• sahilden beşiktaş yönünden sarıyer'e doğru giderken, o civardaki shell benzin istasyonundan sola içeri girildiğinde, 2 km ilerde sol kolda kalan,
    bahçeleri bakımlı, çalışanları güler yüzlü, gayet güzel organizasyonlar yapılabilen bir mekan.
    hem düğün davet, hem şirket içi toplantılar vs için kullanıldığını duydum/gördüm.
    özellikle şelale bahçesi'nde muhteşem düğünler yapılıyor, çimenlere topuklar gömülmeden nasıl açık havada kır düğünü yapılır merak edenler için ilaç gibi.
    bir diğer ufak bir güzellik de buradaki garsonların pasta kesilirken bıçak kesmiyor yapmamaları.*

edit: o civardaki shell derken kastedilen sarıyer'e yaklaşınca, sahildeki o kocaman tarabya otelini geçince, az ilerdeki shell. tam karşısında denizin üstüne doğru uzanan martıların sıklıkla konduğu beton alan var...
  • kır düğünü yapmak risktir. her an sağlam bir yaz yağmuruna tutulabilirsiniz. böyle mekanlara avuç dolusu para kaptırmak yerine otelde düğün yapmayı yegleyin. yazık o kadar paraya yazık.

edit: benden sonra ne yazılmış diye bakayim dedim dilim boğazıma kaçtı resmen.

biri demişki "-müthiş organizasyon" yok artık lebron james.

şimdi gözlerinizi kapatın ve düğünde yemek servisi yapılırken arkanızdan gelen bir garsonun "değmesin yağlı boya" diye bağırdığını hayal edin.şimdi gözünüzü açabilirsiniz.işte bu kadar basit.
  • evleniyor musunuz? şöyle güzel bir kır düğünü yapalım, eğlenelim coşalım mı diyorsunuz? bahar country'de mi karar kıldınız? ahahhahahah. geçmiş olsun.

kır düğünü için istanbul'da bir çok seçenek var. sarıyer-bahçeköy yolunda da en az 3-4 yer var bunun için. bahar country de bunlardan biri. du anlatim: düğün burda oldu geçen yaz. yemeği, süslemesi, after party falan derken 50 kaat gitti. cumartesi günü ve yaz olması fiyatın yüksek olmasında etken. neyse gelelim konuya. düğün günü yağmurluydu bizim. kır düğünlerinin en kötü olayı yani. he eğlenmedik mi? güldük, çoştuk güzel geçti. lakin güzel geçmesinin sebebi bahar country değil bizdik. o ilk başta göstermeye çalıştıkları kurumsallık düğün günü kendini başıboşluğa bırakıyor. bi kere muhattap yok karşınızda. koymuşlar bi kadın oraya ki o da 10-11' de evine gidiyor ailesine doğal olarak. siz garsonların şefiyle başbaşasınız.

akşam 7'de olan düğün için 5-5 30 arası geldik mekana. fena yağmur yağmış. ulan bi baktık bütün masalar sandalyeler leş. batmış. dedim kardeşim niye önlem almadınız. e tahmin edemedik bik bik. filmlerdeki gibi hemen geriye dönüyoruz.

düğün öncesi

- biz zaten hava durum tahmini programıyla çalışıyoruz, hiç bir sıkıntınız olmaz, yağmurlu olsa dahi gereken bütün önlemler alınır.

dönüyoruz düğüne.

dedim değiştirin bütün örtüleri cart curt. başladılar değişime ki saat 6 falan. sonra dediler üstlerini kapatalım mı masaların. o an her şey bana kalmış anasını satim. kapatma desem duracak öyle. kurumsallığa gel. bütün önlemler alınıyodu hani? neyse dedim kapatın nolur nolmaz ki akşam boyunca hafif de olsa yağmur yağdı. kapatmayın desem 400 küsür kişi ıslanacak bütün akşam. şaka gibi la. :) saat 7 olmuş, davetliler geliyo ama hala bi koşturma, masaların üstüne büyük şemsiye vari şeyleri taşıma derdi var. rezillik bildiğin.

düğün oldu bitti, after party'ye geçtik kapalı mekanında. orda eğlendik içtik sıçtık vs.

daha bir sürü şey var anlatabilceğim aksaklık bakımından, sıkıldım yazamicam daha. özet geçeyim. olur da du lan ne yazmışlar hakkında diye bu başlığa geldiyseniz eğer şunu okuyun ve direk silin burayı kafanızdan. uğraşmayın. event garden falan var ona bakın. benim canım sıkıldı sizinki sıkılmasın. öpüyorum.
  • belli ki ucret karsiligi entry girilmekte buraya. ruya gibi dugunler, yok efendim ilgi alaka muthis falan. ahahahah. nasil bi yer oldugunu kendi gozlerimle gormesem inanicam yukardakilere. canlarim benim ya. boyle satilik entryler girildigi muddet yasadiklarimi anlatmaya devam ederim burda.

ozet gecim. kir dugunu icin mekan bakanlar. bakmaya devam edin siz.

