şükela:  tümü | bugün
 • 7 haziran'dan sonra devlet bahçeli'nin en kötü siyaset yaptığını çok uzun bir süre düşünmemin yanı sıra şimdilerde en başarılı siyaseti güttüğünü anladığım uzun süreç. bahçeli'nin bu kadar zeki ve gerçekten kurt bir siyasetçi olduğunu görmenin beni çok fazla şaşırttığını paylaşma ihtiyacı duyuyorum. gerçekten satranç oyuncusuymuş. ama bunu televizyonda söyleyip bir de üstüne bu satranç oyuncusu kişiliğin yaptığı şeyleri kendisine yakıştırmadığını anlattı meral akşener. yalnız kendisi de bunu dikkate almamış olacak, çünkü neden mhp'nin lideri olamadığı da buna çok basit bir örnek.

  bahçeli şu an türk milliyetçiliği politikasını çok iyi bir şekilde iktidar tabanına aktarabiliyor. çünkü iktidar kanallarında neredeyse iktidar kadar görünebiliyor. devlet bahçeli burada kazanan, kemal kılıçdaroğlu kaybedendir. üstelik kılıçdaroğlu çok daha fazla kişiden oy alarak kaybedendir.

  bahsettiğim mantıklı hareketleri zihnimde normalleştiren düşüncem ise şu; devlet bahçeli uzun yıllardır ülke siyasetinde aktif rolde. koalisyonda bile yer aldı. ülkede dönen siyaseti tabi ki kılıçdaroğlu'ndan iyi bilecek. ülke siyaseti inanılmaz derecede kolay ve zordur. siyaset de zaten tam olarak bu değil mi? basit dediğin kişi, düşünce iktidara geliverir, gücü eline alıverir efendim.
 • muhalefet olmamasındandır.

  çünkü, güçlü iktidarlara karşı muhalefet yapmak her zaman zordur.
  bahçeli her daim kolay olanı seçmiştir.

  geçiniz...
 • bayrak adamın oğlu bizzat demiştir zaten kurt diye. tek bir şeyden eminim; bahçeli'nin niyetinin herkes tarafından çok geç anlaşılması. erdoğan'dan emin değilim yalnız söyleyeyim.
 • bir iddia.

  siyasetten sayılır mı bilmiyorum ; ama o hızlı ve sinirli, alayına gider anlamında yaptığı el hareketini herkesten iyi yaptığı kesin.