şükela:  tümü | bugün
  • coskun sabah bey'in dislerini ve saclarini inceltmeden, ispanyola temayulunu gostermeden cook evvel yazdigi bir sarki.. bulent hanim pek guzel okur..

bahari bekleyen kumrular gibi
    sen de beni bekle sakin unutma
    ellerin havada gözlerin yolda
    bir tanriyi bir de beni
    sakin unutma

çinladin durdun kulaklarimda
    süzülen yassin yanaklarimda
    bir sarki oldun oldun dudaklarimda
    senin askini özledim durdum

ben de unutamam geçse de yillar
    seviyorum seni dünyalar kadar!
    dudagimda ismin gözümde yaslar
    bir tanriyi birde beni
    sakin unutma
  • coşkun sabah'ın en güzel şarkılarından... bir de "bir daha böyle şarkı yapamayacağım" dediği anılar vardır...
  • mukemmel denebilecek bir sarki....
    coskun sabahi bana sevdiren iki sarkidan biri...
  • zamaninda umit besen abimiz de plaga okumustur bu sarkiyi
  • bu $arkinin guftesi ali tekinture'ye aittir. bestesini co$kun sabah o siralarda bulent ersoy'un sazinda udi iken yapmi$tir, emel sayin da fena soylemez; ama bulent ersoy'dan dinlendiginde pek guzeldir.
  • evvel zaman kayitlarindan bulup dinleyen var midir bilemem ama bu sarkiyi metin akpinar da hakkiyla okur.
  • sozlerinde tutarsizlik varmis gibi gorunse de aslinda olmayan sarki. soyle ki:
    birinin bahari bekleyen kumrular gibi sizi beklemesini istemek haksizligin onde gidenidir. bakin, beni unutma denebilir, arada sirada adimi ansa diye dusunulebilir. ama birisine zorla kendinizi ozletemezsiniz ki, beni bekle diyemezsiniz ki sarkidaki gibi belirsizse donusunuz (ki bahar periyodik olarak geliyor, ama bir ay erken ama bir ay gec). ancak dileyebilirsiniz bunlari.
    simdi, durum boyle boyleyken, bu sarki niye geride birakilan sevgilinin beklemesini istiyor, ben ozledim sen de ozle demeye getiriyor? hemen aciklayayim: askindan, hasretinden deliye donmus, ne dedigini bilmiyor da ondan.
    efkarlandim gunduz vakti...
  • giyotin misali sarki..
  • -hangi yıl bilmiyorum- coşkun sabah'a yılın bestecisi ödülünü kazandıran şarkı.
    (bkz: ali tekintüre)