şükela:  tümü | bugün
  • tahminleri alalım?

link:haber linki
  • çok da teori filan üretmek anlamsız. ben hakim olan mantığın " ne koparırsak kardır" olduğunu düşünüyorum. erdoğan'ın "münafıklar" çıkışı ile, cumhur ittifak'ının içinde bile çok güçsüz kalacağını düşündüğü için taraftar bulmaya çalışıyor. oy kaygısı diye düşünüyorum.
  • bugune kadar yaptiklarina bakarak icerdeki hirsizi ugursuzu toplum icerisine salarak toplumun seviyesini daha da asagi cekmek istiyor olabilir.
  • sadece her oyun değerli olduğunu anlamasıdır. oy için işin ucunu rahşan affına getirmeyi dahi göze aldığına göre durum vahim demektir.
  • toplumda hassasiyet yaratan bir konu suçlulara af meselesi. karşı olanlar kadar bekleyenler de var. çıkacağını sanmıyorum, fakat böyle yaparak mhp af bekleyenlerin ve yakınlarının oyunu almış olacak, akp de af çıkarmayarak karşı olanlara sempatik görünmüş olacak. sonuç olarak cumhur ittifakına gelen oy aynı kumbaraya düşüyor, tavşana kaç tazıya tut.
  • tabana verilen bir mesaj olarak düşünmekteyim. "hala parti olarak buradayız, hala söylemlerimiz var, her konuda biat etmiş değiliz " demek isteniyor, tabi yersen
  • bonzai satan torbacılar sokaklara mı salınsın acaba, cumhur ittifakı bunu mu vaad ediyor insanlara? oy vermeden önce insanlar bunu etraflıca bir düşünmeli bence.
  • dışarıda hem kendisini hem de kucağına oturduğu akp'yi her şeye rağmen savunan %50'nin en az içeridekiler hatta daha bile fazla ahlaksız olduğunu bildiği için vicdanı bu durumda içeride yatan ahlaksızları kader mahkumu olarak tanımladığı içindir.