• üst edit: sevgili dostlarım 04.08.2022 tarihinden itibaren, gelecek dönem için anlaşılan maaşlara ek olarak 2000 lira zam yapılmıştır.

  şu 'görselden göreceğiniz gibi bahçeşehir koleji asgari ücret zammından sonra ilk maaşları bugün yatırdı. asgari ücret vermiş olmamak adına asgari ücretin 5 lira fazlasını yatıran, kul hakkından korkmayan, allahtan korkmayan, rezil bir kurum haline geldiler.
  bu durumu muhasebeye sorduğumda "hocam okulda herkese asgari ücret yatırıldı" şeklinde içler acısı bir açıklama yapıldı.
  daha ne kadar medyanın gözünde alçalacaksınız merak ediyorum. yarın çok desteklediğiniz hükümet gittiğinde ne yapacaksınız çok merak ediyorum. sayın yücel ailesi yatacak yeriniz yok.
  her yere yeni şubeler açıp, giresunspor'u ve basketbol takımını zengin edeceğinize öğretmeninize sahip çıkın.

  edit: bazı aklı selim arkadaşlar ne bilelim kardeşim belki 20 günlük maaş aldın diyor, başlığın altında yazılan enrty'lerde mi güvensiz geliyor sana? bununla alakalı çok güzel bir atasözü var.
  + mahalle yanarken birileri saçını tararmış.
  sevgili dostum öğretmenlerin tatilini çekemezsiniz, aldığı maaşa inanmazsınız. yerden yere vurduğunuz bu insanların sayesinde bir mesleğiniz var. hiçbir şey yapmıyorsanız bari saygı duyun. yarın çocuğunuz bize emanet edilecek onlara sizden fazla değer vereceğiz. siz evdeki 2 çocuğunuza yeri geliyor "of" derken bizler 45-50 'sine aynı anda dokunmaya çalışıyoruz.

  not: zorunlu açıklamadır.
 • asgari ücretin üstünde olan maaş, yasalara aykırı bir durum yok.

  edit: sövmeden insan gibi soranlara tepki gösterenlere toplu cevap, belli bir meslek grubuna, zümreye indirgenen tepkilerin artık samimiyeti sorgulanıyor bir yerden sonra, ülkenin çoğunluğu zor şartlarda haketmediği kadar az veya rahat şartlarda fazla ücretlere çalışıyor.
 • yaparlar. ben de by sistemin içindeyim, daha azını bile verenler var. modern kölelik işte. devlet atamıyor sen olmazsan ben olmazsan başkası olur adam mı yok sanki. yazıklar olsun..
 • ülkenin en çok kazanan kolejinin öğretmenine verdiği maaş yerine harfe takılmış, utanmamış üşenmemiş bir paragraf ayar yazısı yaşmış. troll zannettim ama dümdüz vicdansız biriymiş. vallahi siz ıslah olmazsınız. eğitilmezsiniz.
 • öğretmenlerimiz ve çocuklarımız adına ben utandım.

  (bkz: çocukculuk işleme paketleme entegre tesisleri)
 • bu durum çoğu özel okul için geçerlidir. velilerin uçuk rakamlar ödediği özel okullar maalesef öğretmenlerine asgari ücretin bir tık üstü maaş veriyor.
 • asgari ücretle öğretmen çalıştıran özel okullar yerine devlet okulları tercih edilmeli. para ise çocuğun ilgisine yönelik kurslar için kullanılabilir.

  edit: istanbulda ilkokul kademesinde 1050 okul varken 587 devlet okulu varmış. rakamlar korkunç. veliler devlet okullarını yeterli görmüyor doğal olarak, özel okul talebi fazla. sermayesi olan herhangi biri de özel okul açabiliyor demek ki. bu durum tabii ki meb'in de hoşuna gider.
 • ogretmensin ama cumle kurmayi bilmiyorsun, farkli bir baslik acma opsiyonu da aklina gelmiyor. bu maaş sana yeter.

  "bahcesehir kolejinin 5505 tl maaş vermesi"
 • 50-60 bin lira yıllık ücret ödediğin ilk okulda: "benim çocuğumun derslerine 10 ayrı öğretmen girsin, her dersi ayrı öğretmen anlatsın" diyorsan, bu katliama kendin sebep oluyorsun sevgili veli.

  okul yöneticisi yahut öğretmeni değil bir veliyim bu arada, sadece "veliler gelip boş atar yapmasın" demek istiyorum.

  edit: mesajımı anlamayan velilerimiz olmuş. öncelikle diyorum ki "allah, genlerinizi taşıyan çocukların öğretmenlerine sabır versin." şimdi mesajı tefsir edeyim: diyorum ki ey kaprisli veli kardeşim, iş okula ödediğin paranın hesabını sormaya gelince milyon tane farklı talepte bulunuyor, her branş için ayrı öğretmen görevlendirilmesini, yabancı öğretmen çalıştırılmasını vb. sınırsızca istiyorsun ancak sürekli şikayetlendiğin okul ücreti, bu öğretmenlerin tamamına yüksek ücretler ödenmesine imkan vermiyor. çünkü ülkemizin geldiği ekonomik koşullar, bokumuzda boğulmaya ramak kaldığına işaret ediyor... öğretmene yüksek ücret ödenirse bu sefer de yemeğin kalitesi düşecek yahut güvenlik görevlisi sayısı azalacak, temizlik aksayacak falan. o zaman da ona ağlayacaksın...
 • sır değildir. özel okullarda çalışan öğretmelerin kahir ekseriyeti asgari ücretle çalışır ve hayatını idame ettirmek için akşamları özel ders verir. maalesef durum bu.
hesabın var mı? giriş yap