şükela:  tümü | bugün
 • dün akşam habertürk'te balçiçek ilter'le çocuk tacizi meselesini konuşurken rastladım. düzgün bir üslupla gayet mantıklı yorumlar yaptı.
  ilginç bir özgeçmişi var:

  1962 akhisar doğumlu olan bahadır yenişehirlioğlu evli ve 2 çocuk babasıdır. 1979 yılında akhisar lisesini bitirdikten sonra dokuz eylül üniversitesi hukuk fakültesini kazandı ve 1985 yılında mezun oldu. daha sonra manisa\akhisar da serbest avukat olarak çalışmaya başladı. çin, fransa, ispanya, isviçre, italya, almanya, ingiltere, bosna hersek, karadağ, hırvatistan, fas, tunus, mısır, iran, pakistan, israil, suudi arabistan, ürdün, suriye, dubai, bahreyn gibi ülkelerde halklar ve toplumlar üzerinde araştırmalarda bulunmuş ve mart ayı içerisinde meydan yayınlarından çıkacak olan “beyaz usta siyah çırak” isimli romanını kaleme almıştır. ulucamii eğitim ve kültür vakfı yönetim kurulu üyeliği, ak-sek vakfı, insan hakları komisyon üyeliği, ilçe cezaevleri izleme ve denetleme komisyonu, akhisar tenis severler derneklerinde çalışmalarda bulunmuş ve bulunmaktadır. ayrıca bahadır yenişehirlioğlu’nun büyük dedesi türkiye cumhuriyeti tarihinde izmir’in ilk valisi ve belediye başkanıdır. amcası da merhum adnan menderes’in partisi olan adalet partisi’nde 2 dönem manisa milletvekilliği görevinde bulunmuştur. (kaynak: http://www.byenisehirlioglu.com/ )

  bu arada iki de romanı varmış kendisinin:

  (bkz: beyaz usta siyah çırak)
  (bkz: kerime)
 • resmi twitter adresinde zaman zaman ardı ardına aile ve çocuk yetiştirme ile ilgili gayet mantıklı fikirler öne süren, pedagojik bilgisinin yüksek olduğuna inandığım yazar.

  kendi sesinden kendi yazdığı bir aşk şiiri için;
 • beyaz usta, siyah çırak, kerime romanlarının maharetli yazarı.
 • 22 şubat 2013 söz sende programında anlattığı bir hikaye şudur: akp manisa milletvekilliği adaylığına soyunmuştur. oy sonuçları açıklanırken ali kırca bahadır yenişehirlioğlu' nun kazandığını söyler ve kutlamalar başlar. masanın üstüne çıkar ve ;'ben bana oy veren vermeyen herkesin milletvekiliyim' derken arkadaşı yandan kaşlarını kaldırarak 'olmadı' der. olmamıştır çünkü 80 oyla kaybetmiştir ve siyasi hayatına son verir.
  son derece akla yatkın, makul açıklamalar yapan, bilgisine ve fikirlerine güvendiğim bir yazar ve avukattır kendisi.
 • (bkz: son hasat)
 • az önce habertürk haftasonu programında bir şiir okudu.
  gayet güzel bir ses tonu ve vurgulu bir sesle.
  ama şiir hakikaten çok kötüydü.
  ortaokul aşk şiirinden hallice.

  neyse ki kendisi de "ben şair değilim" diyor.

  adamcağızı zorlamamak lazım aslında programlarda şiir okuması için.
 • kanaviçe romanının yazarı.
 • (bkz: sevda kuşun kanadında) adlı dizide oynamaktadır. diziyi ne kadar sevmesemde oyunculuğunu iyi bulmaktayım.
 • zulme itiraz eden gezi direnişi'ne akp ağzıyla hakaret edip itibarsızlatırmaya çalışan şeriatçı. sekülerleri iki cümlede bir artikülasyon yapa yapa aşağılayıp iftira attığı kadar islam aleminin ikiyüzlülüğüne kerhen değinmesi de ihlas düzeyi hakkında yeterince fikir veriyor.
 • sevgili diyanet camiası, bana bunlarla gelin.
  bu

  bu adam bu ses tonuyla beni her şeye inandırabilir. ama yapmasın öyle şeyler, ayıp.