şükela:  tümü | bugün
  • uzunca bir zamandır hakkında düşündüğüm devlet bahçeli'nin esas amacını göremeyen sözde muhalif kitledir. bu adam gerçekten de vatan-millet sevgisiyle hareket ediyor. ülkenin son sürat dibe gidişinin, geri dönüşünün olmadığının farkında ve bundan dolayı hemen her durumda erdoğan'ı destekleyerek dibe inişi hızlandırmak amacında. peki neden? çünkü çıkışa geçebilmek için önce dibi görmek zorundayız. bu noktada kendisine son derece hak veriyorum ve bir dahaki seçimde ben de bu gidişi hızlandırmak adına akp'ye oy vermeyi düşünüyorum.
  • bence sen düşünme, yap gitsin...
  • erdoğan öyle ya da böyle başkan sistemini referanduma götürecekti. anketlere göre bir süre önce geçmesi mümkün değilken git gide başkanlığa destek artıyordu bahçeli de bu seçimin erdoğanın istediği tamamen hazır olduğu zamanda olmasını engelledi hem referanduma gidememe ihtimali doğurttu hem de gitse de dönme. ayrıca bu yüzden sistem kilitlenip erken seçime gidilmesi ihtimali vardı ve şu dönemdeki bir seçimde mhpnin baraj altında kalma ihtimali vardı erken seçim olursa referanduma bile gerek kalmayabilirdi erken seçimi de engelledi.

ellerine herhangi bir partinin dandik bir il yönetiminde görev versek iki günde ayağı kaydırılacak siyasetten anladığı sürü ne diyorsa onu tekrarlamak olan andavalların bahçelinin siyasetçiliğine laf etmesi dunning kruger belirtisidir. siz kim siyaset kim amk beyinsizler sürüsü.