şükela:  tümü | bugün
  • sürekli uyku uyuma gibi bir etkisinden muzdarip olduğum yorgunluk.
  • oy oy 'rehavet coktu' bana deyi$inin altina siginilabilecegi,uyku bozumunun; ki$iyi ciddi boyutlarda hissetmek istenen ruh halini yaratan haplara ihtiyac duyurdugu,her daim yorgun bir bedene sahibiyet hissi veren can sikan uyu$ukluk..
  • futbol ve süper lig sözkonusu olduğunda ise bu yorgunluk her daim, en çok beşiktaş takımı üzerinde görülür. mart'ın ortası oldu muydu, teknik direktör kim olursa olsun, kadro ne kadar değişirse değişsin beşiktaş koalalaşır. diğer takımlar (bir galatasaray olsun, bir fenerbahçe olsun ya da mesela bu sene bir gençlerbirliği olsun) istif bozmazken (fenerbahçe en azından istikrar konusunda istif bozmaz) siyah beyazlılar zihinlerinde piknik düşleri, yeni aşklar, papatyalar yayılırlar da yayılırlar. şampiyonluk gider, zar zor uefa kupası'na katılır takım... ama heyhat ne de güzeldir dışarıda bahar...

kendim dahil tüm beşiktaşlılar için halide nusret zorlutuna'nın unutulmaz eseri "git bahar"ı, dua kabilinden, öneriyorum.
  • baharin ilk gunleriyle birlikte hizla yayilan bahar hastaligi. ofiste koltuga alabildigine ayaslanip horul horul uyumamin ve azalan entry sayimin tek sebebi.
  • göğüs ve kalp hastalıkları uzmanları, psikiyatrisiler ve diyetisyenler, bahar aylarında ısınan havaların özellikle romatizma, astım, kalp, mide ülserleri ve hipertansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanları etkileyebileceğini belirterek, önlem alınmasını istiyor. uzmanlar, bahar aylarında insan metabolizmasında oluşan değişikliklerin beraberinde yorgunluğu da getirdiğine işaret ederek, bahar yorgunluğunun bir hastalık olarak tanımlanmadığını ama önlem alınmazsa kronikleşebileceğini kaydediyor.
  • insanın, her sabah ağaçların, çalıların, cümle nebatın üzerlerine yağan çiği içer içmez kapılarını açan miskinler tekkesi gibi hissetmesidir; hani şu ibresi hayatı uzaklaştıran ve ölümü yaklaştıran güneş saatinde gözleri, duvarları arasında bezgin, kederli sakinleri olan miskinler tekkesi.
  • 2004 yılında bahar'ın bulutlardan fırsat bularak kendini gösterememesi nedeniyle doğrudan yaz yorgunluğu şeklinde etkili olması muhtemel olan hede.
  • baharın gelmesiyle eşzamanlı ortaya çıkan bir tür dinlenebilme zaafiyeti
  • 1er saat uyanma araları verilerek bir günün tamamının yatakta geçirilmesinin bahanesidir bu bahar yorgunluğu, çok fena bişeydir. başınızı kaldırsanız başınız ağrır, önünüzde yığınla duran ödevlere selam edip arkanızı dönüp yatar uyursunuz.uyanınca yine aynı sahneyi tekrarlayıp hadii bir daha falan. bahar şenlikleri başladığında ne hikmetse geçeceği tutar, e fiore hani sen hep uyuyordun ne oldu yavrum? eğlenceyi görünce ayıldım diyesiniz gelir kendinize,ama yok bunun da bahanesi hazırdır, e yaz geldi ondan..
    (bkz: hadi bakalım)