şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özdemir erdoğan'ın besteler - güfteler 1974-1984 isimli albümünde yer alan eser, şu sitede bulduğum bilgiye göre şarkının bestesi albümde anonim olarak belirtilmiş.

şarkı 1984 senesinde lübnanlı bestekar ve ses sanatkarı melhem barakat tarafından kayda alınmış.
    şarkı sözlerinin yer aldığı şu sitede en alt kısımda 1984 tarihi verilmiş.

buyrun bir de arapçasını dinleyin

arapçam olmadığı için bestecisi ile ilgili karynaklara ulaşamadım.

şarkının arapça adı şibbek habibi

muhabiriniz slavophilia, beyrut'tan bildirdi.
  • özdemir erdoğan ustanın 2001 yılında hazırladığı "besteler - güfteler 1974-1984" albümünde yer alan başucu eseri.

"desem ki bir görüşte aşık oldum ben sana..
    sendin bana tüm hayatımı unutturan fırtına..
    canım fedadır sana
    yeter ki inan bana!
    bak açtım sana kalbimi,
    gel içime doğ..

baharda kuşlar gibi geldin kondun dalıma..
    susamıştım sevgiye; çiçekler sundum sana..
    seversin diye..
    seversin diye..

istemem senden başka birini
    tamamlıyoruz birbirimizi..

kusurumuz sevilmek, sevmek olursa
    kusursuz olmaz insan hayatta!"
  • şevval sam'dan hoşlanmayışım nedeniyle umarım nefret etmem dediğim şarkı.
  • zara'nın zamanı geldi albümünde çok güzel söylediği şarkı. iyi ki ilkbaharda çıkmamış albüm. yoksa ne olurdu hâlimiz.
  • uzun hava gibi başlayan ama nakarat kısmına gelince bambaşka bir şarkıya dönüşüveren özdemir erdoğan'ın sesinden dinlenmesi gereken şarkı.

baharda kuşlar gibi geldin kondun dalıma..
    susamıştım sevgiye; çiçekler sundum sana.. seversin diye..
  • en kasvetli zamanlarda en guzel gunlere dair gorulen upuzuuun bir ruyanin soundtrack'i gibi.
  • 1,5 dakika uzun havadan sonra üstad öyle bir giriyor ki şarkıya, insana kışın ortasında baharı yaşatıyor. muazzam bir eserdir, dinledikçe dinleyesi geliyor insanın.

ters etki olarak da yazın ortasında kışı yaşatan ogün sanlısoy'un yar olmadın şarkısı vardır.