şükela:  tümü | bugün
 • florida ile cuba arasindaki denize tekabul eden bolgede 700 adet irili ufakli adadan olusan, baskenti nassau olan yerlesim birimi. 1492de christopher columbus tarafindan kesfedilen adalara, 1648de ingilizler akin etmis ve eleuthera adini verdikleri adaya yerlesmisler. daha sonra ispanyollarin ele gecirmeye calistiklari adalar gunumuzde commonwealth ulkelerinden biri konumunda.
 • karayiplerin cennet bi adası: denizlerinde barakudalar bulunur, havaalanlarında genc bahama delikanlıları ,genc kizlari secilmeyi bekler ,aids virusude ortamda yaygin olarak bulunur. bide atlantis diye bi otel varmis orada.turquise mavisi sular ,insanlarinin , hey muan(hi man) diye hitap ettigi garip guzel bi ingiliz aksaninnin olduğu ortam.
 • erkeklerin gittikleri zaman onlara çiceklerden kolyeler verecek esmer hatunlarca karşılanacaklarını sandıkları tropik adalar
 • uluslar arası telefın kodu 1 242 olan adalar topluluğu
 • turklere 8 aya kadar olan ziyaretler icin vize uygulamayan ulke. bu sure icin vize uygulamadigi ulkelerin (izlanda, liechtenstein, norvec, san marino, isvicre, belcika, hollanda, luksemburg, yunanistan, abd, italya, ingiltere, turkiye) cok da olmayisi turklere yaptiklari bu torpilin sebebini merak ettirmistir. 'nassau' ya bir kopruyle baglanmis adasi ve uzerindeki 'atlantis' adli oteliyle unludur. trafik soldan isler.
 • amerika birlesik devletleri'ne turist vizesiyle gelip daha uzun kalma karari veren insanlarin yasal kalis sureleri dolmadan once gemi ile dort saat gibi kisa bir surede ulasabildikleri ve abd'ye geri donduklerinde otomatik olarak pasaportlarina basilan kalma surelerini uzatmalarina yarayan faydali takim adalar
 • en pahali evlerin bulundugu sokagi halk arasinda millionaire street olarak anilan ulke. sokagin boyle anilmasinin sebebi her evin en az 1 milyon dolar degerinde olmasindan kaynaklaniyormus. ulkenin su anki saglik bakani da bu sokakta bir evde ikamet etmektedir.
 • miami 'den her cuma gemi turu olan ilginc ada ülkesi. başkenti nassau 'ya ne bir pasaport ne bir kimlik göstermeden dalarsınız.

  sizi müzikle ve çiçeklerle ve de en önemlisi güleryüzle karşılarlar. biraz yürüdükten sonra dolmuşların bulunduğu bölmeye gelirsiniz. beach'lere gidiş buradan kişi başı 4 dolar.

  cabbage beach ve atlantis beach en ünlü 2 beach'idir. kumsala ulaştığınızda size şemsiye, jet ski, banana boat ride ve pearl island adası turu kiralamaya çalışan bir sürü siyahi genç etrafınızı sarar. 30 dolarınızı verip şemsiyeyi kiralayın. 30 dakikalık jet ski ise 60 dolar. sınırsız pina colada ise 10 dolar. hindistan cevizi içinde geliyor ve doldurmaya kendiniz gidiyorsunuz...

  tabi en güzeli pudra şekeri kıvamındaki kumu ve harikulade renkteki okyanus...

  işte bahamalar...
 • bu cemiyetin adı ispanyolca "sığ deniz" anlamına gelen baja mar öbeğinden gelir. bir başka inanışa göre ise kolomb’un lucayan dediği aravak yerlilerinin dilinde cemiyetin en kuzeyindeki grand bahama adasını işaret eden ve "geniş yukarı orta diyar" anlamına gelen "ba-ha-ma" cümlesinden gelir.