şükela:  tümü | bugün soru sor
  • önce; (bkz: 2'nci or.is.a.2'inci is.svş.tb.k.liği malatya)

    malatya istihkam alayı ikinci tabur ikinci bölük komutanı.

    abi daha yerler açıklandığında bir kaç sözlük yazarı kendisi hakkında geçmiş olsun kardeşim, allah yardımcın olsun demişti. acemilik dahil aklımdaydı hani öyle anlattılar ki ne ile karşılaşacağımı bilmiyordum. neyse asıl bölüğümüze gittiğimizde nizamiye girişinde bölüğümüzü görenler vaaaay bahadır turşucu geçmiş olsun kardeş diye hoş geldin dediler sen düşün psikolojimi. bir iki gün sonra tanışabildik, adam bildiğin komutan. yani olması gerektiği gibi komutan. nöbette vukuat mı yapıyorsun yaz 7 gün ceza. cep telefonu mu bulunduruyorsun, yaz tutanak akabinde ceza. yani seninle uğraşmıyor kitliyor cezayı. bunlarda da gayet makul açıklamaları var. harbi yaa cep telefonunun amına koyim diyorsun, lan tutacağımız iki saat nöbet onda da vukuat yapma diyorsun. tabii zaman zaman çök - kalk- koş sürprizleri de oluyor hayatımın en eziyetli bir kaç dakikasıdır herhalde. hayatımda büyük yer etti sanırım ömrüm boyunca unutamayacağım ender insanlardan birisi olacak.
  • sabah içtimasında askerlerine günaydın kahramanlar diye seslenirdi. hayal meyal hatırladıkça gururlanırım kendisiyle. iliklerine kadar askerliği yaşayan bir adamdır. adaletli olabilmek için ince ayrıntıya kadar düşünmesi bile ona güvenmek için sebeptir. vatan için zaten arkana bakmadan koşa koşa gidersin cepheye de böyle komutanlar için de gidersin işte... farkına varmadan, ara sıra iletişim kursak da bana öğrettiği çok şey var. çekinerek tanışmak zorunda olduğum bir adamı bu kadar seveceğim aklımın ucundan geçmezdi. umarım komutan olarak devam edersin hayatına.
  • bir ara kosova taraflarındaymış. 2017’de izmir’e gelmiş. güzelbahçe’de sanırım. yaşlanmış tegmen turşucu, yüzbaşı olmuş.