şükela:  tümü | bugün
 • ilk kez bir programda izlediğim ve sevmediğim adam. ukala adamın hatrını sayarım ama bunun ki öyle bir şey de değil. bir değişik böyle. ıyy.
 • l-manyak döneminde izlerdim ve takdirle karşılardım çizimlerini ancak büşra'yı izleyemediğim için filmi hakkında birşey diyemesemde disko kralında izlerken ruh sağlığı konusunda çok ciddi endişe duydum. sanki madde yoksunluğundaymış gibi tedirgin, antipatik, gergin hareketler ve mevcut tikleriyle beni gerçekten huzursuz etti. sanıyorum tüm parasını ve itibarını büşra'ya yatırıp kaybetmenin ruh hali içinde ümitsizliğe kapılmış edasında. biri bu adamın ve yanında oturan oyuncunun sırtına vurup hayat devam ediyor demeli. bu olmazsa öbürü olur, tecrübedir neticede..
 • az sonra filmimi izlemiyorlar diye ağlarsa tam olucak. o yolda. antipatik.
 • bu gece bana şöyle düşündürmüş kişidir kendisi, "türkiyede türban sorunu tabi ki vardır ama daha ciddi bir sorun da vardır, o da, çoğu insanın, hatta en yetenekli sanatçıların bile, kendine dönüp, kendini geliştirme peşinde olmak yerine, kendi hatalarının faturasını başkalarına çıkarmaya çalışmalarıdır. hep bir kasılmak, bir gösteriş, kendi insanını irdeliyor gibi görünüp, kendinden ve insanından tiksinme durumları.aslında herşey kendi yerini belirlemek için yapılıyor ne yazık ki ve bu samimiyetsizliği yazıda çizide filmde hissettiği anda uzaklaşıyor insan. ne yazık ki eksiklikler bu şekilde kapatılmıyor. geç olmadan herkesin kendine bakıp, kendiyle uğraşacak dürüstlük ve özgüvene ulaşmak için cesaret göstermesi gerekiyor. bu şekilde bir yere varılamadığı çok net çünkü. biraz güler yüz göstermeyle karizma çizilmez korkmayın. en fazla şişkin egolarımızın üzerine bir çizik atılır, o da içindeki pisliklerin boşalmasına yarar."
 • eğer attila taş oğuz aral'ı okuyor diye onu tanımış oluyor ise ben de bu adamı tanıyorum adamın bahsettiği olay bambaşka bişey

  siz bir insana bu soruyu sorduğunuzda başka bir tonda cevap alırsınız bir çizere sorduğunuzda başka bir cevap

  adam ayar almamıştır burda ayrıca sanmıyorum ki somurtuyor, daha önce ntv'de de bir programa katıldığında bu suratla idi adamın tarzı bu demekki, yoksa hepiniz mi bu adamla kankasınız ?!

  o ayar olayı okan bayülgen'in halt etmesidir

  sen kalkıp bi çizerle bi çizer olmayan insana aynı soruyu yöneltirsen, yani bir işi bilenle, işin içinde olmayan insana aynı soruyu yöneltirsen, o işi bilen adamda kalkıp sorar nası tanıyosun yahu, siz olsanız sormaz mısınız içerlemez misiniz, şimdi burda bahadır boysal çizer olarak oğuz aralı tanımaktadır onunla aynı havayı solumuştur belki aynı masada çay içip sohbet etmiştir, ve attila taş da tanımaktadır oğuz aral'ın çizdiği bir karakteri okuyarak

  adam haklı, nerden tanıyor bu adam oğuz aral'ı ?!

  ayrıca evet yeni nesil karikatüristlerden kim var bu adamın söyleyebileceği, ben tek isim söyleyebilirdim o da ersin karabulut olurdu ama 3-4 sene önce ki ersin karabulut çünkü 3-4 senedir kendisi adam gibi hikaye çıkarmamaktadır sadece kendi hayatından çıkardığı blog-karikatür tarzı köşesiyle devam etmektedir.

  yazdığım entrynin kaynağı tamamen götümdür yaklaşık bir 10-12 senedir bu yeni çıkan karikatür dergilerini takip edip satın alan arşivleyen götüm, o koca ego sahibi götüm
 • her şeyi geçtim de arkadaş, bu adamın en büyük hatası kendini acayip karizmatik bir adam zannetmesi. şimdiye özgü birşey de değil bu, ta leman'ın leman olduğu zamanlarda da böyleydi. kendini çok şekil çizerdi, ortamların vazgeçilmez adamı falan gibi gösterirdi ultra bayık hikayelerinde, "yeah çukurova speed" falan... "büşra" filmi yüzünden bu aralar tvlere bolca çıkıp triplerden triplere koşuyor, bu gece de tavan yaptı yani. 10 küsür sene önce uyuz olurdum, hala uyuz oluyorum.
 • disko kralı'na neden katıldığını anlamadığım adam. hani bir film yapmışsın gişede beklenen başarıyı gösterememişsin, buraya kadar her şey normal de arkadaşım kime trip yapıyorsun sen? kime küsüyosun? vay efendim "türk seyircisi hazır değilmiş bu filme" peki sen bu filme hazır mıydın bahadır boysal? neyin peşindesin anlamadım ki? yanındaki oyuncu sanırım kıvırcık saçlı kız da ayrı bir antipatik. sanki oraya zorla çıkartmışlar, döve döve. kusura bakmayın da sizi izledik ne oldu? çıkıp ağlayarak olmuyor gişede başarı. git adam gibi yap filmini herkes koşa koşa gitsin, boku da seyirciye atma. izlenmemesi sikinde değilse de çıkıp televizyon programlarına sinemaya küstüm ben ayaklarına yatma. zaten yeteri kadar can sıkıcısınız, bir de triplerinizi çekemeyiz.
 • bahadır boysalı severim, filmini izlemedim büyük ihtimalle de izlemicem ama ekranda çok çok daha antipatik olabilirdi bu adam :=) yine iyi kurtardı bence. yazık ki kendini beğenmişliğinin aldında kalmış yetenekli, zeki biridir.

  bir başka örnek için (bkz: cem özer)
 • "filiminiz hakkında internette yapılan yorumlara bakıyor musunuz, sözlüklere, forumlara?" mealindeki bir soruya "onların hepsi yalan yazıyor, izlemeden yorum yapıyorlar. çakma yani. tipik türk insanı" yorumunu yaptı az önce. kısaca "okumadık" veya "okuduk ama beğenmedik" deseydin daha doğru olurdu be. sözlüklerin en babası ekşi sözlük'te yüzlerce film için yorum okumuşumdur, bunların en fazla %5'i izlemeden yapılan yorumlardır. hatta abartayım: ekşi sözlük'teki film yorumları çok sesli, samimi ve dolayısıyla önemlidir.

  hem iticisin, hem daha da itici olmaya zorluyorsun kendini be adam. sevimli olmak gibi bir zorunluluğun yok ama bu tavırlar, bu hareketler komik duruma düşürüyor insanı.
 • atilla taş'tan ayar yemediği iddia edilen.

  ' atilla taş nereden tanıyor ki lan oğuz aral'ı ' diye düşünecek ve bunu yüksek sesle ifade edebilecek kadar kendini bir şey sanan.

  karşılığında atilla taş'tan güzel bir cevap alan.

  ve ayar yememiş olan?

  haydi oradan.