şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vokalist kişiliğine dair malumunuz black metal makyajı dışında hiçbişi bilmem, bilmek de istemem. ancak bildiğim odur ki kendisi aynı zamanda illüstratördür ve yetenekli bir çizerdir.
 • kendini asarak intihar ettiği şeklinde bir duyum almış olduğum vokalist.
 • bir arkadaşın anlatısına göre, küçük ve çok metalci ("metalci" tanımına "ne demek o ööle patatesçi domatesçi gibi, biz metal tutkunuyuz" diye terslenicek kadar küçük ve metalci) oldukları dönem telefon numarasını bir yerlerden bulup, canları sıkıldıkça telefon edip din kültürü ve ahlak bilgisi kitabındaki ödev sorulardan sordukları şahıs.
 • moribund oblivionda calan bi arkadastan aldigim bi duyuma gore icki ve sigarayla arasi olmayan dini butun black metalci. (bkz: haydaa)
 • ben lisenin basindayken findikzadede otururdu.
 • eski gruplarından birinin tarz değişikliğini konserde "arkadaşlar artık trash metalyerine black metal yapıyoruz, vatana millete hayırlı olsun ***" şeklinde duyurmuş, yedi düvelin anüsüyle güldüğü "kan yerine şalgam suyu içme" vaka'yı vakvakiyesinde de şalgam suyunu gözüne kaçırmış legendary botch insanı. (bkz: vermeyince mabud neylesin mahmut)
 • metal adına bir şeyler yapmaya çalışan iyi niyetli ama şaşkın kişi.
 • groza adında bir solo albüm çıkarmıştır kendisi.
  türkiye black metal standartlarına göre iyidir...
 • infected zamanlarinda sahnede zoraki iki ses cikarip kan iciyorum havalarinda salgam suyuyla takilan bu dinibütün delikanli son gördügümde pek bir yapilanmis, saclari iyice uzatmis biraz da kilo almis gibiydi. tarzi da black metalin derinliklerinde bogulmak istiyorum havasina iyice yaklasmis, metalik aksesuarlar yogunlasmis, makyajin dibine vurulmus. müzik bilgisinin olup olmamasi veya diger soru isaretlerini bir kenara birakirsak hakkinda söylenecek iyi seyler de var elbet. bunlardan en önemlisi pek cok eski metalci abimizin gecmisinden utanip coktan isadami moduna girmelerine ragmen bahadir uludaglar hala birseyler yapmaya cabalamaktadir. cabuk sikilan, iki engel görüp vazgecen, bir albümden sonra kayiplara karisan insanlarin yaninda uludaglarin hala piyasada olmasi taktire sayan bir kararlilik örnegi olabilir. baska isi gücü yok da ondan diyenler olabilir. belki de öyledir ama yine de bu ülkede müzik yapmak son çare olarak yapılacak kadar kolay ve umut bağlanilir bir şey değil. uludaglar bilgili ya da cahil, pozcu ya da degil, iyi ya da kötü...sonucta bir nesil onunla kafa salladi. ikinci nesil icin de ugrasip didiniyorsa onu kim tutar.
 • şebekte ilk yazmaya başladığında sıkı death metal dinleyicisi olup, bu türün o zamanlardaki kötü durumuna köşesinin tepesinde ünlü "death is not dead" sloganıyla fanzinin ilk sayılarında karşı çıksa da neden sonra vaz geçip damardan blackçi bir haleti ruhiyeye bürünmüş kişi. haa bu değişimde kankası, o zamanki adıyla karga, olan arkadaşın etkisinin büyük olduğunu düşünmekteyim ancak bir anda bu kadar büyük bi değişim "ulan death'ten ekmek yiyemeyecez anlaşıldı, artan trend black yönünde, hem bak karga'da blackçi, e o zaman ben neden?" şeklinde olmuş gibi görünüyor. bunun yanısıra kendisini mükemmel ve süper başarılı olarak tanıtması iyiden iyiye megalomallığa kaçmakta. yine de infected'la beraber kaydettiği albümün oldukça iyi olduğunu ve arkadaşın scream vokali güzel kotardığını düşündüğümü de belirtmeden geçmeyeyim.