şükela:  tümü | bugün
 • sanirim herkesin cevabi;
  "-abi derin devlet isteee" (cem yilmaz tonlamasiyla olacak), ama merak ediyorum kimdir bu siyasileri firildak gibi dondurebilenler?
  var midir boyle birileri, varsa isimleri nedir?
  yoksa, bu siyasi olaylara anlam veremedigimiz zaman uydurdugumuz bir sehir efsanesi mi?
 • ikiside elinde olanlari tutma pesinde ve giderek guc kaybediyorlar. tutunacaklari tek dal iktidara yakin olmak. ellerinde bulundurduklari noktalari kaybetmeme istegi. perincegin ne oldugu hic belli degil onu adamdan sayan hic yok zaten fakat bahceli elinde tuttugu potansiyeli kaybetmemek icin devlete yakin olma stratejinde. bu mhp nin genel stratejisi olmustur. eger iktidar chp olaydi yine ayni sekilde hukumete yakin davranacaktir. mhp bu secimde fena sayilmayacak oy aldi. eger stratejisi bu sekilde giderse ileride daha fazla oy kaybedecek. bahceli onceki donemlerde akp nin kaybedecegine gercekten inanmisti fakat kaybetmeyecegini anladigini anda tam tur donus yapti o gun bugundur akp nin bastonu olarak devam etmekte. bahceliye verilen sozler nelerdir onu tam olarak bilmiyorum. akp bir sekilde bahcelinin bazi sartlarini kabul etti.
 • türkiye’nin yüzde ellisine göre vatan sevgisi / beka sorunu.
  diğer yüzde ellisine göre koltuk sevdası / kaset korkusu.
  kim doğru? kim yanlış? allah bilir.
 • yeter bu kadar gizli saklı iş.bence ikisi evlensin artık onlar da kurtulsun biz de kurtulalım.şahit de hazır zaten.
 • dönen perinçek ve bahçeli mi yoksa tayyip mi sorusuna cevap vermeden mahiyetini anlayamayacağımız güç, neticede hem bahçeli hem de perinçek siyaseten aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyor aslında, onlarda pek kayma yok bence. perinçek isviçre'de tutuklandığından beri ulusalcı işte.

  edit: tekrar baktım da tutuklama yokmuş sanırım, yanlış hatırlamışım.
 • perincek zaten rusya ne emrederse onu yapiyor ama bahceli' nin derdi partisinin bekasi.
 • bahçeli akp'ye yanaşmasaydı mhp baraj altında kalacaktı ve bu artan parti içi muhalefet nedeniyle bahçelinin liderliğinin sonu olacaktı. bahçeli bu hayattaki tek yaşama amacı olan "mhp liderliği koltuğunun" bekası için koyu bir akp'li oldu. koltuğunun bekası içinde çok özel bir şey yapmasına gerek yok. mevzuyu bolca vatan millet sakarya edebiyatı ile süsle nasılsa bunu yiyecek adam çok.

  perinçek için fazla bir analiz kasmaya gerek yok. rüzgara göre bir bakarsın apo'ya karanfil veriyor bir bakarsın milliyetçi, ampulcü vs. olmuş vatan millet nutukları atıyor. dün başka bugün başka konuşan, güvenilmez siyasi bir meczup işte, ciddiye almayın kendi haline bırakın.
 • ikisi de mafyatik, dünyaya kapalı, kimsenin hesap soramadığı, derin yapıların kol gezdiği, faili meçhul cinayet dosyalarının üstünün kapatıldığı bir devlet yapısı istediği için olabilir.
 • derin devlet bir boka yarasa ulke fetoya peskes cekilirken uyumazdi
 • öyle bir güç yoktur. çünkü en başından beri bahçeli ve perinçek böyleydi. onlar birer o’brien’dı.