• sehrazat'in bir yaz gecesi, kendi evinin bahcesinde yazdigi olaganustu sade bir sarki. duzenlemesini de demir demirkan yapmistir. sertab'in sesinin gecenin icinde yankilanmasi gibi hos buluslar vardir. yalniz tek eksisi, sertab'in "bir mevsimlik hayat buluslarini" dizesini ikinci soyleyisinde "mevsimlihgk" seklinde telaffuz etmesidir. bu hata, her dinleyisinizde sarkidan cok o kelimeye odaklanmaniza sebep olup isin keyfini kacirabilir.*
  • kesinlikle nefis bir sarkı.eger bir yaz gecesi ates bocekleri esliginde oturup gokyuzunu izlerken gittiginiz bi yer,anı,insan olduysa sarkıyı dinlerken tekrar orada buluyorsunuz kendinizi.
    edit: arrowayin temas ettigi uzre mevsimliğğk kısmını farkettikten sonra hicbiryerde bulamıyorsunuz kendinizi.sarkının başı,mevsimliğğk kısmını beklemekle,geri kalanı da ona gulmekle geciyor.
  • özdemir asaf şiiridir... şöyledir:

"damla kendini tamamlayınca damlar

günlerin gecelere bağlanışında bir,
    gecelerin günlere uzanışında iki,
    birikmemi tamamlanmaktan koruyorum şöyle ki:

önce bir şeyler yitiriyorum, somut şeyler,
    çakmak, tarak, kalem, çanta, saat, para gibi
    önemsiz şeyler.
    alışkanlığım tükenmiyor
    biriktirmeyi sürdürüyorum gene,
    usanmıyorum.
    biçimler, renkler, şişeler eskiler.
    unuttuklarımı saymıyorum çünkü unutmuyorum.
    azala azala yitmekten
    bir de bütünlenmekten ötede
    hüzünlü bir gecikme içine dalıyorum
    yalnız başıma
    özel yoluma spıyorum…
    seziyorum,
    birileri özenle bana bakıyor.

uykum kaçıyor, ne iyi diyorum,
    somut şeyler karışıyor yaşantıma.
    elimi kesiyorum, kan akıyor,
    gizliden gizliye seviniyorum.
    öyle yalanlar saklanıyor ki gözlerime
    canım acıyor,
    deliriyorum;
    seviyorum neden sonra anlıyorlar
    acı acı seviniyorum.

gözüme ilişiyor, kulağıma ilişiyor,
    görmemezliğe geliyorum,
    duymamazlığa geliyorum,
    düşünmüyorum, öteye itiyorum
    damlamıyorum.
    ..."
  • insan huzur veren sarkılardan biri ozelıkle sertab konserlerinde (ozellıkle yazın rumeli hisarı ve acıkhava konserınde)konserin sonuna dogru sahnede oturarak arkada cok hafıf bır muzık eslıgınde onun sesınden dınleyınce daha bır etkılı oluyor ...sankı o an kendınızı bahcede hıssedıyorsunuz tabı bunun dısında sarkının sozlerının ıcerdıgı anlam dusunulurse sarkı daha anlam kazanıyor ..
  • sarki sertab erener'in "turuncu" albumunde olmakla birlikte türk muzik tarihinin en güzel sarkilarindan bir tanesidir.. yaz aksamlarinda yildizlar ve agustos boceklerinin sesleri etrafinda dinlenirse carpar insani.. soylendigi ani ebedeyete tasiyan bir sarkidir.. 2004 yasindaki dalyan gecesiniz, 2005 yazindaki balkonda sigara icisleri, 2006 nin hastane kantinini asla unutturmayacak sarkidir.. yersiz yonsüz kanat cirpan bir sarkidir.. bir gün sertab ereneri gorursem sirf bu sarki icin yapisicam yanaklarina..
  • insani baska yerlere götürebilen nadir sarkilardan. sizde hiçbir anisi olmasa bile sanki varmis gibi hüzünlendirir.
  • sertab erener'in turuncu albümünün öldürmeyen ama süründüren şarkısıdır..
  • belirtilecek olan şarkıyla olan benzerliği şaşırtan sertab erener şarkısıdır:

(bkz: pamuk/@fearofthedark)

edit: daha açıklayıcı olmalıydı.. olmak üzere..
    (bkz: kenan doğulu)
  • "kendime benzettim yanışlarını
    yönsüz yolsuz kanat çırpışlarını
    eğilmeden güneşe
    özgür kalışlarını
    bir mevsimlik hayat buluşlarını"
    sözleriyle parçalayan şehrazat'ın sözleri ve sertab erener'in yorumuyla muazzamlaşan şarkı. büyüksün şehrazat!
hesabın var mı? giriş yap