btv maceralarını yazdığında, kuvayı medya dergisinin ankara'daki merkezinin komandolarca basıldığı dimağımın ücralarında kalmıştır. şimdi neler yapıyordur acaba? bilen olsa da öğrensek.
  • başını hikmet çetinkayanın çektiği bir gurup solcu yazarın taha kıvanç(fehmi koru)'ın yazılarına cevap yazmak için kulandıkları müstear isim..
  • gazeteci nezih tavlas'in fehmi koru'ya ithafen yarattigi hayali kose yazari, baska bir deyisle nick'i
    (bkz: nezih tavlas)
  • (bkz: oha kıvanç)