şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ön edit: seçimde "cumhur ittifakı" adı verilen iş birliğine oy vermeyeceğim. ayrıca bahçeli'den de haz etmem. aşağıda yazılanlar tamamen hayal ürünüdür ancak gerçek olması umulmaktadır.

  24 haziran seçimlerinde devlet bahçeli, recep tayyip erdoğan'ı bitirebilir. nasıl mı olacak? ak parti'yi bizzat nasıl iktidara taşıdıysa yine aynı şekilde yapacak. hatırlayalım, ak parti'yi türk siyasal tarihine sokan erken seçimin müsebbibi bahçeli'ydi. o günleri dikkatle değerlendirecek olursak yine erken seçim sürecine giden yolun bizzat bahçeli tarafından hazırlandığını varsayabiliriz. )bu noktada bir ekleme yapmak gerekir: ülkede değişen siyasi algı çerçevesinde mhp tabanını pasifize eden kişi de bizzat bahçeli'dir.)

  bunlar dönemin mevcut siyasi konjuktründe gerekli hareketler olabilir. buna bahçeli mi karar veriyor? bence bu sorunun cevabı hayır. ancak şöyle bir durum var: türkeş'in zamanında, devlet bahçeli'nin mit ajanı olduğuna dair beyanatlar verdiği iddia ediliyor. (ufak bir google araması ile bulabilirsiniz) yine bu bilgiler ışığında geçtiğimiz haziran seçimlerinden itibaren bahçeli'nin değişen siyasi tavrını yorumlayacak olursak benim vardığım (aslında varmak istediğim) sonuç, bahçeli'nin bu süreci ak parti ve erdoğan'ı bitirmek üzere kurguladığı ya da bu süreçte kendisine verilen görevi yerine getirdiğidir.

  nitekim iyi parti'nin seçime katılma süreci ve ak parti'nin bu süreç içerisinde aldığı tutum, bu partinin daha önce hiç yapmadığı hatalara yol açtı. bu hataların yapılmasında bahçeli'nin, iyi parti seçime girmesinin ısrarı da büyük etken.

  sonuca gelecek olursak, bahçeli umalım ki bütün bunları kurgulamış olsun da 25 haziran sabahı güzel bir türkiye'ye uyanalım. baskıcı ve geçimsiz "yeni" türkiye'ye değil; modern, barışçı, özgürlükçü ama "eski" türkiye'ye.
 • bazı mhp il- ilce teşkilatlarındaki yoneticiler tarafından da dillendirilen durummuş bu. şuan konuşamayız ama göreceksiniz diyorlarmış.
  t a m a m o vakit
  izleyip göreceğiz diyoruz biz de. tabi bence sonu sürprizli bitecek diye beklediğimiz fakat ee ne oldu simdi, buna mi para verdik biz dedigimiz filmlerden olacak, aksi pek mümkün değil gibi sanki.