şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hacettepe üniversitesi hukuk fakültesi bünyesinde bulunan, genelde iibf öğrencilerinin hukuk derslerine giren başarılı yardımcı doçent hoca.
    kendine has bir tarzı vardır, klas adamdır yani. sınavlarda 3-4 soru sormalar, derste yoklama almayı bırak, ses çıkarmadığı sürece her şeye izin vermeler falan...
    diksiyonu bu kadar iyi olur ama bir insanın. sadece anadili değil, ingilizcesi de çok temiz ve akıcı. saygı duyulmayı sonuna kadar hak eden bir adam yani.
  • ilkokul çağlarında şahsımla sidik yarıştırırdı annesinin gazıyla.

anadolu'yu kazanacakmış* , ama nasıl bir hırs..

teneffüs aralarında usulca sokulup babasının çalıştığı dershanelerdeki çakma deneme sınavı "rekorlarını" anlatırdı.

bahar oldu.. fen ağırlıklı sınav* geçti sonuçlar açıklandı, kara tahtaya o gün koleji kazananlar listesinde esra'nın yedi satır altında bunun adını yazdılar asdfghşj. fatih'i kazanmış. ama ben hala okul müdürünün tebrik listesinde yokum.

örtmenin gözleri beni aradı "sen tutturamadın mı" dercesine. dedim kolej değil maarifi tutturdum. tahtanın en üstüne funda büyük harflerle "bornova" yazdı.

bayrak töreninde örtmen beni sıkıştırıp "aslında hep sendin arslan" dedi, dirsek attı, çimdirdi. funda, esra tebrik etti, begüm elimi sıktı trendyolu kurdu.

onun annesi babası kaybetti bizimkiler kazandı. fark vardı zaten ben emindim.

şu an ahaber'de.
    aklı hala bende.

ama zamanı geri alamıyoruz koçum.
  • birilerinde nasıl bir iz bırakmış , yaklaşık 30 yıl sonrasında bile gözleri dolu dolu anılarını depreştirmiş onu bilemiyorum ,
    fakat kendi alanında türkiye'de tek olan çalışmalara imza atan , akademik kariyeri başarılarla dolu olan gerçek bir türk milliyetçisidir.
    ileride buraların entry dolması muhtemeldir.