şükela:  tümü | bugün
 • istanbul bahçelievler'de okul. istanbul'un sur dışında açılmış ilk anadolu lisesidir (1985).

  anadolu lisesi eğitiminin 7 sene olduğu yıllarda, çoğu alman olan öğretmenleriyle çok iyi ve gözde bir okuldu. bugünün pek çok vakıf üniversitesinden geniş bir alanı, büyük spor salonları ve laboratuvarları vardı. özellikle almanca eğitiminde türkiye çapında başarıları vardı. liseler dört yıla indirildikten sonra, almanca oluşunun da etkisiyle bir miktar gözden düştü sanıyorum. şimdilerde ingilizce sınıflar da açılmış.

  kısaca bal denir.
 • hasan aydın gibi huyuna gidildiğinde şeker gibi olan bir hocaya sahip olan okul. mehmet çolakoğlu ise cuma öğlenlerinin saatler süren bayrak törenlerinde lanet okuduğumuz, öğrenci psikolojisinden bihaber yapısıyla müdürlük yapan (üstelik 1984 yılından beri) bu kişi sayesinde bütün iyi yanlarına rağmen ünü kötüdür bu okulun. klaus götz isimli alman matematik hocası, okulun tarihindeki en renkli simadır kanımca.
 • hayatımın 5 yılını geçirdiğim, arkadaşların da bahsettiği gibi hersene hakkında emekli olacak rivayeti çıkan ama bir türlü yerinden kıpırdamayan salak bir müdüre sahip olan, dünya tatlısı "ya şu manyak uşaklara bak ya" demesine bile aldırmayacağınız koyu fenerli hasan aydın'ı bünyesinde bulunduran, bir çok dostum olduklarını sandığım insanı geride bıraktığım lisem.
 • 1985 yılında kurulmus , cyborg olduğu sanılan bir müdüre ve yer yer kaçık(tatlı) insanların görüldüğü bir kadroya sahip,kapısından girdiğiniz anda aklınıza mukayet olmanız gerektiği , 4 seneden fazla okunmamasını şiddetle tavsiye ettiğim aksi halde psikolojinizde ve vücudunuzda kalıcı izler bırakabilen , buna rağmen beni hayata bağlayan birçok şeyi barındıran , ölene kadar unutmayacağım ve özleyeceğim bu sene mezun olduğum okulum. okulumdan bikaç enstantene:

