şükela:  tümü | bugün
198 entry daha
  • ali babacan'ın malum soruyu sormasının üzerinden neredeyse 60 saat geçti. küfürler edildi, kraliçenin piyonu denildi, sözlükte yüzlerce entry girildi, twitterda binlerce tweet atıldı ama en büyük bahçeli fanı bile kendisi ile ilgili "kardeşim bu adam bir kere yediği eriğin çekirdeğini bahçeye atmıştı da oradan bir ağaç filizlenmişti. ben bir kere uzaktan görmüştüm, yerdeki bir pet şişeyi alıp çöpe atmıştı. siz bilmezsiniz ama dişini fırçalarken su israfı olmasın diye her zaman musluğu kapalı tutar, yokuştan aşağı inerken karbondioksit salınımı yapmasın diye ayağını gazdan çeker" falan bile diyemedi ya bu suskunluk gerçekten trajikomik. aklıma geldikçe kendi kendime gülüyorum.

adamın ürettiği, memlekete katma değeri olan hiçbir şey yok. hiç bir planı, hiç bir projesi yok. geleceğe dair hiç bir amacı yok. hiç de olmamış. insanlar ali babacanla kıyaslamış doğal olarak ama bırakın onu, egemen bağış'ın milyonda biri kadar bile faydası olmamış bu ülkeye, dakika mesaisi yok. bugün iktidarı alıp önüne koysan o panikle hdp'ye bile devredebilir. adamın ilgisi dahilinde bile değil türkiye cumhuriyeti'nin durumu, yönetimi, geleceği.
  • kesinlikle herkesin düşünmesi gereken, devlet bahçeli için söylenecek, en doğru sözleri içeren bir durum tespitidir, ali babacan'a ait sözlerdir. çok önemlidir. gerçekten bir siyasetçi olarak ülke yararına ne katkısı olmuştur? taraftarları, tarafsız olarak bu durumu bir düşünürlerse, liderlerinin olmasa da kendilerinin ülkeye bir yararı olabilir.
  • ülkenin bütün krizlerine katkısı var, daha ne olsun.
  • bu ülkeye üretmiş olduğu katkı sağladığı tek bir şey yoktur şekilinde cevap verdiğim sorunsaldır. ne yapmış? ekonomi için öneri mi sunmuş? kalkınma için plan mı hazırlamış? demokrasiye katkı sağlamak için adım mı atmış? hayır. tek yaptığı bir zamanlar ağza alınmayacak sözler ettiği, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyen birine destek olmak. yalan mı?
  • benim de merak ettiğim ve her fırsatta dile getirdiğim konu.
    bu adamın partisine oy atan insanların da ne faydası var diyorum.
    omurgasız insanlara destek veren omurgalı insan görmedim diyorum.
  • insanların alışkanlıklarını devam ettirmesinde rol oynuyor bence. adam ülkücüyüm falan filan diyor oy atıyor bu da bana oy geliyor 3-5 diyip yanlayarak devam ediyor.
1 entry daha