şükela:  tümü | bugün
  • başlığın aslı "bahadır özüşen"dir.

trt sanatçısıdır. zannediyorum, kuruma 1997 girişlidir*. âkif özüşen ile akrabalığı muhtemeldir.

gelelim kesin bilgilere...

icrâsı zamanla süzüle süzüle bal gibi olmuştur. ey sevgili hasretim sana'yı öyle bir söylemişliği vardır ki bir konserde, zaman adeta durmuştur bu satırları yazan fakir için.

kendisini televizyonda solist olarak çıktığı konserlerde* gitar ve ud gibi sazlarla görmüşlüğümüz vâkîdir.
  • akif özüşen'in oğludur, hatta babadan oğula adlı özel bir konseri trt'de yayınlamış olup, bahadır özüşen babasıyla birlikte şarkıları icra etmiştir.

http://img638.imageshack.us/…01a71fe4d329b0d582.jpg
  • izzet yıldızhan' a benzerliğiyle dikkat çeken. çekmez olası.
  • eşlik edilebilir sesiyle, dinlemesi en keyifli trt sanatçılarından. (bkz: unutmak kolaysa once sen unut) icrası kanımca en iyilerinden biridir. zaman mekan dinlemeden dağıtabilir insanı. dikkat!
  • alp arslan ve ihsan güvenç'le birlikte türkiye'nin en iyi erkek türk sanat müziği yorumcularındandır.trt'de akşam sefası programında güzel sesi dinlenilebilir.çok da efendi bir adamdır.
  • hem yagusuklu hem de mükemmel sesli insan.
  • az evvel kanallarda izleyecek bir şey bulamadığım için izlediğim trt müzikteki canlı yayında umut akyürek'le dönüşümlü yorumladıkları parçalarda izleme şanssızlığına eriştiğim sanatçımsı.

ömer hayri uzun nasıl yandaşlıkla trt müzikte şef olmuş, ucube doğaçlamalarla trt müzikte seyir zevkimizi katletmekteyse; bu arkadaş da babası ve (muhtemelen) yandaşlığıyla trt'de bi program kapmış görünüyor.

gümüş yüzük, son düğmeye
    kadar düğmelenen gömlek ve gazino sahnesindeymişçesine figürlerle yorumladığı şarkılarda resmen zevksizlik akıyordu. kişisel yorumumdur, kimse benimle aynı düşünmek zorunda değil ancak sözlüğe gelip acaba bu adamla ilgili ne yazılmış diye bakınca bir kez daha gördüm ki ekşi sözlükte müzik zevki cidden çok kötü olan pek çok yazar var.

hele kendisini ihsan güvenç'le kıyaslayan falan olmuş ki, bu yoruma neremle güleceğimi dahi bilemedim okuduğumda.

yahu allah aşkına bi gidin.
    yandaşlıktan kimi nasıl yalayacağınızı şaşırıyorsunuz bazen.
    bu adam trt'de bırak program yapmayı, amatör ses diye tek bir parça için bile davet edilecek bir sese ve yoruma sahip değil.
    vah ki yılların trt'sine. kimlerin eline kaldı.
    zafer gündoğdu gibi müthiş bir şefle aynı sıfata sahip olabiliyor ömer hayri uzun gibi biri.
    daha da sözüm yok zevksizliğinize.
  • bu ateşi sen yaktın içime, unuturum diye yorma kendini ve her mevsim içimden gelir geçersin yorumların kötü diyenin çarpılacağı güzel sesli insan.