• **
    >üst edit1: (bkz: #90147107)
    >üst edit2: türkiye'nin neden gelişmekte olan ülkeler sınıfından asla çıkamayacağını anlamak için bu başlığı ders niyetinde okuyun**
    >üst edit3: sözlükteki bazı einstein'lar oyun için paraçalamış demişler. hadi ya? ben de köpekler plastik yiyiyorlar sanıyordum!
    >üst edit son (edison): yahu konu, hortumun parçalanması değil. hortumun maddi değeri hiç değil. konu, binamıza ve semitimize musallat olmuş köpek sürüleridir ve hortum parçalamak da son icraatlarıdır. büyük ihtimal gece 2-3 civarı bu olay gerçekleşmiş. o saatte evden çıkıp hastaneye gitmen gerektiğini düşün ve kapıdan çıktığında sana her an saldırabilecek bir köpek sürüsü evinin bahçesinde. hani tek başına olsan neyse de yanında çoluğunun çocuğunun olduğunu düşün. bu durumu anlamak ve empati kurabilmek için gerçekten sadece çalışan bir adet beyin ve biraz vicdan lazım, fazlası değil. sizde bunlar yoksa, sizin adınıza üzülmekten elimden başka bir şey gelmiyor maalesef.
    **

dün gece sokak köpekleri tarafından ankara büyükesat semtinden bulundan binaya ait bahçede gerçekleşen olaydır. hortum resmen beş parçaya bölünmüş ve sulama tabancası da çiğneyerek ezilmiş ve kullanılmaz hale gelmiştir.

buyrun:

https://eksiup.com/p/rp10009j2zbe
    https://eksiup.com/p/ip10010ume7r
    https://eksiup.com/p/kq10011jcbv3
    https://eksiup.com/p/a810012p2igs

diş izlerine bakılırsa bu işi köpeklerden başka bir canlı yapmış olmayacağı açıkça ortaya çıkıyor.

zaten bir süredir bir köpek sürüsü semtimizde dolaşıp geceleri binaların bahçelerine girdikleri komşular tarafından söyleniyordu.

normalde sakin ve zararsız görünen bu hayvanların gaza geldiklerinde nasıl birer ölüm makinesine dönüşebileceğini rahatlıkla görebiliriz. zaten bir kaç haftadır geç saatlerde eve gelenlerin araçtan indiklerinde eve gelene kadar köpeklerden korkarak zar zor eve girdiklerini söylüyorlardı. demek ki bir köpek çetesi geceleri buralara musallat oluyor. ben o semte sadece gündüzleri uğradığım için geceleri ne olup bitiyor görmüyorum.

düşünsene gecenin bir vaktı işin olur evden çoluğunla çocuğunla çıkmak zorunda kalıyorsun ve karşında her an saldırıya hazır bir köpek çetesi çıkıyor ve bakın bu köpekleri gündüz ben de görüyörum ve kulaklarında işaret var. yani belediye bunları elden geçirmiş, ama demek ki bu da çözüm olmuyor. neredeyse 7-8 köpekten oluşan bir sürüden bahsediyoruz.

defalarca söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz; sokakta başıboş köpek olmaz, olmamalı. medeni ülkeler bu sorunu yıllar evvel çözdüler, çünkü aklın yolu birdir, ama bizde hayvan severler insan düşmanı olduklarından bir gıdım yol alamıyoruz.

(bkz: köpeksiz sokaklar istiyoruz)
  • bunun hayvan sevip insan sevmemekle alakasi olmadigini ogrenemeyen issiz yazar basligi.
    sanki bu kadar hayvana yetecek kadar barinak var da biz goturmuyoruz.
    acaba hic barinak gormus mu hayatinda?
    ben en son yavru bir sokak kopegi bulup barinaga goturdugumde yollardan toplamistim.
    bunlar saniyor ki barinaklar kopeklere bakiyorlar.
    yurtdisindaki ulkeler cozmus demis, o ulkelerin rehabilitasyon merkezleriyle burdaki barinaklari da karsilastirsaymis keske.
    olum makinasi haline donebilir dedigi hayvanlarin kendisinden daha az zararli olduguna da adim kadar eminim.
    biz de sizin gibi basibos insanlari sokakta istemiyoruz.
    keske bitseniz.
  • büyük olasılıkla oyun için hortumu parçalayan köpeklerin yaptığı eylem için açılan çok gereksiz başlık.
  • üç kuruşluk bahçe hortumu için satır satır yazılmış entry içeren başlık.

(bkz: derdini sikeyim)
  • başlığı açan yazar için bahçe hortumu alıyoruz kampanyası başlatalım da köpeklere zarar vermesinler.
  • o köpekler olmasa belki bahçe hortumun şu an başka bir yere monte edilmişti.

bence bir de bu açıdan bak.

hortumum koptu diye başlık açmak da ayrı bir delilik ya neyse.
  • allah aşkına kaç paraysa o hortum verelim de sus (bkz: derdini sikeyim)
  • gelmiş yine mal sürüsü sanki mevzu sulama hortumuymuş gibi.
    ulan beyinsiz sürüsü buradaki mesele can güvenliğidir. ben sizin olmayan o beyinlerinizi seveyim. başlığı okuduysanız konunun hortum değil, insanların can güvenliği olduğunu anlamışsınızdır.

gerçi ben kime anlatıyorum. kendi çocuğunu köpek parçalasa köpeğe oğlum ye afiyet olsun diyecek beyin yoksunlarına ne laf anlatabilirsin ki?

hortumdan söz açılmışken hortumu baya parçaya bölmüşler. çok meraklıysanız hepsini yollayım size, oranıza buranıza sokarsınız.

yeri gelmişken, ben her ay sokak hayvanlarının tedavisi ve beslenmesi için ciddi miktarlarda yardımda bulunuyorum. köpek kadar aklınız olsa mevzunun ne olduğunu anlar ona göre empati kurardınız da işte nerede sizde o akıl?
hesabın var mı? giriş yap