şükela:  tümü | bugün
 • mano burger'de gayet güzel yapılır.
 • ohannesburger gayet iyi başarıyor bunu yapmayı. yalnız fazla tuzlu olabiliyor bazen, o da o kadar baharat kullanmanın doğası gereği sanırım.

  edit: 4 sene önce başarıyormuş. en son patatesleri bile kızartmayı beceremedikleri için 2 senedir hiç gitmedim mekana. bunu da kendimce de olsa yanıltıcı bilgi vermiş olmamak adına ekliyorum şuraya.
 • frango'nunkilerin de ayrı bir süper olduğu
 • tatlı kırmızı toz biber, tuz ve az karabiber ile kendinizin de yapabileceği bir karışıma yarı kızardıktan sonra patatesleri bulayıp tekrar kızartarak aynı nefaseti elde edebilirsiniz

  dışarıda yediklerinize muhtemelen monosodyum glutamat da katıyorlar ki, dükkanın adını hatırlıyorsunuz
 • los pollos hermanos'ta güzel yapar bunu ancak o kadar da matah bir şey değildir. aynısını annem evde de yapabilir.
 • fırında yapmak için:
  -kurutulmuş kereviz yaprağı (ufalanacak) (isteğe bağlı),
  -sarımsak tozu,
  -soğan tozu (isteğe bağlı),
  -tuz,
  -karabiber,
  -tatlı kırmızı biber (isteğe bağlı) karıştırılır.

  *patates (veya tatlı patates) parmak parmak doğranır (isteğe göre önceden kabukları iyice yıkanır veya soyulur).
  *patateslerin üzerine zeytinyağı ile birlikte hazırlanan baharat karışımı dökülür. patateslere iyice yedirilir (patates yağ ve baharatı, özellike tuzu çok sever. elinizi çok da korkak alıştırmayın).
  *fırın tepsisine pişrme kağıdı serilir ve patatesler üst üste gelmeyecek şekilde tepsiye dizilir.
  *200 derecede ısıtılmış fırına verilir. bir yüzleri kızarınca diğer yüzleri çevrilir. bu şekilde pişirilir. totalde 40 falan sürer pişmesi.

  bunun tek sıkıntılı yanı eğer klasik ve mini fırınlarda yapılırsa tek seferde çok büyük porsiyonlar pişirilemiyor. ama turbo/ısı yaymalı midi/büyük fırınlarda daha kolay büyük porsiyonlar hazırlanabiliyor. kalabalık misafir ağırlamak için yapmaya kalkışırken bunu göz önünde tutmakta fayda var.