şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dövme sanatçısı, şair, hikâye anlatıcısı ve müzisyen kişisidir.

kendisine dövmeci demek yakışmaz, dövme sanatçısı demek gerekir. “nasıl daha fazla para kazanırım?” kafasına girmek yerine, zaman zaman projeler üreterek bunları hayata geçirir. v10 ile şarkıların hissettirdiklerini insanların bedenine kazımışken, ve hisset şiirinin de her bir dizesi farklı farklı kişilerin üzerinde yaşamaya devam ediyor. en son da black moon projesine devam ediyordu.
    ayrıca, dövme ve piercing hakkında karınca tattoo kanalında bilgilerini paylaşıyor. konulara dövmeden girse de herkese dair çok doğru gözlemler ve fikirler de barındırıyor; sadece dövme ve piercinge dayalı ezber bilgileri içeren videolar olarak görmemek lazım.

büyük karınca ayini, şiir kitabı. kendisinin ilk kitabı. küçük bir yayıncıda basılmış olması ile belki az insana ulaşacak ama derinlerde hissettirdikleri bambaşka. hisler, daha da artsın diye şairi tarafından her kitabın içine ve arka kapağına mühürle o kitaba özgü basılmış karıncalar da var.
    şiirleri arasında birkaç favorim olsa da vals’ten ufak bir kısım bırakayım buraya:
    "bu bir vals.
    hafif tempolu, hiç bitmeyecek, plağın hiç durmadan döndüğü, saçların hafif esintiyle sürekli kımıldadığı, kahvenin hiç soğumadığı, mavinin tonunu hiç kaybetmediği ve hiç dinmediği yağmurun...
    vals..."

hikaye anlatıcısı. şu günlerde youtube için “fikir, sanat, hikâye” konu başlıkları altında içerikler üretmeye başladı. ilk üç bölüm şöyle:
    değişim mümkün mü?
    neden yalan söyleriz?
    neden bağırarak konuşuruz?
    fikirlerini araştırmaları ile harmanlayıp bizleri de gerektiği zaman düşünmeye sevk eden videolar bunlar. tane tane anlatımını çok sevmemin üstüne bir de videoları filmler, diziler, müzikler ile destekliyor ki yeni şeyler keşfedeyim, keşfedelim. ses, kurgu, ışıklandırma; hepsi çok özenli ve hatta arka fonun da konuya odağı arttırmak adına düz seçildiğini düşünüyorum.

ve müzisyen. zaman zaman instagram’da canlı yayın açtığını ve gitar çaldığını görürüm. ve fotoğraflardan anladığım, bir röportajını okuduğum kadarıyla mevzu derin’de gitaristlik yapmış. e bir de haliyle, paylaşıp önerdiği şarkılarda sevmediğime denk geldiğim olmadı.

dolu adamdır kendisi. her daim paylaşmaya devam eder umarım; biz de zevkle izler, dinler, okur ve mutlu oluruz. gücü ve sanatı sonsuz olsun.
  • şu başlığa (bkz: #86601702) yazdığım entrydeki kitabın yazarını merak ettim ve biraz araştırayım dedim.

öncelikle araştırmak için harcadığım zamana üzüldüğümü söyleyeyim.

kardeşim sen dövmeciymişsin öyle kalsana, senin neyine şiir yazmak? o yazdıkların şiir değil haberin olsun. seni çok fena kandırmışlar bilesin yani. giden kağıda, kesilen ağaca yazık lan. ergen ruhunu neden bu şekilde argo ve aptalca şiirlerle dışa vuruyorsun? senin tam olarak sorunun nedir? bu şekilde havalı olduğunu mu düşünüyorsun?

ha ayrıca, gidip utanmadan youtube'ta da kanal açmışsın, çakma barış özcancılık oynuyorsun. anlattığın şeyleri biliyoruz zaten merak etme. o konuşma tarzınla etkileyici olduğunu mu düşünüyorsun? hahaha.

hayatımda gördüğüm ender insanlardan birisin ama söylemem gerek. başarı 0/10, kendini pazarlama 10/10. o işler öyle olmuyor işte. kendini beğenmişlik diz boyuyken pek bir yerlere geleceğini sanmıyorum dostum.
  • dün bana dövme yapmış olan dövme sanatçısı. sanatını överken nasıl dövme yaptığını atlamıştım henüz tecrübe etmediğim için (#86371106). artık onu da yapabilirim. çünkü stüdyosu karınca tattoo'dan büyük bir mutlulukla ayrılmamak elde değil. ilk dövmem olduğu için rahatlatıcı konuşmalarda bulunmasını geçtim, eli hafif ve çabuk olduğu için dövme bittiğinde "bu kadar mıydı?" dedirtti. bugün de kardeşimi kulak delimi için kendisine götürdüm ve küçüklerle de iletişimi harikulade. bir sonraki dövmelerde adres yine kendisi olacak.