  sınıf:-hocaaaeamm ne zaman yazılı olucaazz?
  a.hoca:-zaman zaman
  --
  a. hoca:-yusuf olm 2 dakka adam ol küfretme...
  2 dakika geçmeden:
  a.hoca:-ulan nerde bu .mınağ kodumunun yoklama fişi??
  --
  a.hoca:haydarımı getirin! (haydar=30 cmlik tahta bir cetvel. ozan adlı talihsiz bir şahsın üzerinde kırılmıştır.(bkz: vücuttaki kalıcı izler)
  --
  sınıf:hocam 2.ders serbest miyiz?
  a.hoca:evet 2.ders serbest güreş yapıcaz nıhahahah
  --
  m. (mami) hoca:-kuşlar süzülürken gökyüzünde
  seni gördüm o bahçede
  ve sen o kadar güzeldin ki....ulan eşşek mi ossuruyo burda evladım??
  --
  mami : (kitaptaki çözümlü bir matematik sorusunu çözmeye çalışırken)(yaklaşık 2 saat sonra)
  -hmm bu soru komplike..
  --
  e. hoca (almancacı): iş hağbe kayne ... sussanıza pejevenkleaar!!
  --
  ben:-seni seviyorum...
  kız arkadaşım:-olabilir...
  --
  (tören esnasında istiklal marşı okunurken bi kaç arkadaş konuşuyor)
  h.hoca :-manyah herifler!poh torbaları!hüşş..
  --
  i. hoca:ivit ivit (bkz: evet), sağdan çark ediyoruzz
  --
  sınıf yeni gelen almanca hocasıyla dalga geçme modundadır.
  sınıf:-hocaaaam können fiilinin anlamı nea?(gülüşmeler fln)
  hoca:-çocuklar können fiili -ebilmek -abılmak ve... çocuklar???
  (abılmak kelimesinin şiddetiyle ön sıralarda oturan 8 öğrenci kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş , geriye kalanlar ise ağır yaralanmıştır)
  --
  a. hoca:-dersimizin konusuuuu soba borusuuuuu nıhahahaha!
  --
  öğrenci:hocam bu soruyu 37 53 üçgeniyle mi çözücez??
  a. hoca:biz onları fizikte patates kızartırken kullanıyoz..
  ---
  a.hoca:kızlardan yiğit gelsin tahtaya!
  ---
  a. hoca:bir açıyoruz bir kapıyoruz artema gibi..(bkz: parantez)
  ---
  not: burdaki enstantenelerde adı geçen hocalarımızın isimleri yazar olmamla beraber kısaltılmıştır.neden diye sorma sen biliyosun nedenini.
  not2: ayrıca giriş bölümünde cyborg olduğu belirtilen müdürümüz değişmiştir.kendisine hayatında mutluluklar dilerim..
  ayrıca #5314444 ve #5314477
 • (mezuniyet töreni sonrası)
  ben:-hocam diplomayı ne zaman alıcaz?
  h.hoca:-20 mülyon.
  ben:-ben seneye alayım o zaman.
  h.hoca:-sen bilürsün.
  ben:-hımpf..
 • hayatımın en güzel ve en kötü dönemlerini geçirdiğim okul. 95'ten 2002'ye kadar 7 yılımı geçirdiğim okul. 20 yıldır (kurulduğundan beri) müdürünün (bkz: mehmet çolakoğlu) değişmediği okul. hayvani büyüklükte bir bahçeye sahip olan, bu bahçesinin içinde de bir kapalı spor salonu bir de halı sahası bulunan okul. garip hocalara (bkz: şen erişen) sahip bir okul. idare eder bi anadolu lisesi işte.
 • 1989'da merkezi sistemle ögrenci almaya baslayan , 1996 yilnda ilk mezunlarini veren anadolu lisesi. din ögretmeni hasan aydin'in zamanin matematik ögretmeni herr götz ile kemanci isimli bara gitmis olmasi aklima ilk gelenlerden.
 • müdürünün yürürlüğe giren emeklilik yasasıyla yapıştığı koltuğundan kazınarak kaldırılıp jübilesini yaptıktan sonra yeni çıkan başka bi yasayla koşa koşa geri gelip koltuğuna, öğrencilerin yakalarına, öğretmenlerin özgürlüklerine yapıştığı, kocaman bahçesinde kapalı spor salonu ve açık halı saha bulunmasına ve bunların yöneticilerce pazarlanmasına karşın idarenin her sene içinde,sonunda, paramız kalmadı ya bize para verirsiniz ya da karnelerinizi vermeyiz diye tehditler savurduğu, faşo tarihçilerinin olduğu-ki müdür dahil, edebiyat öğretmenlerinin çatı okuyup bbg tartıştığı, karşısında cami bulunan ve cuma namazı vakitlerinde idarede tek erkeğe rastlanmayan -gerçi alakasız bi kişi olmama rağmen o camide az çay sigara tüketmemiştik ya neyse-
  gökhan filiz boz gibi mükkemmel bi coğrafya ve hayat hocasına sahip olan, mezunlarının almanca namına wie heisst du?dan öteye geçemediği, cem yılmaza beş basabilecek doğal yeteneğe sahip hasan aydın adında çok cici bi idareci-dinci öğretmeni de içinde barındıran lise.
 • ayrıntılı bilgi için : http://bal.web.tr/
 • istanbul surdışının ilk anadolu lisesi.

  http://www.bal.web.tr/…news/54964/other/54964-1.jpg , ilk yılları.
hesabın var mı? giriş yap