(bkz: #49214700)
  • sehir içinde olup, dışındaymış gibi hissetmenize sebep olacak büyüklükte yeşil alana sahip, fiyat / kalite (ürün+hizmet) performansı açısından da oldukça başarılı olan mekan.
  • sarıyer-bahçeköy arasında bulunan istanbul'un doğal korunmuş arazilerinden biri olan süper kır düğünü*mekanı.

http://www.baharcountry.com/
  • düğünümün yapıldığı mekan.dekor,mekan çok güzel fakat servis ve garsonlar için aynı şeyi söylemek zor.
  • baktım bugün entrymi sildirmişler.

peki bakalım. bundan sonra video da ekleriz youtube’ten kaldırmayı denersiniz.

kötü bir işletme.
  • yol üstünde arabayla giderken spontane girdiğimiz mekan. girişte vale karşıladı. takım elbiseli 2-3 garson. götümüze fena girecek belli.

otoparkta bmw’ler, mercedes’ler, range roverlar... hayvan gibi ciplerin yanında benim minyon mitsubişi boynunu büktü, öylece bekliyor.

hanım ve 2 yaşındaki oğlumla masaların bulunduğu yeşil alana geçtik. halı saha büyüklüğünde çitle çevrili sahneler var. galiba havalar uygun olduğu zaman kır düğünü yapılıyor burada.

masaların 2-3 tanesi doluydu sadece. her masa başında bi garson, öylece bekliyor. top sahası büyüklüğündeki yeşil alanda 3-5 çocuk var. normalde istanbul’da parklarda metrekareye 10 çocuk düştüğü için alışık değiliz tabi bu duruma. çocukların isimleri“berrak, ırmak, aytuğ, şiir” vs. zengin çocukları. iphone 8’leriyle selfie çekiyorlar. hanımla bakıştık ne yapsak çıksak mı diye.

neyse. çocuğu saldım yeşilliğe. alanın yanında merdivenle çıkılan beton bir yer var. muhtemelen düğün zamanı otopark olarak kullanılıyor. benim oğlan “hayır ben bağcılar çocuğuyum, bu refahı hak etmiyorum” der gibi yeşil alanı bırakıp ısrarla oraya çıkıyor. “oğlum bak çimen lan, oyna işte” deyip geri getiriyorum, ısrarla geri dönüp metruk alana çıkıyor.

kendin bişür kendin ye uygulaması varmış. kanat, köfte falan alacağız artık bakalım duruma göre güncellerim. oğlanı rehin bırakacağız gibi görünüyor.

güncelleme: yarım kilo kanat, yarım kilo köfte, ayran, kola, patates ve salata aldık. 170 lira tuttu. 32 yıllık hayatımda ödediğim en büyük hesap. açıkçası daha fazla bekliyordum.

benim gibi orta gelirli biri için çok fazla bir ücret bu. tekrar gidebileceğim bir yer değil. sabahtan beri "lan o paraya bilmem kaç kilo et alırdım" diye hesap yapıp duruyorum. 10 kişilik gelip bonfilesinden pirzolasına, şişinden kanadına, türlü türlü mezesinden meşrubatına dünya kadar şey yiyenler vardı. rakı falan da vardı masada. lan demek ki onlar 3000-4000 falan ödüyorlar. var arkadaş, milletteki paraya bak *

ortam zaten başta bahsettim, çok ferah, yemyeşil alan. 3 tane kır düğünü yapılan alan var. 1 de kapalı alan var. sahneler falan var. çocuk parkları var. voleybol sahası ve kaleler de var. top oynanabilir. muhtemelen yazın baya hareketlidir oralar.

hijyen fena değil. tuvaletler de temizdi.

gezi uygulamalarında ve burada garsonlar baya kötülenmiş. puanı da çok kötü, 2'lerde. yani, garsonların görüntüleri biraz mafyavari evet. bir de en genci 40 yaşında falan. ama ben pek bi falsolarını görmedim. gayet ilgililerdi. muhtemelen kır düğünü yapıldığı zaman dışarıdan eleman kiralıyorlar. kendim de öğrenciyken kiralık garsonluk yaptığım için bilirim, bir an önce iş bitse de gitsem diye düşünürsünüz. şikayetler muhtemelen onlar içindir.

mangalı kendileri hazırlayıp getiriyorlar, eti siz pişiriyorsunuz. isterseniz onlar da pişirip getiriyorlar.

kanat da köfte de gayet lezzetliydi.

5 saate yakın vakit geçirdik. hani gittiğiniz zaman, ya ayıp olur sipariş verelim diye düşünmenize gerek yok. gelenler de piknik gibi topunu, tavlasını getirip günü geçirmek için geliyorlar zaten. yazın kalabalık olunca bu kadar müsamaha gösterirler mi bilmem ama. ya da yazın kalabalık olur mu bilmiyorum.

rahatsız olduğum 2 husus var. birincisi vale. boş yere para veriyorsunuz.

ikincisi çocuk parklarının durumu. merdivenleri kırık dökük ve daha tehlikelisi açıkta ucu sivri öylece duran bir sürü paslı çivi var. yani sırf bu durum bile bir müesseseyi kötü yapmaya yeter. konseptiniz, lezzetiniz, yeşil alanınız istediği kadar iyi olsun.

fiyatın fahişliği benim için sorun tabi, tekrar gidebilir miyim sanmıyorum; ama aylık geliri 10.000 üstünde olan birine koymaz tabi. sonuçta serbest piyasa, kimse kimseyi zorlamıyor. bunu şikayet olarak sayamam.

yani maddi durumunuz iyiyse, hafta sonları evde tutamadığınız çocuğunuz varsa, pikniği de seviyorsanız gidilebilecek bir yer. tabi siz yine her ihtimale karşı çocuklara tetanos aşısı yaptırın.
  • bir organizasyon sebebiyle gittiğim mekân. garsonlar gerçekten çok kaba. yemekler dışardan mıydı yoksa işletme mi yaptı bilmiyorum ama pek güzel değildi. fiyatlarına bir göz gezdirdim az önce, ucuz sayılmaz. burada ve diğer sitelerde yapılan yorumları görünce bir daha önünden bile geçmeyeceğim muhtemelen.
hesabın var mı? giriş yap